Back to top

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

Úspěchy našich žáků:

1. třída

Barča zazářila v běhu na 50m, ve kterém se umístila na 2. místě (čas 8.5 s), a ve skoku dalekém, ve kterém se rovněž umístila na 2. místě (3,09 m). Celkově se umístila na krásném 2. místě.

Víťovi se opět zadařilo nejvíce v hodu míčkem,  kde si vylepšil osobní rekord z okresního kola z 21, 80 m na úžasných 28, 16 m (2. místo). Víťa také velmi pěkně skočil do dálky (3, 17 m). Celkevě obsadil 1. místo!!!

Honza se umístil na 2. místě ve skoku dalekém (3, 22 m) a na 1. místě v běhu na 50 m, kde s časem 8, 3 s nechal všechny soupeře za sebou. Celkově skončil na 2. místě.

3. třída

Nelča zazářila v hodu míčkem, ve kterém skončila na 2. místě (26, 7 m). Celkově skončila na 10. místě.

5. třída

Sára podala opět naprosto excelentní výkon ve skoku dalekém. Se svým výkonem 4, 41 m obsadila 2. místo a celkově skončila na 5. místě. Sára kromě trojboje reprezentovala naši školu také ve štafetě za okres Liberec. Ve štafetovém běhu 4x60m obsadily dívky skvělé 2. místo.

Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci školy!