Listopad v ŠD Renata

3 týdny nás v družině provázely nadpřirozené bytosti, strašidla a duchové. Děti si namalovaly kulisy tajemného hradu, vyrobily si z papírového kornoutu závěsné „ducháčky“, pojmenovaly si je a vzájemně si zahrály představení. Pro stínové divadlo postavené ze židlí a prostěradel jsme si vystříhali zubaté příšerky a přilepením na pohyblivé brčko jsme jim vdechli život. V temném divadle jsme si s loutkami pod světlem lampičky hráli, bavili se s jejich stíny a s nadšením vymýšleli vlastní příběhy. Celý měsíc nás provázela společná četba Lexikonu ohrožených druhů strašidel a kniha Kocour Herkules a strašidla. Tajemné téma jsme zakončili Strašidelnou stezkou, akcí všech družin, při které děti odvážně za tmy procházely nejrůznější stanoviště. V cíli byly po splnění posledního úkolu odměněny sladkou netopýří pochoutkou. Být ve škole v pozdní čas se dětem moc líbilo a stezku si užily. Ve třetí listopadové Výpravě za poznáním jsme si obrázkovým kvízem připomněli druhy a plody stromů, o kterých jsme si průběžně vyprávěli. Svůj oblíbený strom si děti do svého listu nakreslily. Odpověděly si na otázku, proč se jim líbí nejvíc. Podzimní strom si namalovaly i na velký formát a vyzkoušely si tak novou výtvarnou techniku rozfoukávání barev. Vznikly krásné umělecké výkresy, kterými jsme si vyzdobili stěnu chodby před družinou. První sníh za okny nás uvítal do zimy a my ji zahájili účastí ve výtvarné soutěži města „O nejkrásnější vánoční ozdobu“. Stejně jako vloni byl velký zájem dětí a 17 dobrovolníků vyrábělo pruhované kašírované kapříky Adama a Evičku. Děkujeme všem za podporu při veřejném hlasování. Z  91 přihlášených výrobků jsme se umístili na krásném 8. místě, byli vybráni a máme z toho velkou radost. Pro vánoční setkání ve škole jsme začali s přípravou ozdob pro prodejní družinový stánek a naučili se společnou říkanku pro čertíky. Parádními, špejlemi kreslenými čerty, Mikuláši a anděly jsme si vyzdobili hernu. A už se těšíme na jiskřivý sníh, abychom mohli ven na koulovačku a ježdíky.