Mistrovství České republiky ve volejbale

Minulý čtvrtek a pátek se volejbalový tým naší školy, Šimon, Lukáš, Martin, Adam, Petr, Michal, Lukáš a Adam, zúčastnil Mistrovství České republiky ve volejbale školních týmů v Karlových Varech.

Na mistrovství jsme postoupili z vyhrané kvalifikace v Jičíně, která se konala na začátku května. Do Karlových Varů se sjelo 6 nejlepších chlapeckých týmů ze celé ČR. Ve čtvrtek nás čekaly zápasy ve skupině, kde jsme suverénně porazili domácí tým, a těsně prohráli z týmem z Nového Jičína. Díky druhému místu v tabulce jsme v pátek brzy ráno nastoupili do semifinále s vítězem druhé skupiny, s Příbramí. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, ale pak se nám přestalo dařit a zápas jsme prohráli 2:0 na sety. V zápase o bronz nás opět čekal tým z Nového Jičína, který velmi zlepšil hru z předešlého dne, své semifinále prohrál až v tiebreaku 17:19 s budoucím vítězem ze Znojma. Bohužel pro nás jim forma vydržela i v zápase o bronz a my obsadili čtvrté místo. Nutno podotknout, že ostatní školy jsou sportovními školy se zaměřením na volejbal nebo školy s volejbalovým klubem. Čtvrté místo je obrovský úspěch a všem klukům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!