Prosinec v ŠD Renata

Pro očekávanou návštěvu Mikuláše jsme vyzdobili hernu, chodbu i nástěnku schodiště výkresy čertů, andělů a Mikulášů. Každý si je nakreslil tuší, vystřihl a nalepil na modrý podklad velkého formátu. Vznikly tak úžasné koláže, kterým jsme domalovali pozadí zimní krajiny. Děti moc chválím za nápaditost a nadšení, se kterým tvořily. Stejnými motivy pak pomalovaly, na uvítanou mikulášské družiny, tabuli a naučily se vtipnou říkanku. Pokárané děti slíbily polepšení a andělé všechny podarovali čokoládovými adventními kalendáři.
Pro školní Vánoční setkání jsme do družinového prodejního stánku přispěli výrobky papírových andílků a úchytkami ubrousků ke štědrovečernímu stolu. Většina dětí se s rodiči zúčastnila a letošní nová podoba této akce se líbila.
Užili jsme si i prvního sněhového prašanu a zaskotačili si v něm.
Celý měsíc nás provázelo povídání o adventním čase. V prosincové výpravě jsme si napsali přání družinovému Ježíškovi a popsali zvyklosti Vánoc, které tradujeme ve svých rodinách. Děti si domů vyrobily vánoční přání a do družiny vánoční stromek. Ten si nastrojily malovanými ozdobami z papíru, do kterých si každý napsal své jedno tajné přání, co by rád našel pod stromečkem, a po prázdninách se dozvíme, jestli se nám to vyplnilo. Do vánoční atmosféry jsme se naladili koledami a ochutnávkou domácího cukroví.
Těšíme se po prázdninách zpět na dárky, které si tu společně rozbalíme.