Back to top

Fotogalerie

Jumping - 8.A,B

V pátek jsme vyměnily klasickou hodinu TV v tělocvičně za lekci jumpingu ve fitness studiu na Broumovské. Lekce to byla bezvadná - zpotily jsme se, potrápily svaly a moc nás to bavilo...Holky, moc vás chválím za nasazení! 

 

K. Zrůstová

Halloween ve 2.C

Dnes přišly děti do školy převlečené za malá strašidýlka. Celý den vyplňovaly pracovní sešit, který byl připraven právě pro tento den. Společně jsme si Halloween užili.

Den zvířat v 6. B

V pátek 6. 10. 2017 jsme si v rámci výtvarné výchovy připomněli Mezinárodní den zvířat. Někteří žáci si přinesli do školy své zvířecí kamarády, kteří jim posloužili jako zdroj inspirace a potěšení. 

3.A, 4.C - Den zvířat

Ve středu 4. 10. jsme oslavili Mezinárodní den zvířat. Žáci si donesli živá, nebo plyšová zvířátka a vyprávěli příběhy jejich očima. V tělocvičně na nás pak čekalo překvapení – dog dancing a ukázky psí poslušnosti. Nechyběla ani výtvarná tvorba, zábavná zvířecí angličtina či zajímavé kvízy. Celý den jsme si náramně užili.

Živá knihovna povolání - 9.AB

V pondělí 25. 9. jsme navštívili v iQLANDII program Živá knihovna povolání, kde se představily jak regionální podniky, tak Krajská nemocnice Liberec, Policie ČR a Úřad práce Liberec.

Září v družině

V září nám venku často pršelo, a tak byla příležitost pro různé činnosti v herně. Více jsme se poznávali, povídali si o svých zájmech, co nás baví, ale i o přáních, která si můžeme v družině splnit. Naučili jsme se zábavné seznamovací hry, sestavili si svá pravidla a navlékli je v dlouhé korále, které nám zdobí družinu tak, aby je každý měl po celý rok dobře na očích. Pro přehled našich narozenin si každý namaloval symbol svého měsíce s datem narození. Z obrázků jsme vytvořili společnou koláž v barvách ročních období. Jako vizitku naší smíšené družiny si děti ve skupinách vyrobily holčičí a klučičí panáky se svými jmény. S přicházejícím babím létem jsme si vyprávěli o proměnách přírody, malovali barevná jablka a roztomilé veverky pro výzdobu stromu umístěného na schodišti školy. S houbařskou sezonou jsme si rozveselili hernu výkresy puntíkatých muchomůrek a oživili je vtipnou kresbou. Začali jsme 1. Výpravu za poznáním, která nás bude provázet každý měsíc po celý školní rok. Četbou legendy a vyprávěním o svatém Václavovi jsme se přesunuli do středověku a dozvěděli se tak o životě a osudu českého knížete. Příběh si děti zaznamenaly do svého prvního listu, rozdaly si ve skupinách role, rekvizity a zahrály si na toto téma i divadlo, při kterém si užily mnoho legrace.

4.C - Výlet

Dne 18.9.2017 jsme absolvovali úžasný výlet na Pláně, kde jsme si dali vynikající oběd - svíčkovou. Poté nás čekala cesta do Hanychova, kde jsme nasedli na tramvaj a frčeli zpět ke škole. Počasí nám přálo a my jsme ušli krásných 8km.

Živá knihovna povolání, 9.B

Ve fotogalerii můžete zhlédnout pár vybraných záběrů z dnešní návštěvy IQLANDIE.
Snad si v celém programu našel každý z Vás alespoň něco, co se mu líbilo!

V říjnu na prezentace všech firem a institucí naváže Educa 2017 a návštěva Úřadu práce v Liberci (mimo jiné se dozvíte výsledek svého zájmového testu, o němž jste dnes slyšeli).

D. Adámková

Stránky