2. A

třídní učitelka 2.A
eva.hartmanova@zsbroumovska.cz

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

McDonald's cup 1. - 3. třídy

Ve středu 9. 5. jsme sehráli semifinálové kolo fotbalového poháru na ZŠ Barvířská.

Po absolutně prospaném prvním poločase (2:8) jsme se ve druhém neuvěřitelně vzchopili a kluky z Barvířské téměř nepustili za půlku.

Přesto to na postup do finále bohužel nestačilo, ale za konečný výsledek 8:10 se rozhodně nemusíme stydět.

Všem klukům díky za reprezentaci a hodně sil a chuti do dalšího treninku.

Čarodějnická škola - 2.A

27. 4. měli žáci 2. A čarodějnickou školu.

Při čarodějnickém učení si namalovali čepice a letecké průkazy, se kterými mohli jít soutěžit v létání na košťatech. Vypočítali si přísady do čarodějnického lektvaru a vymysleli zaříkávadlo k jeho uvaření. Na závěr se podívali na pohádku Malá čarodějnice.

Byl to vydařený čarodějnický den.

Štafetový pohár - okresní kolo

Dne 24. 4. jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. Běželo se 8x 100m mladší (tj. 1. - 3. třída), 8x 100m starší (tj. 4. - 5. třída) a smíšená štafeta 8x 200m. Časy všech tří štafet se sečetly a vítězná škola postoupila do krajského kola. Naši žáci se celkově umístili na 7. místě z 9. Ve štafetě starších bohužel vypadl chlapcům kolík.