3. A

Mgr. Eva Hartmanová
třídní učitelka 3.A
eva.hartmanova@zsbroumovska.cz

Projektový den k výročí republiky

V pátek 26. 10. jsme si připomněli stoleté výročí založení samostatného Československa.

Žáci na prvním stupni vyráběli ozdoby v barvě trikolory a lipové lístky, které pak zavěsili na naši lípu.

Žáci druhého stupně vypracovávali plakáty k významným letopočtům končícím "osmičkou". 1348, 1848, 1918 a 1968.

V rámci projektového dne jsme si pustili státní hymnu a přišli oblečeni v národních barvách.

Úspěch školního časopisu

Krásné překvapení hned z kraje dne. Otevřu e-mail a tam tato pěkná zpráva:

Dobrý den,

Gratuluji, Vaše skupina Časopis byla odbornou porotou vybrána a vyhráváte Nášup pizzy pro celou třídu! A to díky sloganu „Pizza ze Starého města, je pouze z kvalitního těsta. Pizza, šunka, žampion, kdo ji sní, je šampion“ a „Náš-li hlad, máš-li chuť, v Maškovce rychle budˇ“!

Děkujeme za účast v soutěži.

Miniházená

Dne 5. 10. jsme se zúčastnili prvního turnaje Liberecké školní ligy miniházené. Opět se hrálo ve dvou kategoriích (1. a 2. třída, 3. a 4. třída).

Tým chlapců z 1. a 2. třídy se umístil na 3. místě ze 6. Nejlepším našim střelcem byl Víťa z 2. třídy, kterému se podařilo dát 8 branek. Dalšími brankami ho doplnili Josef (4 branky), Jan (3 branky) a Tomáš (2 branky). V brance se nejvíce dařilo Janovi, který si v zápase se ZŠ Lesní udržel čistý štít a my tak zvítězili 6:0. Kluci hráli velice pěkně, ale bohužel jsme 3 zápasy prohráli těsným rozdílem jedné branky.

Keramika - úterý

V úterý 18. září začíná kroužek keramiky. Z důvodu třídních schůzek skončí výjimečně v 16:00. Každý bude mít s sebou nachystanou krabici (od bot) a v ní: pracovní tričko, hadr (ideálně stará utěrka nebo kus cíchy), čalounický špendlík (seženete v galanterii) a zalamovací nůž.

Sejdeme se ve 14:30 u křesel v 1. patře 1. stupně.