5. A

třídní učitelka 5.A
tereza.pavlu@zsbroumovska.cz

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

O pohár města Varnsdorfu - šachový turnaj

V sobotu 21. dubna jsme hráli prestižní turnaj ve Varnsdorfu. Naši šachoví bojovníci se v konkurenci všech 57 hráčů neztratili. Michal F. obsadil ve své kategorii krásné 3. místo ze 44 účastníků! Kuba R. skončil na 10. místě a Vojta J. na 24. místě. V samostatném dívčím turnaji obsadila Maruška G. 9. místo a Nela L. 11. místo. Všem blahopřejeme! :)

Štafetový pohár - okresní kolo

Dne 24. 4. jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. Běželo se 8x 100m mladší (tj. 1. - 3. třída), 8x 100m starší (tj. 4. - 5. třída) a smíšená štafeta 8x 200m. Časy všech tří štafet se sečetly a vítězná škola postoupila do krajského kola. Naši žáci se celkově umístili na 7. místě z 9. Ve štafetě starších bohužel vypadl chlapcům kolík.