6. B

Mgr. Iveta Kollátorová
třídní učitelka 6.B, vyučující Př
kollatorovaiveta@zsbroumovska.cz

Přespolní běh (reportážní foto)

Dne 4. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 22 žáků z 6. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na krásném 4. místě ze 12. V této kategorii startovalo 72 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Jitka na 7. místě, Kateřina na 20. místě, Sára na 22. místě a Lucie na 32. místě.

Školní časopis

Máš chuť stát se členem redakční rady? Baví tě psát, fotit, krestit nebo pracovat s počítačem? Tak přijď mezi nás! Kromě tvorby článků a grafické úpravy se můžeš těšit na různé hry a aktivity, které ti pomohou k sebeprezentaci, k vedení rozhovorů a obhájení vlastního názoru. Scházíme se každou středu od 13:45 ve třídě 9. B

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

Úspěchy našich žáků:

Zájezd Švédsko - 6.-12.6.2018

Na poznávací zájezd na švédský ostrov Öland jelo 44 žáků a 4 učitelé. Cestu organizovala cestovní kancelář Polar travel z Liberce.

Vyrazili jsme ve středu v 10 hodin dopoledne.

Čtvrtek - přes Berlín, Rostock, trajektem do Dánska a dále do Švédska jsme v 7:30 dorazili do kempu Lundegard na ostrově Öland. Celý den jsme věnovali prohlídce okolí a koupání v moři.

Pátek - navštívili jsme základni školu v Kalmaru, a mohli tak porovnat rozdíly mezi českým a švédským školstvím. Po obědě jsme prošli historické centrum města.

Sobota - vyrazili jsme na sever ostrova Oland, prošli se Lesem skřítků, stavěli kamenné mužiky a obdivovali zdejší maják. Odpoledne bylo koupání na pláži jako v Karibiku.

Neděle - přes step Alvared s bavlníkem jsme dojeli až na nejjižnější bod ostrova, maják Dlouhého Erika, a odpoledne se zase koupali v moři.

Pondělí - v 10:30 jsme vyrazili na cestu zpět, v Dánsku jsme udělali pětihodinovou zastávku v hlavním městě Kodani.

Úterý - v noci jsme se přesunuli trajektem do Německa a dále do areálu Tropical Island u Berlína, kde jsme strávili 9 hodin. V 19:20 jsme pak dorazili zpět do Liberce.

Celý týden nám vyšlo úžasné počasí. Věřím, že si všichni z výletu odnesli jen pozitivní vzpomínky.

V autobuse zbylo několik kusů oblečení (mikiny, bundy, deka). Zájemci, přihlaste se!

Ve fotogalerii je pouze výběr fotek, pokud by někdo chtěl kompletní sadu, přineste si cd, nebo flash disk.

Závěrem děkuji všem účastníkům za super týden a zážitky.

Trojboj - okresní kolo

Dne 5. 6. 2018 se konalo okresní kolo v ,,Trojboji s Adamem". Naši školu reprezentovalo 40 žáků (20 chlapců a 20 dívek). Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Pěti žákům z naší školy se podařilo postoupit do krajského kola. Z 1. třídy postupují do krajského kola 3 žáci (Vít, Jan a Barbora), ze 3. třídy 1 žákyně (Nela) a z 5. třídy rovněž 1 žákyně (Sára).

Výkony žáků postupujících do krajského kola:

1. třída: