6. B

třídní učitelka 5.B, vyučující Př
kollatorovaiveta@zsbroumovska.cz

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

Úspěchy našich žáků:

Zájezd Švédsko - 6.-12.6.2018

Na poznávací zájezd na švédský ostrov Öland jelo 44 žáků a 4 učitelé. Cestu organizovala cestovní kancelář Polar travel z Liberce.

Vyrazili jsme ve středu v 10 hodin dopoledne.

Čtvrtek - přes Berlín, Rostock, trajektem do Dánska a dále do Švédska jsme v 7:30 dorazili do kempu Lundegard na ostrově Öland. Celý den jsme věnovali prohlídce okolí a koupání v moři.

Pátek - navštívili jsme základni školu v Kalmaru, a mohli tak porovnat rozdíly mezi českým a švédským školstvím. Po obědě jsme prošli historické centrum města.

Sobota - vyrazili jsme na sever ostrova Oland, prošli se Lesem skřítků, stavěli kamenné mužiky a obdivovali zdejší maják. Odpoledne bylo koupání na pláži jako v Karibiku.

Neděle - přes step Alvared s bavlníkem jsme dojeli až na nejjižnější bod ostrova, maják Dlouhého Erika, a odpoledne se zase koupali v moři.

Pondělí - v 10:30 jsme vyrazili na cestu zpět, v Dánsku jsme udělali pětihodinovou zastávku v hlavním městě Kodani.

Úterý - v noci jsme se přesunuli trajektem do Německa a dále do areálu Tropical Island u Berlína, kde jsme strávili 9 hodin. V 19:20 jsme pak dorazili zpět do Liberce.

Celý týden nám vyšlo úžasné počasí. Věřím, že si všichni z výletu odnesli jen pozitivní vzpomínky.

V autobuse zbylo několik kusů oblečení (mikiny, bundy, deka). Zájemci, přihlaste se!

Ve fotogalerii je pouze výběr fotek, pokud by někdo chtěl kompletní sadu, přineste si cd, nebo flash disk.

Závěrem děkuji všem účastníkům za super týden a zážitky.

Trojboj - okresní kolo

Dne 5. 6. 2018 se konalo okresní kolo v ,,Trojboji s Adamem". Naši školu reprezentovalo 40 žáků (20 chlapců a 20 dívek). Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Pěti žákům z naší školy se podařilo postoupit do krajského kola. Z 1. třídy postupují do krajského kola 3 žáci (Vít, Jan a Barbora), ze 3. třídy 1 žákyně (Nela) a z 5. třídy rovněž 1 žákyně (Sára).

Výkony žáků postupujících do krajského kola:

1. třída:

Dobi cup - 24.-25.5.2018

Opět po roce jsme se zúčastnili sportovně-vědomostní soutěže libereckých základních škol Dobi cup.

Loňské skvělé 4. místo jsme sice neobhájili, ale 5. místo je také skvělé.

Nejlepšími dílčími disciplínami byly:

2. místo člunkový běh (1. - 3. třída)

2. místo florbal učitelů

5. místo skok daleký (1. - 3. třída)

5. místo volejbal učitelů

7. místo vědomostní test (6. - 9. třída)

7. místo sudoku (3. třída)

8. místo atletická štafeta (1. - 9. třída)

Celkovými vítězi se stali reprezentanti ZŠ Doctrina před ZŠ Dobiášova a ZŠ Ještědská.

Všem našim sportovcům děkuji za účast a super zážitek!

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Fotbalový turnaj v malé kopané

V pátek 4. 5. jsme se spolu s dalšími pěti školami zúčastnili fotbalového turnaje v malé kopané na ZŠ Elišky Krásnohorské.

I když byl turnaj pro žáky druhého stupně, vzali jsme do týmu i čtvrťáka a páťáka a kluci rozhodně nezklamali.

Po smolném vyřazení v semifinále na penalty se ZŠ Dobiášova jsme si pohlídali souboj o třetí místo a vyválčili tak cenný bronz.

Chlapcům děkuji za reprezentaci i hezký výkon.