7. A

třídní učitelka 6.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

Poslední dny v 6. A

Poslední týden školy byl náročný, ale my jsme si ho moc užili. Vše začalo ve středu návštěvou kina. Ve čtvrtek proběhl sportovní den. V první části programu- sportovním víceboji, se nám podařilo získat první místo. V turnajových hrách jsme se umístili na 3. místě v basketbalu. Parádní výsledky, za které všem gratuluji (a osobně všem děkuji za sportovní reprezentaci!). Celý týden jsme zakončili předáváním vysvědčení se sladkou tečkou od holek nakonec ...

Školní výlet, chata Luž - 6.A

Výlet, který proběhl od středy do pátku, se povedl. Navštívili jsme nejvyšší vrchol Lužických hor, LUŽ. Proběhl celodenní výlet, koupání, "slejvák" i noční stezka odvahy. Na tři dny plno zážitků. Děkuji všem, bylo to s vámi prima.

Fotky jsou na třídním rajčeti: https://mojetridabroumak.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet%2C_chata_Luz/

Zájezd Švédsko - 6.-12.6.2018

Na poznávací zájezd na švédský ostrov Öland jelo 44 žáků a 4 učitelé. Cestu organizovala cestovní kancelář Polar travel z Liberce.

Vyrazili jsme ve středu v 10 hodin dopoledne.

Čtvrtek - přes Berlín, Rostock, trajektem do Dánska a dále do Švédska jsme v 7:30 dorazili do kempu Lundegard na ostrově Öland. Celý den jsme věnovali prohlídce okolí a koupání v moři.

Pátek - navštívili jsme základni školu v Kalmaru, a mohli tak porovnat rozdíly mezi českým a švédským školstvím. Po obědě jsme prošli historické centrum města.

Sobota - vyrazili jsme na sever ostrova Oland, prošli se Lesem skřítků, stavěli kamenné mužiky a obdivovali zdejší maják. Odpoledne bylo koupání na pláži jako v Karibiku.

Neděle - přes step Alvared s bavlníkem jsme dojeli až na nejjižnější bod ostrova, maják Dlouhého Erika, a odpoledne se zase koupali v moři.

Pondělí - v 10:30 jsme vyrazili na cestu zpět, v Dánsku jsme udělali pětihodinovou zastávku v hlavním městě Kodani.

Úterý - v noci jsme se přesunuli trajektem do Německa a dále do areálu Tropical Island u Berlína, kde jsme strávili 9 hodin. V 19:20 jsme pak dorazili zpět do Liberce.

Celý týden nám vyšlo úžasné počasí. Věřím, že si všichni z výletu odnesli jen pozitivní vzpomínky.

V autobuse zbylo několik kusů oblečení (mikiny, bundy, deka). Zájemci, přihlaste se!

Ve fotogalerii je pouze výběr fotek, pokud by někdo chtěl kompletní sadu, přineste si cd, nebo flash disk.

Závěrem děkuji všem účastníkům za super týden a zážitky.

Den projektů v ZOO Liberec

V sobotu 9. 6. se pět odvážlivců ze 6. A zúčastnilo Dne projektů v ZOO Liberec. Během dopoledne se zde všichni snažili vybrat co největší částku pro nadaci TALARAK na Filipínách, která podporuje zoborozče a další místní ohrožená zvířata. Žákům se podařilo díky jejich snaze vybrat přes 1000,- Kč.

Děkujeme tímto všem návštěvníkům, kteří přispěli na dobrou věc!

Já osobně děkuji všem ze 6. A, kteří se na projektu podíleli, protože to chtělo hodně odhodlání, snahy a trpělivosti. Jste skvělí.

K.Zrůstová

Olympiáda mládeže

Dne 6. 6. 2018 se 11 žáků naší školy zúčastnilo 49. ročníku Olympiády mládeže v atletice. Soutěžilo se v pěti disciplínách - běh 60 m, běh 600/800 m, skok daleký, hod míčkem a štafeta 4x 60 m.

Nejlepší naší reprezentantkou byla Jitka ze 6. třídy, která obsadila 4. místo ze 30 v běhu na 600m.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Pozn. Vilém Müller a Jonáš Zibura si pro příště vyčistí uši :-))

Dobi cup - 24.-25.5.2018

Opět po roce jsme se zúčastnili sportovně-vědomostní soutěže libereckých základních škol Dobi cup.

Loňské skvělé 4. místo jsme sice neobhájili, ale 5. místo je také skvělé.

Nejlepšími dílčími disciplínami byly:

2. místo člunkový běh (1. - 3. třída)

2. místo florbal učitelů

5. místo skok daleký (1. - 3. třída)

5. místo volejbal učitelů

7. místo vědomostní test (6. - 9. třída)

7. místo sudoku (3. třída)

8. místo atletická štafeta (1. - 9. třída)

Celkovými vítězi se stali reprezentanti ZŠ Doctrina před ZŠ Dobiášova a ZŠ Ještědská.

Všem našim sportovcům děkuji za účast a super zážitek!

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Fotbalový turnaj v malé kopané

V pátek 4. 5. jsme se spolu s dalšími pěti školami zúčastnili fotbalového turnaje v malé kopané na ZŠ Elišky Krásnohorské.

I když byl turnaj pro žáky druhého stupně, vzali jsme do týmu i čtvrťáka a páťáka a kluci rozhodně nezklamali.

Po smolném vyřazení v semifinále na penalty se ZŠ Dobiášova jsme si pohlídali souboj o třetí místo a vyválčili tak cenný bronz.

Chlapcům děkuji za reprezentaci i hezký výkon.