9. A

třídní učitelka 9.A, vyučující Aj
jedlickova.broumovska@seznam.cz

Nanosvět iQLANDIA - 9.A,B

14. května se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili semináře v iQLANDII na velmi aktuální téma týkající se základních informací o nanomateriálech. Hlavní část programu byla vedena praktickými úlohami ve zdejší laboratoři, po které následovala prohlídka expozice. Liberec je pro vývoj a výrobu novinek využívajících nanočástice jedním z předních center nejen v ČR, ale i ve světě. Nový pavilon TUL, kde probíhá další výzkum, je na vysoké úrovni stejně jako např. firma Elmarco, která uvedla tyto materiály do praxe.

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Školní časopis - květen

Z důvodu, že v květnu pondělkům není přáno, budou termíny redakční rady probíhat následovně:

Pátek 4. 5. 2018 - zájezd vybraných účastníků do Prahy

Pátek 11. 5. 2018 - od 13:45 (náhradní termín)

Pondělí 14. 5. 2018 - od 13:45

Pátek 25. 5. 2017 - od 13:45 (náhradní termín)

_________________________________________

Na společném e-mailu jsou už podklady pro článek - Praktikanti na naší škole.

Přípravné testy "Proškoly" - 9.ročník

Zkušební testy z matematiky a českého jazyka jsou uzavřené, můžete si ve svém profilu prohlédnout výsledky. Stejné testy jsou znovu spuštěny - aktivovány, takže si je můžete ještě jednou vyzkoušet. Přístupové údaje máte u sebe a test se spouští on-line, tudíž i z domova. Vyučujících se můžete na hodinách či na kroužku zeptat na případné nejasnosti ve vašich chybných odpovědích.

,,Buď toho součástí. Podporuj muziku!"

Ve čtvrtek 23. 11. proběhla na naší škole beseda týkající se autorských práv na internetu. Hovořili jsme o legálnosti a nelegálnosti úložišť, o jejich fungování i o legální možnosti poslechu hudby. Besedu vedl právník z oblasti hudebního průmyslu Mgr. Leoš Bednář a hostem byl zpěvák Thom Artway.

Za nejpřínosnější žáci považovali to, že se dozvěděli, co vše způsobuje nelegální stahování hudby, a že tím poškozují nejvíce jejich oblíbené interprety.