9. B

třídní učitelka 9.B, vyučující Čj, D
historicka@seznam.cz

Anglický workshop s holandskými učiteli - 9.A,B

16. 10. proběhl v rámci předmětu anglická konverzace workshop s holandskými učiteli ze školy OSG de Meergronden z města Almere. Tito učitelé navštívili naši školu v rámci 1. nadnárodní schůzky projektu Erasmus+. Žáci a učitelé diskutovali o tématech běžného života, o škole, kamarádech, volnočasových aktivitách, sportu i o městech a zemích zapojených do projektu.

Německý jazyk

Informace pro žáky NJ:

V případě jakýchkoliv nejasností (potřeba individuální podpory, vysvětlení gramatiky, výslovnosti atd.) je možné se po předchozí domluvě sejít vždy ve čtvrtek od 7:00. Nutné je se předem domluvit buď ve škole, nebo e-mailem, a to do středeční 14. hodiny.

S pozdravem Jakub Hříbal

Obaly na učebnicích u žáků 2. stupně

Téměř všichni žáci na 2. stupni mají nové učebnice na český jazyk a dějepis. Je třeba, aby je měli řádně obalené! Mnohokrát jsem viděla, že tomu tak stále není! Dějepisy nemají pevnou vazbu, snadno se poničí. Vyzývám všechny, kterých se to týká, aby se polepšili a učebnice nosili do školy obalené. Vyhnete se sankcím, k nimž pak musíme přistoupit na konci školního roku.

9.B do Švédska?

Milí cestovatelé z 9.B,

stále jsou volná místa na poznávací zájezd do Švédska, plánovaný na červen 2017. Zvažujte, zda se přidáte ke svým spolužákům, kteří jsou již přihlášeni. Stručně připomínám, že se jede na ostrov Öland
se zastávkou v dánském hlavním městě Kodani a v Tropical Islands u Berlína. Strávíte týden v kempu
u Baltského moře, procvičíte si angličtinu a poznáte mnoho nového. Více informací na stránkách školy.

D. Adámková