Back to top

Družina Renata

Renata Straková
vychovatelka
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Leden v ŠD Renata

V lednu jsme si užívali sněhu, bobovali, stavěli sněhuláky i opevnění pro koulovačky. V atriu školy jsme pozorovali sojky a straky a dali jim do krmítek jablka a semena slunečnice. Zasněžená krmítka s ptáčky jsme si i namalovali a vyzdobili jimi nástěnku schodiště. Z papírových ruliček si děti podle své fantazie nadšeně vyráběly různá zvířata. Začali jsme hezké sportovní téma olympiády, které nás bude provázet až do skončení letošních ZOH. Z četby jsme se dozvěděli nové zajímavosti a poznatky o historii OH, jejich symbolech i aktuality o podobě her současných.

Únor v ŠD Renata

Olympiádě se věnujeme i v tomto měsíci. Baví nás. Z atlasu vlajek světa jsme malovali vlajky zemí, které uvidíme na ZOH, ale naučili jsme se tím i vlajky mnoha jiných států. Vyrobili jsme si medaile, postavili ze židlí stupně vítězů a zahráli si na slavnostní ceremoniál. Našim sportovcům fandíme a průběžně sledujeme jejich úspěchy. Máme pro ně v družině nástěnku, kam si jejich získaná umístění vystavujeme.

Prosinec v ŠD Renata

Pro očekávanou návštěvu Mikuláše jsme vyzdobili hernu, chodbu i nástěnku schodiště výkresy čertů, andělů a Mikulášů. Každý si je nakreslil tuší, vystřihl a nalepil na modrý podklad velkého formátu. Vznikly tak úžasné koláže, kterým jsme domalovali pozadí zimní krajiny. Děti moc chválím za nápaditost a nadšení, se kterým tvořily. Stejnými motivy pak pomalovaly, na uvítanou mikulášské družiny, tabuli a naučily se vtipnou říkanku. Pokárané děti slíbily polepšení a andělé všechny podarovali čokoládovými adventními kalendáři.

Listopad v ŠD Renata

3 týdny nás v družině provázely nadpřirozené bytosti, strašidla a duchové. Děti si namalovaly kulisy tajemného hradu, vyrobily si z papírového kornoutu závěsné „ducháčky“, pojmenovaly si je a vzájemně si zahrály představení. Pro stínové divadlo postavené ze židlí a prostěradel jsme si vystříhali zubaté příšerky a přilepením na pohyblivé brčko jsme jim vdechli život. V temném divadle jsme si s loutkami pod světlem lampičky hráli, bavili se s jejich stíny a s nadšením vymýšleli vlastní příběhy.

Říjen v družině Renata

Celý měsíc říjen nás provázelo téma zvířat, které děti bavilo. V naší 2. Výpravě za poznáním jsme se dozvěděli o patronu zvířat Františku z Asissi, díky kterému se stal 4. říjen světovým Dnem zvířat. Děti si do svého listu sestavily vybrané zvířátko v podobě puzzle. Četli jsme si z Obrázkové zoologie a dozvídali se tak více zajímavostí. Z našich oblíbených zvířat jsme vytvořili vystřihováním pestré nástěnné pexeso pro výzdobu schodiště školy a do herny jsme si namalovali veselou tapetu našich domácích mazlíčků, se kterými žijeme.

Stránky