Mgr. Dana Adámková

historicka@seznam.cz

Čj a D v 7.B

Milí sedmáci,

přeji Vám hezké prázdniny a v sobotu 28. října si zkuste vzpomenout na dějepis!

Ještě připomínám, že by měly být dopsané Vaše sešity - zejména mluvnický a dějepisný. Je mezi vámi hodně těch, kteří by si měli dát vše do pořádku - doplnit učivo, zanedbané domácí úkoly, vlepit všechny kopie a cvičení, která dostáváte!

Obaly na učebnicích u žáků 2. stupně

Téměř všichni žáci na 2. stupni mají nové učebnice na český jazyk a dějepis. Je třeba, aby je měli řádně obalené! Mnohokrát jsem viděla, že tomu tak stále není! Dějepisy nemají pevnou vazbu, snadno se poničí. Vyzývám všechny, kterých se to týká, aby se polepšili a učebnice nosili do školy obalené. Vyhnete se sankcím, k nimž pak musíme přistoupit na konci školního roku.

9.B do Švédska?

Milí cestovatelé z 9.B,

stále jsou volná místa na poznávací zájezd do Švédska, plánovaný na červen 2017. Zvažujte, zda se přidáte ke svým spolužákům, kteří jsou již přihlášeni. Stručně připomínám, že se jede na ostrov Öland
se zastávkou v dánském hlavním městě Kodani a v Tropical Islands u Berlína. Strávíte týden v kempu
u Baltského moře, procvičíte si angličtinu a poznáte mnoho nového. Více informací na stránkách školy.

Živá knihovna povolání, 9.B

Ve fotogalerii můžete zhlédnout pár vybraných záběrů z dnešní návštěvy IQLANDIE.
Snad si v celém programu našel každý z Vás alespoň něco, co se mu líbilo!

V říjnu na prezentace všech firem a institucí naváže Educa 2017 a návštěva Úřadu práce v Liberci (mimo jiné se dozvíte výsledek svého zájmového testu, o němž jste dnes slyšeli).

Živá knihovna povolání, 9.B

Pro jistotu připomínám, že v pondělí 25. září máme sraz u IQ LANDIE v 8 hodin. Buďte dochvilní a dobře nasnídaní, může se stát, že nebude na svačinu čas. Projdeme si jednotlivá stanoviště, jejichž seznam máme vyvěšený ve třídě. Kromě nás budou přítomny i jiné deváté třídy.
Počítejte s tím, že si nebudeme své věci ukládat do šatny, vše budeme mít celou dobu u sebe!
Po skončení akce se vracíme do školy na volitelný seminář!!!

Hezký víkend!