Mgr. Monika Valášková

vyučující TV
monika.valaskova@zsbroumovska.cz

Miniházená

Dne 5. 10. jsme se zúčastnili prvního turnaje Liberecké školní ligy miniházené. Opět se hrálo ve dvou kategoriích (1. a 2. třída, 3. a 4. třída).

Tým chlapců z 1. a 2. třídy se umístil na 3. místě ze 6. Nejlepším našim střelcem byl Víťa z 2. třídy, kterému se podařilo dát 8 branek. Dalšími brankami ho doplnili Josef (4 branky), Jan (3 branky) a Tomáš (2 branky). V brance se nejvíce dařilo Janovi, který si v zápase se ZŠ Lesní udržel čistý štít a my tak zvítězili 6:0. Kluci hráli velice pěkně, ale bohužel jsme 3 zápasy prohráli těsným rozdílem jedné branky.

Přespolní běh (reportážní foto)

Dne 4. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 22 žáků z 6. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na krásném 4. místě ze 12. V této kategorii startovalo 72 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Jitka na 7. místě, Kateřina na 20. místě, Sára na 22. místě a Lucie na 32. místě.

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

Úspěchy našich žáků:

Olympiáda mládeže

Dne 6. 6. 2018 se 11 žáků naší školy zúčastnilo 49. ročníku Olympiády mládeže v atletice. Soutěžilo se v pěti disciplínách - běh 60 m, běh 600/800 m, skok daleký, hod míčkem a štafeta 4x 60 m.

Nejlepší naší reprezentantkou byla Jitka ze 6. třídy, která obsadila 4. místo ze 30 v běhu na 600m.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Pozn. Vilém Müller a Jonáš Zibura si pro příště vyčistí uši :-))

Trojboj - okresní kolo

Dne 5. 6. 2018 se konalo okresní kolo v ,,Trojboji s Adamem". Naši školu reprezentovalo 40 žáků (20 chlapců a 20 dívek). Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Pěti žákům z naší školy se podařilo postoupit do krajského kola. Z 1. třídy postupují do krajského kola 3 žáci (Vít, Jan a Barbora), ze 3. třídy 1 žákyně (Nela) a z 5. třídy rovněž 1 žákyně (Sára).

Výkony žáků postupujících do krajského kola:

1. třída:

Štafetový pohár - okresní kolo

Dne 24. 4. jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. Běželo se 8x 100m mladší (tj. 1. - 3. třída), 8x 100m starší (tj. 4. - 5. třída) a smíšená štafeta 8x 200m. Časy všech tří štafet se sečetly a vítězná škola postoupila do krajského kola. Naši žáci se celkově umístili na 7. místě z 9. Ve štafetě starších bohužel vypadl chlapcům kolík.

Miniházená

Dne 13. 4. 2018 jsme se již po čtvrté zúčastnili Liberecké školní ligy miniházené. Opět se hrálo ve dvou kategoriích (1. a 2. třída, 3. a 4. třída). V obou kategoriích hrálo 10 týmů.

Tým chlapců z 1. a 2. třídy se umístil na 4. místě. Bohužel nám dnes chyběli naši dva střelci a jejich absence byla znát. Nejlepší výsledek se podařil se ZŠ Kunratickou, kdy jsme zvítězili 7:0. V tomto zápase brankař Marek Houda podal skvělý výkon a kluci ho v útoku doplnili výborně umístěnými brankami.