vyučující Aj
zuzana.jedlickova@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Úspěch našich žáků v okresním a krajském kole Olympiády v anglickém jazyce

S radostí oznamuji skvělé umístění našich žáků v okresním a krajském kole Olympiády v anglickém jazyce. Okresní kolo proběhlo 8. 3. a sedmák Dan B. se umístil na krásném pátém místě.

Dnes 22. 3. se konalo krajské kolo, ve kterém Michal R. z 9.A získal v silné konkurenci 25 škol třetí místo. Krajského kola jsme se účastnili poprvé a hned "na bedně"! Oběma úspěšným žákům gratulujeme!

Soutěž pro šikovné angličtináře

Vyhlašuji soutěž k tématu "Březen-měsíc knihy" pro žáky druhého stupně. Potřebuješ mobil nebo tablet se staženou čtečkou QR kódů a základní znalost angličtiny a české literatury. Tvým úkolem je přiřadit obrázky českých spisovatelů k avatarům, skrytým pod kódem. Řešení zašli do konce března na adresu zuzana.jedlickova@zsbroumovska.cz. Pět správných luštitelů bude vylosováno a odměněno cenami.

Olympiáda v anglickém jazyce - výsledky

Školní kolo olympiády v AJ se letos uskutečnilo v online prostředí Teams ve dnech 27. a 28.1. Soutěže se zúčastnilo třicet žáků, 17 v kategorii IA (6.- 7.třídy), 13 v kategorii IIA (8.- 9.třídy).

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce

Školního kola olympiády v anglickém jazyce se v letošním kole zúčastnilo 47 žáků z pátých až devátých tříd. Kategorii žáků do sedmých tříd vyhrál Michal ze 7. A před Terezou a Evou ze 7. A. Na třetím místě skončil při stejných podmínkách překvapivě Patrik z 5. A, což lze pokládat za pozoruhodný výkon. Kategorii žáků osmých a devátých tříd vyhrála Štěpánka z 9. A, na druhém místě se umístila Anna z 8. B a o třetí místo se dělí Jan z 9. A a Matyáš z 9. B. Výhercům gratulujeme a ostatním žákům děkujeme za účast. Do okresního kola, které se bude konat 14. 2., postupují Michal a Štěpánka.

Projektová schůzka Nizozemsko - Erasmus+

Druhá projektová schůzka v partnerské škole OSG De Meergronden ve městě Almere se konala ve dnech 14. - 20. 10.2018 a zahrnovala opravdu výjimečný program.

Naši žáci a učitelé společně s kamarády z Rumunska a Holandska vyzkoušeli celou řadu sportovních aktivit a turnajů v tělocvičně i na hřišti. Zahráli si lakros, frisbee, rugby a jiné netradiční hry a soutěže, šplhali v lanovém centru v Kemphaanu, bruslili na rychlobruslařském stadionu v Drontenu, projeli se na šlapadlech po grachtech v Amsterdamu a vyřádili se v trampolínové aréně Jumping Jack. V programu nechyběly ani různé workshopy na téma zdravé výživy a tradiční holandské kuchyně, při kterých děti vařily, počítaly kalorie a v mezinárodních skupinkách natáčely krátká videa. V rámci sportovního programu jezdili žáci i učitelé do školy na kole, a splynuli tak dokonale s prostředím. Za krásného počasí utekl všem týden jako voda a nezbylo nám než se s holandskými a rumunskými kamarády rozloučit. Neloučili jsme se ale nadlouho. V dubnu příštího roku se na ně budeme těšit na projektové schůzce v naší škole.

Více o projektu najdete zde: projekt Erasmus+

Kompletní reportážní fotolagerie z projektové schůzky v nizozemském Almere 14. - 20. 10.2018.

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce - 8.-9. ročník

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro žáky osmých a devátých tříd se konalo ve dnech 22. a 29. ledna 2018. Prvního kola (poslechového testu PET) se zúčastnilo 24 žáků, z toho čtyři postoupili do druhého kola. Zde soutěžili v mluveném projevu, který byl zaměřen na témata z běžného života a znalosti reálií anglicky mluvících zemí.
Vítězem se stal David Škoda, na druhém místě se umístila Jessica Fantová a třetí místo obsadili Kateřina Fejglová a Michal Paluba. Výše jmenovaní navštěvují devátý ročník. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce - 6.-7.ročník

Školního kola olympiády v anglickém jazyce se zúčasttilo 17 žáků z šestých a sedmých tříd. Po poslechové části, která proběhla 24. 1., postoupili čtyři žáci do pátečního finále. Byli to Tereza Svobodová z 6. A, Anna Zizienová ze 7. B, Miroslav Pluhař ze 7. B a Michal Rejchrt z 6. A. Žáci nejprve představili sebe, svou rodinu, zájmy a případné domácí mazlíčky. Dále měli za úkol popsat vylosovaný obrázek a pohovořit na zadané téma. V závěrečné části porota hodnotila rozhovory ve dvojicích.