Mgr. Zuzana Jedličková

vyučující Aj
zuzana.jedlickova@zsbroumovska.cz

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce - 8.-9. ročník

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce pro žáky osmých a devátých tříd se konalo ve dnech 22. a 29. ledna 2018. Prvního kola (poslechového testu PET) se zúčastnilo 24 žáků, z toho čtyři postoupili do druhého kola. Zde soutěžili v mluveném projevu, který byl zaměřen na témata z běžného života a znalosti reálií anglicky mluvících zemí.
Vítězem se stal David Škoda, na druhém místě se umístila Jessica Fantová a třetí místo obsadili Kateřina Fejglová a Michal Paluba. Výše jmenovaní navštěvují devátý ročník. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce - 6.-7.ročník

Školního kola olympiády v anglickém jazyce se zúčasttilo 17 žáků z šestých a sedmých tříd. Po poslechové části, která proběhla 24. 1., postoupili čtyři žáci do pátečního finále. Byli to Tereza Svobodová z 6. A, Anna Zizienová ze 7. B, Miroslav Pluhař ze 7. B a Michal Rejchrt z 6. A. Žáci nejprve představili sebe, svou rodinu, zájmy a případné domácí mazlíčky. Dále měli za úkol popsat vylosovaný obrázek a pohovořit na zadané téma. V závěrečné části porota hodnotila rozhovory ve dvojicích.

Národní cena eTwinning Quality Label - 6.A

Skupina žáků ze třídy 6. A pracovala pod vedením paní učitelky Jedličkové během celého loňského školního roku na mezinárodním eTwinnigovém projektu s názvem Sports4everyone. Žáci spolupracovali se školou z Litvy, dopisovali si s kamarády z partnerské školy ve Vilniusu, komunikovali prostřednictvím portálu TwinSpace a tvořili krátká videa, postery a prezentace. Jejich práce byla oceněna na Národní konferenci Erasmus+ a eTwinning 13. října v Olomouci.

Anglický workshop s holandskými učiteli - 9.A,B

16. 10. proběhl v rámci předmětu anglická konverzace workshop s holandskými učiteli ze školy OSG de Meergronden z města Almere. Tito učitelé navštívili naši školu v rámci 1. nadnárodní schůzky projektu Erasmus+. Žáci a učitelé diskutovali o tématech běžného života, o škole, kamarádech, volnočasových aktivitách, sportu i o městech a zemích zapojených do projektu.

21.9. - 9.A

Program na den, kdy nepoteče voda. Od 8:30 do 10:30 návštěva Botanické zahrady Liberec ( vstupné 70,-Kč), od 11:00 do 12:30 program v Severočeském muzeu Liberec - Jizerky známé a neznámé ( 30,-Kč). Vybíráme tedy 100,-Kč. Sraz bude před školou v 7:50, rozchod u muzea po skončení akce. Nezapomeňte si včas odhlásit oběd.