2.část učiva, 23.3. - 27.3. - 4.B

Zdravím žáky i rodiče třidy 4.B a zadávám úkoly.

Český jazyk, pracovní sešit, str. 16-17, malý modrý sešit str. 23-25. K procvičování doporučuji webové stránky: RYSAVA.WEBSNADNO.CZ Zde najdete procvičování všech vzorů a rodů.

Matematika, pracovní sešit, str. 12 -13, minutovky str. 13 a str. 17 cvičení 33, str. 18 cvičení 35. Doporučuji web : MATEMATIKA.HROU.CZ

Zaveďte si sešit, kde si budete procvičovat písemné násobení a dělení (s ocáskem). Množství podle úrovně počtáře.

Přírodověda - podle učebnice str. 46-47 ROSTLINY NA LOUKÁCH. Přečíst si, naučit se, do malého sešitu si zapsat nadpis a udělat jednoduché výpisky, nakreslit obrázek: stavba těla trávy na str. 46.

Dopravní výchova: na stránkách BESIP.CZ (děti už znají ze školy), procvičivat testy a křižovatky.

Vlastivěda - podle učebnice, str. 38-39 Průmysl. Přečíst si, naučit se, do malého sešitu zapsat nadpis a udělat jednoduché výpisky. Nakreslit si obrázek ze str. 39 - Cesta mléka ke spotřebiteli. Na str. 39 zodpovědět si otázky 1-6. Pokud máte možnost, vytiskněte dětem pracovní list- Nerostné bohatství, průmysl.

Děti, čtěte si libovolnou knihu. Čtenářské deníky máte ve škole, takže po přečtení zapište do sešitu, kde si počítáte.