3. část (30.3. - 3.4. 2020) - 4.B

Zdravím děti i rodiče a posílám 3. část úkolů v týdnu 30. 3. - 3. 4.

Úvodem Vás, děti, moc chválím, jak se mnou spolupracujete buď samy, nebo prostřednictvím rodičů, jak posíláte vypracované úkoly nebo jen vzkaz, že máte hotovo. K procvičování používejte webstránky, které jsem vám dávala už v minulých týdnech. Čtěte si knihy a zaznamenávejte již přečtené. Sledujte TV pořad na ČT2 UčíTelka. Jsou tam zajímavé a pro vás poučné věci k procvičování a opakování.

Český jazyk - vzory podst. jmen rodu mužského, vzory MUŽ, STROJ. Pracovní sešit str. 18, 19. Modrý sešit str. 26, 27. K procvičování použij web - RYSAVA.WEBSNADNO.CZ

Matematika - prac. sešit, str. 14, JEDNOTKY HMOTNOSTI. Zopakuj zaokrouhlování čísel podle webu MATEMATIKA.HROU. Minutovky, str. 19, 20, písemné dělení. Další příklady si procvičuj do svého sešitu dle vlastní volby a podle toho, jak zdatný jsi počtář. Správnost si ověř kalkulačkou.

Vlastivěda - učebnice, str. 40. Přečíst si a otázky 1-5 vypracovat do sešitu Vlastivěda.

Přírodověda - budete si stále opakovat ROSTLINY NA LOUKÁCH. Připravíte si 10 kartiček ze čtvrtky, na každou nadepíšete název rostliny a až nastane pěkné počasí a půjdete na procházku do přírody, vyhledáte na louce rostliny, založíte je do knihy a vylisujete. Až budou vylisované, nalepíte je na kartičku. Budeme si připravovat HERBÁŘ. Máte na to dostatek času, některé rostliny už jsou vidět nyní, některé ještě nerostou, některé třeba ani nenajdete - nevadí, nakreslíte si ji.

Další část bude příští týden.