6.část úkolů 20.-24.4. - 4.B

Milé děti,

posílám další část úkolů na tento týden. Děkuji všem, kdo mi posíláte vypracované úkoly, nebo se aspoň ozýváte. Bohužel nic nevím o Šimonovi, Máje, Jirkovi a Nikolce.

Dlouho jsme se neviděli a nyní máme možnost online spojení! Pošlu na e-maily vašich rodičů návod, jak postupovat. Chápu, že každý nemá vhodné podmínky, takže účast na online setkání není povinné. Ale pokud vám to možnosti dovolují, budu ráda.

Český jazyk - pracovní sešit na str. 22. Poslední cvičení je diktát. Popros někoho z rodiny, aby ti ho nadiktoval. Nejdříve si diktát přečti, zdůvodni vše, jak to děláme ve škole. Dále do prac. sešitu nad každé slovo nadepiš slovní druh. Do sešitu, který máš na procvičování, vypiš všechna podstatná jména a u nich urči rod, číslo, pád a vzor. V modrém malém sešitě pokračuj na str. 31.

Matematika - str. 17 POČÍTÁME S MILIONEM (Pozor na cvičení 5, přednost mají vždy závorky !!!). V minutovkách na str. 25 - stále procvičujeme písemné dělení.

Vlastivěda - začneme z červené učebnice DĚJINY. Str. 4 Malá kapitola o čase. Celou stranu si pečlivě přečti, zápis si udělej do vlastivědného sešitu na novou stranu s velkým nadpisem DĚJINY. Posílám na e-maily rodičů pracovní list, pokud můžete, vytiskněte ho a vypracujte. Dále na větší papír (čtvrtku) vytvoř svůj rodokmen - své rodiny. Zkus se zeptat rodičů na své příbuzné i již nežijící (zapiš si k nim vždy rok narození), zjisti, kam až se ve svém rodu dostaneš. Uvidíš, je to zajímavé.