Informace pro žáky o testování před přijímacími zkouškami na SŠ

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví se žák u přijímací zkoušky na SŠ musí prokázat negativním výsledkem testu onemocnění Covid-19.

Žáci chystající se na přijímací zkoušky mají tyto dvě možnosti:

1) Objednání a absolvování antigenního testu v rámci veřejných odběrových míst (bezplatné). Výhoda u absolvování takového testování v rámci KNL je přímé podstoupení případného pozitivního výsledku k PCR testování bez dalšího obcházení lékařů.

2) Testování ve škole. Nevýhoda – v případě pozitivního výsledku obdrží žák potvrzení, se kterým se musí dostavit ke svému pediatrovi, který jej následně objedná na PCR testování. To může způsobit několik dní prodlení.

Tetování ve škole:

9. A:  29.4. - 13:00

9. B:  29.4. - 13:30

5. a 7. třídy - po individuální domluvě s vedením školy

Žáci se dostaví na čas k hlavnímu vchodu se zakrytým nosem a ústy chirurgickou rouškou.

Doba testování 20min. Potvrzení dostane žák na místě.