Jaro v ŠD Renata

Duben jsme zahájili svátkem ptactva, vyrobili si závěsné ptáčky a potěšili s nimi u zápisu budoucí prvňáčky. Společně jsme si četli o zpěvných ptácích, poznávali i další druhy ptactva a povídali si o jejich významu života v přírodě. Na nástěnku u schodiště jsme naaranžovali veselou jarní louku s prvními květinami. Vyzdobili jsme si i okna družiny.
Den Země pro nás bylo téma, kterým jsme se zabývali celý měsíc. Dozvěděli jsme se o zajímavostech života naší planety, vyprávěli si o tom, jak a čím ji můžeme chránit, a proč je pro lidstvo tak důležitá. Hráli jsme vědomostní kvízové hry, namalovali si společně Zemi s paprsky poselství, co bychom si pro ni přáli. Každý si vymyslel návrh své vlastní popelnice a vznikly nápadité výkresy, které jsme si vystavili na chodbu před družinu. V rámci recyklohraní jsme se zúčastnili i městské akce oslav v parku centra, kde pro děti byly připraveny ekodílny, přírodovědná poznávání i zábavné improvizované divadlo Krteček. Děti si celé odpoledne velmi užily a každý si odnesl domů nejen zážitky, ale i výrobek. V herně jsme odpadový materiál použili pro výrobu společné dopravní komunikace. Při výrobě značek z papírových ruliček jsme se mnohé naučili, pak jsme je rozmístili, domalovali si město a nakonec si s ní a s auty pohráli. Připomněli jsme si tím silniční bezpečnost, povídali si o zásadách a pravidlech chování.
Bohatý měsíc na aktivity jsme zakončili naší 8. Výpravou za poznáním, do které si každý mohl libovolně zaznamenat, co ho z témat a aktivit zaujalo. Pro školní akci, lampionový průvod na čarodějnice, si děti namalovaly svou babu Jagu na špejli.
Využívali jsme hezkého jarního počasí, hráli si venku nejen hry s míčem, ale i oblíbenou cvrnkanou s kuličkami.