Kariérní poradenství v praxi

Pro žáky devátých ročníků nyní nastává čas rozhodování, kam by se chtěli po základní škole vydat.

Snažíme se jim v tomto rozhodování pomoci, a to zejména v rámci povinného předmětu Volba povolání. Zde je vyučující seznamuje se středními školami všech možných druhů a typů. Dále si žáci dělají online testy, které jim pomohou odhadnout, na co by se nejvíce hodili, připravují se na vyplnění přihlášky na SŠ apod.

V tomto týdnu navíc deváťáci navštívili Úřad práce v Liberci. Tam jim zaměstnanci úřadu v rámci skupinového poradenství předali veškeré potřebné informace o trhu práce, možnostech studia, předpokladech a způsobilosti pro výkon určitého povolání, přípravy na něj i možnostech pracovního uplatnění.

Mimo to jsme také stihli navštívit akci "Řemesla nejsou out", na které se prezentovaly 3 velké Střední školy z Liberecka: SOŠ Liberec Jablonecká, Střední škola lesnická Frýdlant a SŠ Kateřinky Liberec. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co se na dané škole dá vyrobit.

Další důležitou akcí bude 10. - 12. 10. EDUCA MY JOB LIBEREC.