Květen s indiány v ŠD Renata

Celý květen jsme si hráli s indiány. Vyprávěli jsme si o jejich skromném způsobu života v harmonii s přírodou, poznávali jsme jejich kmeny, symboly, lov, rituály. Naučili se indiánské sedmero, a tak se dozvěděli, že už i indiáni měli svá pravidla, která se užívají dodnes. Společně jsme četli z knih o odlišnostech v jejich maskování, bydlení, oblékání. Seznámili jsme se i s jejich způsobem dorozumívání a zkusili si znakovou a obrázkovou řeč. Indiáni nás velmi bavili. Ve skupinách jsme si dali jména kmenů, vyrobili si svůj totem a každý také svou masku z barevných pásek a papírů. Každý si vytvořil i model týpí a společně jsme pro ně postavili tábořiště. Den s indiány jsme si užili i na zahradě, kde děti plnily na stanovištích indiánské úkoly a získávaly korálek pro svůj náramek. Největší úspěch měl lov bizona, jehož autorkou byla studentka Bětka, která nám v rámci třítýdenní praxe pomáhala s přípravou. Akci jsme zakončili opékáním a získáním Účastnického listu indiána s vlastním indiánským jménem.
Toto téma jsme zakončili loutkovým představením divadla Koloběžka, které nás ve škole navštívilo, a výstavou masek na chodbě před družinou. V květnu jsme nezapomněli ani na maminky a ke Dni matek jim vyrobili voňavou kytičku.