PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ

Vážení rodiče,

v pondělí 22. a 29. 11. 2021 se budeme ve škole plošně testovat. Vše bude stejné jako při testování v září a pevně věřím, že takto stejné budou i výsledky testů. Níže najdete přesné pokyny a instrukce.

Děkuji za pochopení. M.Mikuš

Dne 12. listopadu 2021 Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že ve školách celém území České republiky proběhne ve dnech 22. a 29. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19.

• Testování bude probíhat pouze v pondělí 22. a 29. 11. 2021 (nebo první den příchodu do školy, pokud není žák v pondělí přítomen).
  • Do doby výsledku testu (cca 15 minut od příchodu do školy) zůstanou žáci v rouškách, v případě pozitivity nějakého testu tak nedojde automaticky k odchodu celé třídy do karantény.
  • Testovat se bude stejnými antigenními testy jako v září.
  • Pokud chcete využít své vlastní certifikované testy, můžete své děti těmito testy otestovat u hlavního vchodu.
  • Testování se nemusí účastnit (OTN):
    • Žáci s platnými testy z oficiálních odběrových míst
    • Žáci, kteří v posledních 180 dnech prodělali Covid-19
    • Žáci s platným ukončeným očkováním (přesto test doporučujeme)
  • pokud žáci odmítnou testování, ani se neprokáží OTN, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nosit příslušnou ochranu úst a nosu.