Primární prevence na škole

Návrat žáků do školy po minulém školním roce a distanční výuce není jednoduchý. Proto nás velice potěšilo, že jsme v roce 2021 uspěli s žádostí o dotaci u Libereckého kraje. Z dotačního programu č. 4.3 - Specifická primární prevence rizikového chování jsme získali finanční prostředky ve výši 11 640,-Kč a díky nim mohli realizovat 7 programů ve třídách. Dalších 7 programů jsme realizovali ze školního rozpočtu.

Jednotlivé programy byly zaměřeny tak, aby byly pro žáky s ohledem na jejich věk aktuální. Zaměřili jsme se na zlepšení klimatu třídních kolektivů (po distanční výuce), začleňování sociálně slabších spolužáků, prevenci šikany, nebezpečí sociálních sítí a internetu apod. Všechny programy byly realizovány prostřednictvím organizací Advaita z.ú. a Maják o.p.s.