Back to top

Únor v ŠD Renata

Olympiádě se věnujeme i v tomto měsíci. Baví nás. Z atlasu vlajek světa jsme malovali vlajky zemí, které uvidíme na ZOH, ale naučili jsme se tím i vlajky mnoha jiných států. Vyrobili jsme si medaile, postavili ze židlí stupně vítězů a zahráli si na slavnostní ceremoniál. Našim sportovcům fandíme a průběžně sledujeme jejich úspěchy. Máme pro ně v družině nástěnku, kam si jejich získaná umístění vystavujeme.

Blíží se nám družinový karneval, a tak si povídáme o čase masopustu a lidových tradicích. Dozvěděli jsme se co je to půst, fašank, biřic nebo zabíjačka. Odpověděli jsme si na otázky, proč se lidé převlékají do komických masek, proč tolik hodují a pak do Velikonoc nejí maso. Namalovali jsme si veselé šašky s třásněmi na výzdobu oken a vytvořili si z barevných papírů velikého klauna. Do naší 6. únorové Výpravy za poznáním jsme si nalepili z puzzle nastříhanou maškaru a vybarvili si ji. Venku jsme hráli různé hry - na masky bez masek. Poznávali masky jen podle zvuků a mimiky. Uspořádali jsme si imitaci masopustního průvodu a zazpívali si lidové písničky.

A ve čtvrtek se už těšíme na převleky a společný karneval v tělocvičnách, kde si zatančíme i zasoutěžíme za sladké odměny.