Back to top

Erasmus+ 2017-2019

Závěrečné výstupy:

sborník výukových hodin vedených metodou CLIL - Clil lessons

anglický kalendář - Calendar

dotazník stravovací návyky + výsledky - Eating habits

závěrečný evaluační dotazník s výsledky - Final evaluation form

Aktuality:

evaluační dotazník účastníků projektu: dotazník

webové stránky porjektu na Twinspace zde: Keep fit and be healthy

Projektová schůzka v Liberci   31. března - 6. dubna 2019

Během prvního dubnového týdne jsme měli tu čest přivítat na třetí projektové schůzce dvacet osm žáků a pět učitelů z partnerských škol a připravit pro ně zajímavý a zábavný program. Schůzku jsme zahájili představením naší školy v Krajské vědecké knihovně, kde naši žáci připravili program plný sportovních aktivit, lidových tanců a hip-hopu. Poté jsme se odebrali do obřadní síně liberecké radnice, kde nás přivítal náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch pan Ivan Langr.

Projekt „Keep fit and be healthy“ je zaměřen na sport a zdravý životní styl a v tomto duchu se nesl program celé schůzky. Děti si vyzkoušely lezení na horolezecké stěně, bouldering, judo, trampolíny a soutěže v plavání. Účastnily s workshopů o výživě a fungování lidského těla, připravovaly zdravá jídla a soutěžily v aktivitách zaměřených na teambuilding. Za zmínku určitě stojí i workshop „Evropa a my“ pořádaný Eurocentrem Liberec, ve kterém si děti procvičily své znalosti Evropy a partnerských zemí.

Pro vzbuzení zájmu o naši krásnou zemi a region jsme se rozhodli uspořádat výlety do Českého ráje, na Ještěd a do Prahy. Návštěva iQLANDIE byla tečkou za pětidenním programem, po kterém nás čekaly už jen slzy, objímání a loučení po závěrečném večírku. Třetí projektová schůzka skončila, ale náš projekt ještě nekončí. Budeme mít příležitost rozvíjet přátelství prostřednictvím portálu eTwinning, který je součástí našeho projektu, a věříme, že tato přátelství vydrží i po jeho ukončení v září 2019.

Fotky z celého týdne najdete zde: fotky Erasmus+

Videoprezentace ze schůzky zde: videopresentation by Michal on Youtube

Program schůzky v ČR - aktualizace 27.3.

 

Projektová schůzka Nizozemsko 14. - 20. 10. 2018

Druhá projektová schůzka v partnerské škole OSG De Meergronden ve městě Almere se konala v týdnu od 14. do 20. října a zahrnovala opravdu výjimečný program. Naši žáci a učitelé společně s kamarády z Rumunska a Holandska vyzkoušeli celou řadu sportovních aktivit a turnajů v tělocvičně i na hřišti. Zahráli si lakros, frisbee, rugby a jiné netradiční hry a soutěže, šplhali v lanovém centru v Kemphaanu, bruslili na rychlobruslařském stadionu v Drontenu, projeli se na šlapadlech po grachtech v Amsterdamu a vyřádili se v trampolínové aréně Jumping Jack. V programu nechyběly ani různé workshopy na téma zdravé výživy a tradiční holandské kuchyně, při kterých děti vařily, počítaly kalorie a v mezinárodních skupinkách natáčely krátká videa. V rámci sportovního programu jezdili žáci i učitelé do školy na kole, a splynuli tak dokonale s prostředím. Za krásného počasí utekl všem týden jako voda a nezbylo nám než se s holandskými a rumunskými kamarády rozloučit. Neloučili jsme se ale nadlouho. V dubnu příštího roku se na ně budeme těšit na projektové schůzce v naší škole.

Kompletní fotogalerii najdete zde: FOTOGALERIE

společné foto všech účastníků projektu:

video z projektové schůzky zde

 video healthy food by Kaťa a Nela

 video my free time by Honza

video healthy food by Zuzka, Leontýna, Tereza

video healthy food by Markéta, Lucka, Aneta

video my free time by Jára

video my free time by Michal, Tereza, Pavel

video healthy food by Monika, Eva, Káťa

 

Projektová schůzka Rumunsko 15. - 21. 4. 2018

Fotogalerie zde                video zde

článek v rumunských novinách o návštěvě účastníků projektu na radnici ve městě Ramnicu Valcea

Žáci a učitelé naší školy přijali v dubnu pozvání partnerské školy v rumunském městě Ramnicu Valcea a strávili zde báječný týden plný sportovních aktivit v rámci projektu mezinárodní spolupráce Erasmus+. Projektové schůzky se zúčastnilo čtrnáct žáků a žákyň ze sedmých a osmých tříd a paní učitelky Zrůstová a Jedličková. Během týdne od 16. do 20. dubna měly děti možnost vyzkoušet zumbu, tag rugby a badminton v prostředí solného dolu v Ocnele Mari, navštívit továrnu Sano Vita, která vyrábí bio potraviny, vyrobit si zdravou svačinu, zúčastnit se různých workshopů a hodin angličtiny a němčiny a především navázat přátelství s kamarády z partnerských zemí. Nedílnou součástí projektu je také poznávání životního stylu a rodinného života. Děti bydlely v hostitelských rodinách, které se o své svěřence příkladně staraly. V závěru týdne všichni účastníci podnikli turistický výlet se skauty do národního parku Cozia, kde navštívili dva kláštery, Stanisoara a Turnu a zúčastili se her u táboráku. Poslední den byl opět ve znamení zumby a večírku na rozloučenou s diskotékou a rumunskými lidovými tanci. Týden utekl jako voda a již se všichni těšíme na další projektovou schůzku, tentokrát v Holandsku, která slibuje další nevšední sportovní zážitky a poznávací aktivity.

 

Duben 2018 - Materiály připravené na schůzku v Rumunsku, která proběhne 15. - 21. 4. 2018

video Our hobbies     video Sports day in the gym   

 Dictionary of sports

Březen 2018 - Žáci z partnerských škol vytvořili návrhy loga probíhajícího projektu. Hlasujte pro logo, které se vám líbí, a pomozte tak zvolit logo celého projektu. Hlasovací link zde: hlasování logo

Leden 2018 - podepsané smlouvy a souhlasy s vycestováním odevzdávejte p. Jedličkové nebo p. řediteli - vratná kauce 2000,-Kč na účet školy do 31. 1. (dle platebních podmínek)

 

Erasmus+ -  „Keep fit and be healthy“.

Popis projektu: Tento projekt umožní žákům šestých, sedmých a osmých ročníků a učitelům naší školy vycestovat na partnerské schůzky do zahraničí, poznat způsob života vrstevníků, porovnat úroveň školských systémů, soutěžit a navázat přátelství. Hlavními tématy projektu jsou sport a volnočasové aktivity.

První projektová schůzka se bude konat na jaře 2018 v Rumunsku ve městě Ramnicu Valcea a druhá na podzim 2018 v Holandsku ve městě Almere. Dvouletý projekt zakončíme partnerskou schůzkou v Liberci. V průběhu partnerských schůzek budou děti bydlet v partnerských rodinách, soutěžit v různých sportovních disciplínách, účastnit se výuky a programu, který partnerská škola připraví, včetně zajímavých výletů. Projektové schůzky budou trvat pět dní a dva dny budou vyhrazené na cestu. Cestovat budeme pravděpodobně letecky.

V období mezi partnerskými schůzkami budou žáci pracovat na projektových tématech a komunikovat s partnery prostřednictvím portálu eTwinning. Partnerských schůzek se zúčastní 28 dětí, 14 na každou schůzku. Kritériem výběru žáků je aktivní práce na projektu a ochota ubytovat jednoho žáka z partnerské školy v průběhu partnerské schůzky v Liberci. Celý projekt je financován grantem Evropské unie a zajišťován DZS v Praze. Žáci mají vše zdarma. Škola si vyhrazuje právo na kauci 2000,- Kč, která bude po splnění podmínky ubytování v rodině vrácena. Zájemci o účast v tomto projektu se přihlásí u paní učitelky Jedličkové.

Aktivity projektu:

ERASMUS+, 1st transnational meeting

První mezinárodní schůzka koordinátorů v Liberci se konala od 16. do 18. října 2017 v Liberci. Koordinátoři a zástupci partnerských škol z Holandska a Rumunska navštívili naši školu za účelem zahájení projektu a plánování projektových aktivit. Z Holandska přij koordinátor Gordon Vos a dvě paní učitelky, Ingrid Dofferhoff a Zoë Heukels a z Rumunska koordinátor Constantin Catalin Vaduva, paní učitelka Marina Sacerdoteanu a Ian Starcek. Žáci měli možnost se zahraničními učiteli potkat jak během slavnostního zahájení s programem, tak v průběhu vyučovacích hodin.

Video ze slavnostního zahájení - 17.10.2017      Foto prezentace ze zahájení - 17.10.2017    

 rozhovor žáků se zahraničními koordinátory