Erasmus+ 2017-2019

Aktuality:

Projektová schůzka Nizozemsko 14. - 20. 10. 2018

Druhá projektová schůzka v partnerské škole OSG De Meergronden ve městě Almere se konala v týdnu od 14. do 20. října a zahrnovala opravdu výjimečný program. Naši žáci a učitelé společně s kamarády z Rumunska a Holandska vyzkoušeli celou řadu sportovních aktivit a turnajů v tělocvičně i na hřišti. Zahráli si lakros, frisbee, rugby a jiné netradiční hry a soutěže, šplhali v lanovém centru v Kemphaanu, bruslili na rychlobruslařském stadionu v Drontenu, projeli se na šlapadlech po grachtech v Amsterdamu a vyřádili se v trampolínové aréně Jumping Jack. V programu nechyběly ani různé workshopy na téma zdravé výživy a tradiční holandské kuchyně, při kterých děti vařily, počítaly kalorie a v mezinárodních skupinkách natáčely krátká videa. V rámci sportovního programu jezdili žáci i učitelé do školy na kole, a splynuli tak dokonale s prostředím. Za krásného počasí utekl všem týden jako voda a nezbylo nám než se s holandskými a rumunskými kamarády rozloučit. Neloučili jsme se ale nadlouho. V dubnu příštího roku se na ně budeme těšit na projektové schůzce v naší škole.

Kompletní fotogalerii najdete zde: FOTOGALERIE

společné foto všech účastníků projektu:

video z projektové schůzky zde

video healthy food zde

video my free time zde

Projektová schůzka Rumunsko 15. - 21. 4. 2018

Fotogalerie zde                video zde

článek v rumunských novinách o návštěvě účastníků projektu na radnici ve městě Ramnicu Valcea

Žáci a učitelé naší školy přijali v dubnu pozvání partnerské školy v rumunském městě Ramnicu Valcea a strávili zde báječný týden plný sportovních aktivit v rámci projektu mezinárodní spolupráce Erasmus+. Projektové schůzky se zúčastnilo čtrnáct žáků a žákyň ze sedmých a osmých tříd a paní učitelky Zrůstová a Jedličková. Během týdne od 16. do 20. dubna měly děti možnost vyzkoušet zumbu, tag rugby a badminton v prostředí solného dolu v Ocnele Mari, navštívit továrnu Sano Vita, která vyrábí bio potraviny, vyrobit si zdravou svačinu, zúčastnit se různých workshopů a hodin angličtiny a němčiny a především navázat přátelství s kamarády z partnerských zemí. Nedílnou součástí projektu je také poznávání životního stylu a rodinného života. Děti bydlely v hostitelských rodinách, které se o své svěřence příkladně staraly. V závěru týdne všichni účastníci podnikli turistický výlet se skauty do národního parku Cozia, kde navštívili dva kláštery, Stanisoara a Turnu a zúčastili se her u táboráku. Poslední den byl opět ve znamení zumby a večírku na rozloučenou s diskotékou a rumunskými lidovými tanci. Týden utekl jako voda a již se všichni těšíme na další projektovou schůzku, tentokrát v Holandsku, která slibuje další nevšední sportovní zážitky a poznávací aktivity.

Duben 2018 - Materiály připravené na schůzku v Rumunsku, která proběhne 15. - 21. 4. 2018

video Our hobbies     video Sports day in the gym

Dictionary of sports

Březen 2018 - Žáci z partnerských škol vytvořili návrhy loga probíhajícího projektu. Hlasujte pro logo, které se vám líbí, a pomozte tak zvolit logo celého projektu. Hlasovací link zde: hlasování logo

Leden 2018 - podepsané smlouvy a souhlasy s vycestováním odevzdávejte p. Jedličkové nebo p. řediteli - vratná kauce 2000,-Kč na účet školy do 31. 1. (dle platebních podmínek)

Erasmus+ -  „Keep fit and be healthy“.

Popis projektu: Tento projekt umožní žákům šestých, sedmých a osmých ročníků a učitelům naší školy vycestovat na partnerské schůzky do zahraničí, poznat způsob života vrstevníků, porovnat úroveň školských systémů, soutěžit a navázat přátelství. Hlavními tématy projektu jsou sport a volnočasové aktivity.

První projektová schůzka se bude konat na jaře 2018 v Rumunsku ve městě Ramnicu Valcea a druhá na podzim 2018 v Holandsku ve městě Almere. Dvouletý projekt zakončíme partnerskou schůzkou v Liberci. V průběhu partnerských schůzek budou děti bydlet v partnerských rodinách, soutěžit v různých sportovních disciplínách, účastnit se výuky a programu, který partnerská škola připraví, včetně zajímavých výletů. Projektové schůzky budou trvat pět dní a dva dny budou vyhrazené na cestu. Cestovat budeme pravděpodobně letecky.

V období mezi partnerskými schůzkami budou žáci pracovat na projektových tématech a komunikovat s partnery prostřednictvím portálu eTwinning. Partnerských schůzek se zúčastní 28 dětí, 14 na každou schůzku. Kritériem výběru žáků je aktivní práce na projektu a ochota ubytovat jednoho žáka z partnerské školy v průběhu partnerské schůzky v Liberci. Celý projekt je financován grantem Evropské unie a zajišťován DZS v Praze. Žáci mají vše zdarma. Škola si vyhrazuje právo na kauci 2000,- Kč, která bude po splnění podmínky ubytování v rodině vrácena. Zájemci o účast v tomto projektu se přihlásí u paní učitelky Jedličkové.

Aktivity projektu:

ERASMUS+, 1st transnational meeting

První mezinárodní schůzka koordinátorů v Liberci se konala od 16. do 18. října 2017 v Liberci. Koordinátoři a zástupci partnerských škol z Holandska a Rumunska navštívili naši školu za účelem zahájení projektu a plánování projektových aktivit. Z Holandska přij koordinátor Gordon Vos a dvě paní učitelky, Ingrid Dofferhoff a Zoë Heukels a z Rumunska koordinátor Constantin Catalin Vaduva, paní učitelka Marina Sacerdoteanu a Ian Starcek. Žáci měli možnost se zahraničními učiteli potkat jak během slavnostního zahájení s programem, tak v průběhu vyučovacích hodin.

Video ze slavnostního zahájení - 17.10.2017      Foto prezentace ze zahájení - 17.10.2017

rozhovor žáků se zahraničními koordinátory