Back to top

Fotogalerie

Pálení čarodějnic 2024

Na Základní škole Broumovská opět zavládla vesele laděná atmosféra, když se konalo tradiční pálení čarodějnic. Děti i rodiče se sešli na školním dvoře, aby společně oslavili příchod jara. S lampiony v rukou a úsměvy na tvářích se vydali na průvod zakončený opékáním buřtů. Pravidelně pořádané setkání nejen posiluje pouto mezi školou, dětmi a rodiči, ale také přináší do života celého sídliště a okolí pocit společenství.

McDonald's cup - fotbalové turnaje

Minulý týden odehráli naši fotbaloví reprezentanti své fotbalové turnaje.

Kluci z 1. - 3. tříd hráli svůj turnaj v tělocvičně ZŠ Dobiášova a s bilancí jedné výhry a dvou porážek obsadili 3. místo.

Kluci ze 4. - 5. tříd hráli venku na tréninkovém hřišti Slovanu Liberec. Vyhráli dva zápasy, ale rozhodující souboj o první postupové místo prohráli o jediný gól se ZŠ Doctrina. Obsadili tak 2. místo. Přesto moc gratulujeme!

Reportážní fotky přílohou.

Zápis do prvních tříd

Ve čtvrtek 18.4. proběhl zápis do prvních tříd. Celkem přišlo 98 předškoláčků, kteří předvedli, co všechno už umí a na oplátku si mohli pohladit živého výra velkého. Na většinu z těchto dětí se budeme těšit příští školní rok ve školních lavicích.

Reportážní fotky najdete přílohou.

Návštěva IQLANDIE 1.C

9. dubna jsme navštívili IQLANDII. Byl pro nás připravený program: Vesmír pro nejmenší. Děti se seznámily s těmito pojmy: Sluneční soustava, Slunce, Země, Galaxie,vznik Sluneční soustavy, pohyb Slunce po obloze, střídání dne a noci, noční obloha. Podle dotazů dětí bylo zřejmé, že je téma zaujalo. Těšíme se na příště. 

Chemické závody v iQLANDII - 8.C

Koncentrace, teplota, zkoumání reakcí v rámci chemických pokusů jsme zkoušeli pod odborným vedením v iQLANDII. Někteří jsou rození lékárníci a odměřování gramů zvládají bez problémů. Výsledky pokusů pečlivě zaznamenáváme.

4.A - Velikonoce v Motyčkovic klice

Letos jsme si Velikonoce a tradice s nimi spojené prožili v Motyčkovic klice, kde jsme strávily dva dny plné her a tvoření. Během těchto dvou dnů jsme prošli celým velikonočním týdnem od Květné neděle až po Velikonoční pondělí. Jako vzpomínku jsme si přivezli námi vytvořený velikonoční kalendář, ozdobené kraslice a upletené pomlázky. Prohlédněte si reportážní fotografie.

Jsme parta

Preventivní program o vztazích a chování ve třídě pro nás připravila společnost Maják.

Projektový den - jaro

V pátek 8.3. 2024 proběhl v naší třídě projektový den s názvem "Jaro". Vyráběli jsme zajíčky, květiny, učili se o květinách - poznávání. Rýsovací jsme jarní květiny pomoci geometrických tvarů, psali jsme vypracování o jarních svátcích. Byl to vydařený den.

Družina Katka-co se dělo v novém roce...

Na reportážních fotografiích si prohlédněte naši činnost :)

  • koruny pro Tři krále
  • pokus s ledovými bublinami
  • ve zdravém těle, zdravý duch aneb zdravý životní styl
  • niťová kresba
  • trénink spolupráce při tvorbě společného obrazu
  • masopustní masky

Lyžařský kurz 7. tříd

První den: přesun do Kořenova a pěší výlet na rozhlednu Štěpánka. Už se těšíme zítra na lyže.

Druhý den byl ve znamení celodenní lyžovačky. Všichni po prvním dnu vyjedou na vleku a sjedou kopec. Velká pochvala všem!

Středeční den takřka bez deště jsme si užili opět celodenním lyžováním U Čápa. Večer jsme zvládli venkovní hru a návštěvu místního kiosku.

Čtvrtek přeje deštivému počasí, proto se lyžuje na přání a nelyžaři se mění na turisty. Večer píšeme testík a bude diskotéka.

V pátek balíme, jdeme na poslední procházku Kořenovem a odjíždíme.

 

Písmenkové odpoledne - 15.2.2024

Ve čtvrtek odpoledne přišli do školy rodiče našich prvňáčků, aby se na vlastní oči a uši přesvědčili, jak se děti zlepšují ve čtení a čtenářské gramotnosti. Děkujeme všem, kteří se do čtení pohádek zapojili.

Reportážní fotky přílohou...

Stránky