Back to top

Fotogalerie

Laskavý listopad

Diplomem a medailí byli oceněni všichni, kteří se zapojili do akce školního parlamentu LASKAVÝ LISTOPAD. 

Děkujeme za sdílení vašich fotek a máme radost ze všech žáků, kteří se zapojili. 

Těšíme se na další společné akce školního parlamentu. 

Reportážní fotografie soutěžní, i z vyhlášení. 

návštěva kovoobráběcí dílny - 9.AB

V rámci projektu Libereckého kraje - podpora polytechnického vzdělávání jsme 26.11. s chlapci devátých tříd navštívili kovoobráběcí dílny Střední školy strojní, stavební a dopravní, Liberec.

Kluci si pod vedením odborných mistrů sami vyrobili klíč a možná se někteří inspirovali pro vlastní budoucnost.

Reportážní fotky najdete zde.

Hurá ven- výzva 6.C

Sportovní výzva pro 6.C má za sebou první čtvrtletí. Žáci měli za úkol navštívit šest významných míst v Libereckém kraji. Za svoji snahu byli odměněni krásnými plackami. Gratuluji všem a jedeme dál :). 

Reportážní fotografie.

Pizza pečení, 6. C

Jako odměnu za splněnou výzvu HURÁ VEN si šesťáci vysloužili čas v kuchyňce s přípravou pizz. Sami si je nejen připravili, ale také snědli. A mají velkou pochvalu, za to, jak vše zvládli.

Reportážní fotografie.

Návštěva horolezecké stěny - 7.B

V úterý 23.11.2021 jsme navštívili horolezeckou stěnu Šutr a pod odborným vedením si zkusili lezení. Moc se nám to líbilo a určitě si návštěvu zopakujeme. V galerii můžete zhlédnout reportážní fotografie.

17. listopad - 3. C

Dnešní den jsme si připomněli, proč jsme vlastně byli včera doma. Pustili jsme si krátké video o sametové revoluci a řekli si pár důležitých faktů z onoho roku 1989. Pak už bylo na žácích, co pěkného na jejich transparent vytvoří. Práce je bavila a moc se jim povedla. 

florbalový turnaj pro 4. - 5. třídy

12.11. jsme se zúčastnili florbalového turnaje prvostupňových žáků v hale míčových sportů u Arény.

Turnaje se mělo zúčastnit 8 škol, ale 3 školy na poslední chvíli z důvodu karantény účast odřekly.

V prvním zápase jsme jasně přehráli ZŠ Lidická Hrádek 12:0.

Druhý zápas se ZŠ Osečná přinesl naši obrovskou střeleckou převahu, leč výsledek 1:1 pro nás byl ztrátou.

Hokejovou ZŠ U školy jsme potkali ve třetím zápase a i s troškou štěstí jsme vybojovali veledůležité vízezství 3:2.

V poslední zápase ve skupině jsme prohráli se ZŠ Stráž nad Nisou 3:8 a již věděli, že se s nimi utkáme ještě jednou ve finále.

Finále se od začátku přelévalo jako na houpačce. Vedli jsme 3:0, prohrávali 3:4 a těsně před koncem vyrovnali na 4:4. Nutno říci, že nás několikrát skvěle podržel náš gólman Pepa.

Šlo se na samostatné nájezdy a v nich se od nás bohužel štěstí odklonilo a prohráli jsme 2:3.

I tak byl pro nás finálový zápas velkým zážitkem, naši chlapci předvedli obdivuhodné individuální výkony, skvěle zvládli zápas takticky a byli neskutečně blízko vítězství.

Přes naše obrovské zklamání jsem na všechny naše hráče obrovsky hrdý a těším se na další turnaje!!

Reportážní fotky z akce najdete přílohou.

Reportážní fotky z akce jsou přílohou.

Přírodopisný seminář v muzeu

Páteční výuku jsme si netradičně zpestřili programem v libereckém muzeu. Během programu o Jizerských horách jsme si prohlédli jednotlivé biotopy a obdivovali živočichy a rostliny v nich. Během programu jsme také odlévali zvířecí stopy. Stálo to za to! 

 

Třídnická snídaně 6. C

Konec října jsme si zpestřili třídnickou snídaní. Během společného času jsme si popovídali a stihli i nějaké hry. Kuchařské výtvory byly skvělé! Děkuji všem žákům i rodičům!

Reportážní fotky. 

Člověk a jeho evoluce - 8.B,C

Vzděláváme se nejen ve škole, ale i v iQLANDII.

Zúčastnili jsme se programu Člověk a jeho evoluce. Zhlédli jsme exponáty v expozicích, vyzkoušeli jsme si na sobě samých, jak fungují naše lidské smysly. Na nebeské obloze jsme hledali hvězdy, souhvězdí a planety. Dozvěděli jsme se nové informace o Ch. Darwinovi.

Reportážní fotky z místa činu jsou níže.

Tonda Obal

Zakončení pestrého týdne jsme měli s Tondou Obalem. Pan lektor nás provedl jednotlivými druhy odpadků, jejich následným tříděním i způsobem zpracování. Žáci měli velké množství podnětných otázek k tématu a vlastních nápadů.  Sami si na konci vyzkoušeli, co si zapamatovali.

K ilustraci Vám slouží reportážní fotografie.

Festival dětského čtenářství

Ve čtvrtek si žáci 2. C zpestřili výuku návštevou Galerie Lázně. Čekalo je setkání s autorkou dětských knih - Miladou Rezkovou. Autorskému čtení knihy Tajemství za sněhovým knírkem předcházela prohlídka galerie, kde se žáci seznámili s některými uměleckými předměty a interiérem objektu. 

Pro ilustraci Vám mohou sloužit reportážní fotografie.

Kreslit se dá všude, i v galerii - 4.C

V úterý 26. 10. jsme navštívili Oblastní galerii Liberec, kde jsme absolvovali program Portrét. Děti si prohlédly některé části stálé expozice, naučily se poznat rozdíl mezi figurální malbou a portrétem a potom se pokusily napodobit styl "jedním tahem" mistra Oskara Kokoschky.

(Nemohli jsme si nechat ujít nákupy v pekárně při cestě zpět do školy, kde jsme část kapesného utratili za limonádky, dortíky a jiné nezbytnosti. Počasí nám přálo, pohybovali jsme se pěšmo, lístky na MHD jsme tedy nevyužili.)

Doufáme, že něco podobného tento rok ještě stihneme! :-)

Vaše 4. C

Plotr 6.C

V pátek 22.10. se žáci 6. C zúčastnili programu Plotr. Cílem programu bylo pochopení základů vektorové grafiky a praktické přenesení znalostí při návrhu a tvorbě potištěného trička.

Že nakonec vznikla povedená trička, najdete na reportážních fotografiích. 

Strom pro školu na den stromů

Ve středu 20.10. uspořádali zástupci školního parlamentu na oslavu Dne stromů akci s názvem STROM PRO ŠKOLU. Každý žák mohl o přestávce přijít a napsat na strom školy nějaký svůj vzkaz, pochvalu nebo přání. Parlamenťáci všechny vzkazy nalepili, a vznikl tak nádherný strom pro školu. 

Děkujeme všem za účast a parlamenťákům za přípravu akce. 

Laboratorní práce v 8. A

Osmáci si prověřili svoje znalosti prakticky, když zkoumali kosti člověka a zjišťovali, zda mají a nebo nemají plochou nohu. Upevnili si tím nejen svoje dovednosti, a také zažili netradiční hodinu přírodopisu. 

 

Reportážní fotky vše dokumentuji. 

Stránky