Back to top

Fotogalerie

Přírodopis v terénu

Abychom ještě využili krásného počasí a mohli na chvíli odložit roušky, vydali jsme se s žáky přírodopisného semináře do muzejního arboreta. Žáci zde mohli vidět vzácné jehličnany i pro Liberec typické rododendrony. Výuka se velmi povedla!

Výlet na Ještěd - 5. C

Ve středu jsme se vydali na výlet na Ještěd. Vycházeli jsme za krásného slunečného počasí od školy, dojeli do Horního Hanychova tramvají, vyrazili po „modré“ vzhůru k vrcholu a po cestě plnili úkoly bojovky ve skupinkách. Nepřízeň počasí nás potkala až na úplném vrcholu, kde jsme měli možnost se schovat do hotelu Ještěd. Vyhlášení bojovky proběhlo s přípitkem a rozdáním cen. Z důvodu husté mlhy a deště jsme byli nuceni o sestup z vrcholu pomocí lanovky.

Celý den jsme si všichni moc užili. Pro ilustraci Vám nabízíme reportážní fotografie.

Historie odívání

V úterý jsme se s pomocí stroje času přesunuli do dob dávné historie. Prozkoumali jsme módu v krásné gotice, zdobnost renesance a další. Děti si vše mohly osahat, otěžkat a vyzkoušet. Nejvíce se líbily šperky, různé vlasové doplňky a šaty jako pro princezny. V posledních pár minutách jsme si vyzkoušeli i tanec z dob 1. republiky, Black bottom, s prvky charlestonu. 

Camelopardalis aneb výlet do zoo - 1.A

Dnes jsme vyrazili do Zologické zahrady v Liberci. Během dopoledne jsme pozorovali a poznávali nejrůznější zvířata, dovídali se nové informace a stihli jednu bojovku. Největší úspěch měli lachtani a jejich vykulený pohled pod hladinou, lvice, která reagovala na děti (číhala, olizovala sklo, skákala), a také oslíci, kteří dětem odpovídali, když se snažili předvést zvuk, který vydávají. Na konci bojovky děti dostaly odměnu v podobě "průvodce." Dětem se výlet moc líbil a mají ode mě velkou pochvalu, protože se po celou dobu chovaly slušně a poslouchaly.

Pramen Labe - 4.C

Zlaté návrší, Pančavský vodopád, Labská bouda, pramen Labe, Růženčina zahrádka, Dvoračky, Rokytnice nad Jizerou

Horolezecká stěna Šutr - 1.A

Na začátku června navštívili žáci 1. A horolezeckou stěnu Šutr v Liberci. Počáteční obavy a strach rychle opadly a všichni se s velkým nadšením vydali do neprozkoumaných výšek a překonávali sami sebe.

Lemberk a studánka sv. Zdislavy - 4.C

Dne 10. 6. jsme jeli na výlet - Po stopách kocoura Mikeše, který žil na Lemberku. Viděli jsme mnoho koťátek a nádherné komnaty. U studánky jsme krmili labutě a jejich mláďátka.

Badatelské dny - 6.A

V minulém týdnu se žáci 6. A zúčastnili hned dvou akcí. Ve čtvrtek to byl vědecko-badatelský den v iQLANDII. Během tohoto dne navštívili planetárium, místní laboratoř se speciálními mikroskopy, iQPARK a dílnu. V pátek se spolu s třídním učitelem vydali na přírodopisně- dějepisnou exkurzi do Lidových sadů. Vyšlápli si na zříceninu hradu Jezdec. Během výletu lovili hmyz a zabývali se dalšími přírodovědnými jevy.

Byly to moc prima dny.

 

EKOPark Liberec

V pondělí jsme navštívili EKOPark Liberec. Prošli jsme si naučnou stezku Čtyři živly a udělali táborák. Všichni jsme si výlet moc užili.

Přikládáme reportážní fotografie.

Stránky