Back to top

Fotogalerie

Vánoční setkání 10.12.2019

V úterý 10.12. se uskutečnil další ročník našeho předvánočního setkání.

Jako v minulých letech jste si mohli vyrobit vlastní vánoční dekorace v dílničkách, nebo nakoupit již hotové ve stánku školní družiny.

Opět jste také mohli navštívit stánky prezentující tradice cizích zemí ( Japonsko, Austrálie...) a nakoupit zde typické vánoční pochutiny těchto zemí.

Po vystoupení kroužku flétniček a zpěvu koled jsme společně odpočítali rozsvícení školního vánočního stromu.

Děkujeme všem žákům i zaměstnancům školy za bezchybnou přípravu a rodičům za vytvoření krásné vánoční atmosféry.

Přejeme všem krásné a klidné prožití vánočních svátků.

Reportážní fotky z akce najdete přílohou.

Mikuláš, andělé a čerti v 5.B

Do naší třídy zavítal Mikuláš i se svým doprovodem - anděly a čerty. Jejich návštěvu jsme si užili a příští rok budeme všichni ještě hodnější :-) Přinášíme reportážní fotografie z jejich návštěvy. 

Setkání žákovských parlamentů

V pátek 6. 12. se 11 žáků našeho žákovského parlamentu zúčastnilo inspirativního setkání na Krajském úřadu. Toto setkání bylo „BURZOU NÁPADŮ“ zaměřenou na sdílení zkušeností s pořádáním zajímavých projektů a akcí žákovských parlamentů na našich školách. Celkem se setkání účastnilo 10 škol z Liberce a okolí. Jednotliví účastníci z řad žáků zde představili, jak funguje žákovský parlament na jiných školách, a inspirovali naše žáky velkým množstvím nápadů.

Prohlédněte si reportážní fotografie a fanděte v činnosti našemu školnímu parlamentu.

Technicko-medicínský workshop TUL

Ve středu 4. 12. se žáci z 8. A zúčastnili technicko-medicínského workshopu na Technické univerzitě v Liberci. Program byl zaměřen přírodovědně, na propojení medicíny, biologie a techniky a týkal se srdce. Žáci se během dopoledne dozvěděli mnoho o srdci jako orgánu, vyzkoušeli si prakticky první pomoc a nakonec si za pomoci vysokoškolských studentů vyzkoušeli práci biomedicínského technika, když na počítači naprogramovali činnost srdce a vytvořili tak křivku, jakou můžeme vidět na EKG.

Můžete si prohlédnout reportážní fotky z akce.

 

Vánoční čas v domově důchodců

Během prvního adventního pondělí jsme s žáky ze školního parlamentu zorganizovali vánoční návštěvu domova důchodců, abychom tak písničkami a pohádkami zahájili příjemně předvánoční čas. Žáci z 6. B secvičili pásmo koled, tři vybraní žáci z prvního stupně zahráli koledy na flétničku. Ostatní se podíleli čtením pohádek. Měli jsme připraveno i spoustu cukroví a dárečků, které jsme po programu rozdali.

Moc děkujeme všem žákům za zapojení do této akce. Zároveň děkujeme všem rodičům, kteří na dálku pomáhali, a v neposlední řadě vyučujícím za trpělivost a pomoc s přípravou.

Pěkný advent a příjemné chvíle u reportážních fotek.

K. Zrůstová

Vánoční show

Dne 28. 11. proběhla v KD 101010 Vratislavice Vánoční show TK TYK TAK a Judo Sakura, které fungují při ZŠ Broumovská Liberec.

Na show předvedli své taneční formace junioři, dospělí i děti. Doplnili je malí i velcí judisté včetně trenérů.

Celý krásný večer obohatilo několik pozvaných hostů: Boris Joneš a jeho šestimetrový had, tanečník latinskoamerických tanců Aleš Petráň s partnerkou, orientální tanečnice Tereza a celý večer uzavřel Magic Alex se svým kouzelnickým vystoupením.

Děkujeme všem aktivním účastníkům, trenérům, organizátorům i divákům za skvělou atmosféru.

Výroba adventních věnců

Páteční den byl pro prvňáčky výjimečný, nejenže vyráběli adventní věnce, ale také se seznámili s našimi nejstaršími žáky. Žáci devátých ročníků totiž pomáhali našim nejmladším s výrobou. Posuďte sami, jak se jim společná práce vydařila. 

Studentská galerie na Broumovské

Pro žáky byl ve škole vyhrazen volný prostor, který dává možnost se výtvarně a edukačně vyjádřit. Žáci zde mohou prezentovat své výtvarné umění, případně jiné další projekty, které vytvoří ať už v hodinách, nebo ve volném čase.

Jako první zde vystavují zástupci estetického semináře se svojí tvorbou - ČERNÁ A BÍLÁ a pak společně zástupci přírodopisného a estetického semináře s výstavou SLUNEČNÍ SOUSTAVA.

 

Parlament v Parlamentu

Reportážní fotografie z návštěvy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. 

13 zástupců školního parlamentu se zúčastnilo jednání v Poslanecké sněmovně. Žáci si následně prohlédli Pražský hrad, Nerudovu ulici a Tančící dům. 

Exkurze se velmi povedla!

Návštěva v domově pro seniory

V pondělí 4. 11. přes 20 našich žáků zorganizovalo herní odpoledne pro seniory v Domově důchodců ve Vratislavicích. Hrálo se Člověče, nezlob se! a kuželky. Nakonec rozdali žáci všem přítomným drobné občerstvení a dárky na památku.

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem zapojili.

Prohlédněte si reportážní fotografie. 

Chytrá dílna FABLAB - 8.A

V pondělí 21. 10. se třída 8. A zúčastnila "chytré dílny" v iQPARKU. Pracovali jsme se dřevem, grafickým programem i laserem. Byla to velmi podařená akce.

Reportážní fotografie:

Halloween - 5.B

Ve středu 23. 10. do školy místo žáků naší třídy dorazila děsivá halloweenská strašidla. Třídní učitelka se jich ovšem nelekla a strávili jsme společně veselé strašidelné dopoledne. O keltském svátku jsme se dozvěděli mnoho nového a už se těšíme, až si akci příští rok zopakujeme. Přinášíme reportážní fotky našich strašidel.

LAND ART - 5.B

V hodině výtvarné výchovy jsme využili hezkého počasí a vyrazili jsme ven. Vyzkoušeli jsme Land art z přírodních materiálů. 

Oblastní galerie -1.C

Dnešní deštivý den jsme strávili v galerii, téma programu zněl "MODRÁ, BÍLÁ, ČERVENÁ". Žáci tvořili koláže postav pouze ze třech zmíněných barev, všem se obraz velice povedl. Posuďte sami :-)

Stránky