Back to top

Fotogalerie

Opět na ledě - 5.C

Dokončili jsme kurz bruslení - děti umí stromeček vpřed, cibulky dozadu i dopředu, přešlapují dopředu. Umí si zahrát hokej, vybíjenou na ledě a mnoho dalších her. Nejvíc je ale bavili tučňáci :-)

Ranč, Kryštofovo Údolí - 5.C

9. 9. jsme navštívili ranč. Dětem se líbil přímý kontakt se zvířátky. Opekli jsme si i buřtíky k obědu. Tam i zpět jsme jeli vláčkem. Děti se vrátily z exkurze plné zážitků.

Harmonizační pobyt 14.9. - 15.9.2020 - reportážní fotky

V polovině září jsme si trochu vynahradili neuskutečněný školní výlet na konci páté třídy a vyrazili jsme do kempu v Novém Městě pod Smrkem. Pobyt jsme si opravdu užili - stihli jsme udělat výlet po okolí, vymáchat si nohy v rybníce, najít kešku u mauzolea, zahrát spoustu her a soutěží a během noční bojovky luštit slova z obrázků. Bylo to moc fajn! 

6.10.2020 Návštěva iQLANDIE - reportážní fotky 6.B

V úterý 6. října jsme navštívili workshop v iQLANDII - Vesmírný modul. Pro děti bylo připravených šest stanovišť, na kterých pomocí pokusů a zkoumáním zjišťovaly, jak vypadá meteorit pod mikroskopem, z jakého materiálu se vyrábí vesmírná raketa, co by stalo se Zemí, kdyby přestala být přitahována ke Slunci gravitační silou a podobně. Třešničkou na dortu byla výroba vlastní rakety a její následné vystřelení do prostor iQLANDIE. Všichni jsme si dopoledne opravdu užili. 

Den zvířat - 2.C

Dnešní den patřil zvířátkům. Celý den jsme soutěžili, hráli si, tvořili a povídali si. Všichni jsme si den moc užili. 

Den zvířat - 2.A

Děti se na dnešní den moc těšily, a tak není divu, že se nám sešla spousta zajímavých živých zvířátek, plyšáků i obrázků. Seznámili jsme se s kočičkou Vanilkou, pejskem jménem Apollo, šnečkem, rybičkami a malými králíčky. V druhé polovině vyučování si děti vyzkoušely "projektové vyučování" se spoustou různých aktivit. Nejvíce děti bavila tvorba divadla a obrázková osnova. Den zvířat se nám vydařil a všichni jsme si ho užili :)

Horolezecká stěna Šutr II.

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Spadnete do písku… Tak počkat, my jsme nikam nepadali a i se stěnou jsme si hravě poradili. Lezli jsme vzhůru k výškám… vzhůru k výškám. Také jsme si zasoutěžili a pod dubem za dubem, tam si počíhali na provazové smyčky a překonávali se pokaždé, kdy nás ostatní povzbuzovali "povězte ho vejš, ten provaz se smyčkou samozřejmě :)," při jejich rozvěšování. (reportážní fotografie)

ŘEMESLA NEJSOU OUT - 23. 9. 2020

Deváťáci se zúčastnili akce s názvem „Řemesla nejsou out“. Na nám. Dr. E. Beneše měli příležitost zhlédnout ukázky různých řemesel a některá řemesla si mohli i prakticky vyzkoušet. 

Ukázky řemeslných oborů řídili žáci:

- Střední školy Kateřinky-Liberec

- Střední odborné školy, Jablonecká 999

- Střední školy hospodářské a lesnické, Frýdlant

Podívejte se na reportážní fotografie.

Přírodopis v terénu

Abychom ještě využili krásného počasí a mohli na chvíli odložit roušky, vydali jsme se s žáky přírodopisného semináře do muzejního arboreta. Žáci zde mohli vidět vzácné jehličnany a i pro Liberec typické rododendrony. Výuka se velmi povedla!

Výlet na Ještěd - 5. C

Ve středu jsme se vydali na výlet na Ještěd. Vycházeli jsme za krásného slunečného počasí od školy, dojeli do Horního Hanychova tramvají, vyrazili po „modré“ vzhůru k vrcholu a po cestě plnili úkoly bojovky ve skupinkách. Nepřízeň počasí nás potkala až na úplném vrcholu, kde jsme měli možnost se schovat do hotelu Ještěd. Vyhlášení bojovky proběhlo s přípitkem a rozdáním cen. Z důvodu husté mlhy a deště jsme byli nuceni o sestup z vrcholu pomocí lanovky.

Celý den jsme si všichni moc užili. Pro ilustraci Vám nabízíme reportážní fotografie.

Historie odívání

V úterý jsme se s pomocí stroje času přesunuli do dob dávné historie. Prozkoumali jsme módu v krásné gotice, zdobnost renesance a další. Děti si vše mohly osahat, otěžkat a vyzkoušet. Nejvíce se líbily šperky, různé vlasové doplňky a šaty jako pro princezny. V posledních pár minutách jsme si vyzkoušeli i tanec z dob 1. republiky, Black bottom, s prvky charlestonu. 

Camelopardalis aneb výlet do zoo - 1.A

Dnes jsme vyrazili do Zologické zahrady v Liberci. Během dopoledne jsme pozorovali a poznávali nejrůznější zvířata, dovídali se nové informace a stihli jednu bojovku. Největší úspěch měli lachtani a jejich vykulený pohled pod hladinou, lvice, která reagovala na děti (číhala, olizovala sklo, skákala), a také oslíci, kteří dětem odpovídali, když se snažili předvést zvuk, který vydávají. Na konci bojovky děti dostaly odměnu v podobě "průvodce." Dětem se výlet moc líbil a mají ode mě velkou pochvalu, protože se po celou dobu chovaly slušně a poslouchaly.

Stránky