Back to top

Fotogalerie

Škola v přírodě Slovanka (3) - 5.A

Škola v přírodě na Slovance se nám vydařila, během týdne jsme si užili ještě táboráku, dozvěděli jsme se spoustu informací o horské službě a změřili síly v týmové soutěži na stanovištích.

Nyní už odpočíváme doma, ale určitě budeme vzpomínat!

Čarodějnice Dórinka v 1.A

 

Projektový den - Čarodějnice

Vypracovali jsme celý pracocvní sešit Dórinky a vyhráli jsme bonbony a sušenky a hlavně, mooc jsme si to užili!

Obři oceánů- 6.C

Šesťáci navštívili velmi zajímavou interaktivní výstavu na téma OBŘI OCEÁNŮ – dozvěděli se tak mnoho zajímavých informaci o mořských savcích nebo parybách, prohlédli si modely, a ponořili se do hlubin oceánů ve virtuální realitě. Povedlo se vše! Reportážní fotogalerie.

No BackPack Day- celá škola

Školní parlament uspořádal happening s názvem "no BackPack Day".

No backpack day je oblíbeným happeningem po celém světě. Cílem je upozornit na miliony dětí zejména v rozvojových zemí, které denně nosí pomůcky v ruce do škol vzdálených mnoho kilometrů.

Některé nápady byly opravdu originální a parlament tak děkuje všem, kteří se zapojili a našli odvahu nechat se s nápaditou taškou vyfotit! 

Užijte si jedinečné reportážní fotografie!

florbalové turnaje pro 4. - 5. třídy

Se školním výběrem forbalistů ze 4. a 5. tříd jsme se zúčastnili florbalového turnaje Asociace školních sportovních klubů.

Základní kolo jsme odehráli 7. dubna v hale ZŠ U školy. Za soupeře jsme měli domácí hokejisty ze ZŠ U školy, dále ZŠ Aloisina výšina, ZŠ Hrádek nad Nisou a ZŠ Nové Město pod Smrkem. Všechny soupeře jsme porazili a s přehledem tak postoupili do okresního finále!!

Okresní finále se uskutečnilo v hale míčových sportů 21. dubna. Ve skupině jsme měli ZŠ Lesní, ZŠ Stráž nad Nisou a ZŠ Lužická. S bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné porážky jsme bohužel vinou horšího skóre skončili ve skupině na třetí pozici a nepostoupili tak do semifinále.

Souboj o konečné páté místo se ZŠ Husova se ze začátku vyvíjel dobře, ale nakonec jsme podlehli 5:6 a obsadili tak konečné 6. místo v okrese Liberec.

Za všechnu práci, předvedený výkon, snahu i vložené emoce patří všem klukům obrovský respekt a dík za reprezentaci školy!

Reportážní fotky z obou turnajů najdete přílohou...

 

Liberec kontra Reichenberg- 8. A

Program v muzeu zaměřený na historii Liberce, nejen po stránce osídlení, ale především z pohledu na proměnu města po stránce architektonické. Reportážní fotografie zachycují práci nejen v muzeu, ale i venkovní část programu.

 

Jaro v ŠD Renata

Únor jsme si celý udělali masopustní. Vyráběli si masky, povídali si o Masopustu, významu postav průvodu a tradicích oslav před půstem do Velikonoc. Celodružinový společný karneval ještě být nemohl, a tak jsme si udělali svůj, vyzdobili si hernu, tančili a zasoutěžili si. Seznámili jsme se taky s legendou sv.Valentýna, namalovali si "Valentýnky" a navlékli si z nich girlandu. V březnu už jsme s lepším počasím chodili častěji ven. Netradičním zážitkem pro nás byla návštěva sférického kina, v bublině stanu nám byl promítnut naučný film o Severní a Jižní polokouli s vtipnou animací a dabingem. Březen nás provázelo téma Měsíce knihy, kdy nám ve společné četbě starší žáci četli mladším z knihy Lassie se vrací. Povídali jsme si o svých knižních hrdinech, namalovali si je a poskládali si z papíru veselé zvířecí záložky. Se začátkem jara jsme si vyprávěli o probouzení přírody, prvních květinách a návratu stěhovavých ptáků. Prsty si natiskali jarní modřence a vyrobili si čápy na komíně. V dubnu si připomněli Den ptactva, nejen že jsou krásní a je hezké je pozorovat a vnímat jejich zpět, ale i to, jak do přírody patří a je potřeba je chránit a respektovat. Hráli jsme ptačí kvízy, poznávali různé druhy zpěvných ptáčků a každý si mohl nějakého skutečného vybrat pro koláž nebo si svého vymyslet a pojmenovat. Moc se nám koláže povedly a udělali jsme si z nich výstavu v herně i na chodbě. Den s ptáky se nám líbil. Pan sokolník nám přivezl ukázat zástupce ptáků sov, dravců a pěvců. Viděli jsme výra, puštíka a létat káně a krkavce. Dozvěděli jsme se zajímavosti z jejich života a hlavně jak se máme chovat a co dělat, když najdeme v přírodě mládě nebo zraněné ptáče. Na Velikonoční prázdniny jsme se rozešli každý s dekorací do svých domovů, kropenatou slepičkou na vrbovém proutku, který si každý vyrobil. 

Hurá ven- 6. C

Sportovní výzva pro 6.C má za sebou už třetí část. Žáci měli za úkol navštívit šest nových významných míst v Libereckém kraji. Za svoji snahu byli odměněni krásnými plackami. Celkem se soutěže zúčastnilo 8 žáků třídy, nejlepší byla tentokrát Valérie S., na druhém místě byl Marek M. a třetí shodně Marek V. a Kristýna H. Všem zúčastněným gratuluji a přeji jim další příjemné cestovatelské zážitky. 

Reportážní fotky. 

Obilniny v akci

Žáci navštěvující přírodopisný seminář si vyzkoušeli během 4 vyučovacích hodin poznávat obilniny, druhy obilnin, co si z nich připravuje, čím jsou užitečné a jaká je stavba obilky. Nakonec si z obilnin uvařili oběd podle vlastního výběru. 

Prohlédněte si reportážní fotografie. 

Dobročinný parlamentní bufet

Naši parlamenťáci si konečně splnili dlouho naplánovanou akci – dobročinný bufet. Společně pro ostatní spolužáky napekli nějaké dobroty a ty potom za dobrovolnou částku nabízeli během velké přestávky ve škole.

Částka se vybrala neskutečná. Příští týden bude přímo učitelkám adaptačních tříd předán šek na celou vybranou částku.

Moc, moc děkujeme všem, kteří přispěli, žákům školy, vyučujícím.

Parlamenťáci jste skvělí!

Reportážní fotografie jsou nejen z přípravy bufetu, ale i ze samotné akce.

K. Matznerová

OZOBOTI ve výuce

Od začátku školního roku jsme začali s výukou nové informatiky - digitální gramotnosti, která je v souladu s novým rámcovým vzdělávacím plánem pro základní školy.

Součástí je i robotika a programování s využitím Ozobotů. Žáci čtvrtých tříd se nejprve naučili psát na papír kódy, kterými tyto malé roboty ovládají. Ve fotogalerii najdete celé vytvořené plány a mapy, po kterých nyní naprogramovaní Ozoboti jezdí. Další fází bude kódové programování na počítači.

Žáky tento nový typ informatiky a učení velmi baví.

Stránky