Sbírejte s námi

Sbírejte s námi - projekty na třídění odpadů

Celoroční soutěž ve sběru papíru:

Ve spolupráci s firmou Marius Pedersen třídíme papír a šetříme životní prostředí.

Sběr můžete vozit přímo do sběrny Marius Pedersen ve Vilové ulici na Františkově (bývalý Kovošrot). Zde nahlásíte školu a jméno žáka.

Nebo můžete sběr nosit k šatnám u hlavního vchodu školy. Mezi 7:30 - 7:45, kde bude zvážen a uložen.

Všechna donesená i odvezená kila počítáme do soutěže o výlet za sběr papíru (konec června).

Průběžné výsledky soutěže jednotlivců budou zveřejňovány zde. Soutěž bude ukončena 31.5.2024.

Vykupují se pouze noviny, časopisy a další periodika (nikoliv směsný papír)!!!

Více info u vychovatelek (holky.vychovatelky@seznam.cz)

2. Recykluj baterie

Na třech místech ve škole můžete najít malé zelené krabice na sběr baterií. Místa jsou veřejně dostupná.

Za rok 2021 jsme získali ocenění od firmy Ecobat, za vytřídění 23kg použitých baterií.

Všem sběratelům děkujeme!! Ocenění zde: OCENĚNÍ ECOBAT

3. Recykluj cartridge a tonery

Nově jsme se zapojili do projektu třídění prázdných tonerů z tiskáren, které by rozhodně neměly končit ve směsném odpadu.

Ve škole (u sborovny) je umístěna sběrná nádoba, do které mohou žáci nosit použité zásobníky domácích tiskáren.

Kromě ekologického přínosu má program pro školu i přínos ekonomický.

Za body, které obdržíme za tonery a cartridge, můžeme pro školu objednat zboží z katalogu.

4. Projekt Recyklohraní - sběr elektrozařízení

Naše škola je součástí celostátního programu RECYKLOHRANÍ

Žáci a jejich rodiče mohou do školy přinést vyřazené elektrospotřebiče. Ke sběru slouží červené popelnice v prostoru hlavního vchodu a u dílny školníka.

Bohužel od září 2016 nelze vybírat velké spotřebiče (televizory, monitory, ledničky apod...).

Kromě ekologického přínosu má program pro školu i přínos ekonomický. Za body, které obdržíme za kilogramy elektroniky, škola nakupuje drobné pomůcky pro žáky.

5. Sběr PET lahví

Naše škola je již několik let zapojena do sběru PET lahví.

Ve třídách i na chodbách jsou žluté tašky a kontejnery.

6. Projekt EKOLAMP

Naše škola třídí od září 2013 vybrané druhy zářivek, výbojek a LED světelných zdrojů.

Sběrná nádoba je umístěna u hlavního vchodu.

7. Víčka pro Nikyho léčbu - sběr víček nejen od PET láhví

Bohužel charitativní sběr víček byl 1.6.2021 ukončen, protože firma vypověděla rodině Nikyho smlouvu. Aktuálně bohužel žádná firma v republice víčka nevybírá. V projektu jsme byli téměř 7 let a nasbírali téměř 10 milionů víček. Všem moc děkujeme!

Rodiče Nikyho Vám všem velmi děkují (více o chlapci a jeho léčbě najdete v děkovném dopise): děkovný dopis

Niky je 6letý chlapec z Jičína, který od narození trpí vrozenou poruchou. Nikyho příběh najdete zde: NIKYHO PŘÍBĚH