Back to top

7. A

Mgr. Klára Zrůstová
třídní učitelka 7.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Dubák 2018

Ve středu 21. 11. se naše dvě žákyně zúčastnily velké přírodovědné soutěže sedmáků Libereckého kraje, Dubák přírodovědec, letos na téma Ptáci lesů, vod, luk, polí a měst.

Celkem se účastnilo 33 žáků. Všichni prokázali velké znalosti o životě jednotlivých ptačích druhů, poznávali jednotlivé ptačí druhy nejen podle vzhledu, ale i podle peříček a podle hlasů.

Gratulovat můžeme Markétě ze 7. A, která obsadila 22. místo a Anetě ze 7. B, za 30. místo.

Děkujeme za účast!

Florbalový turnaj 6. - 7. třídy

Ve čtvrtek 15. 11. se výběr florbalistů zúčastnil okresního kola turnaje 6. - 7. tříd. Turnaj se konal na ZŠ Lesní.

Ve skupině jsme měli loňské finalisty ze ZŠ Lesní, dále ZŠ Husova a Sokolovská.

Během turnaje jsme neměli moc štěstí a dostali pár nešťastných gólů. Celkově to bohužel stačilo pouze na jednu remízu a celkové 4. místo.

Žáci si ale dobře zahráli a viděli, v čem se mohou zlepšovat.

Součástí jsou reportážní fotky z turnaje.

Úspěch školního časopisu

Krásné překvapení hned z kraje dne. Otevřu e-mail a tam tato pěkná zpráva:

Dobrý den,

Gratuluji, Vaše skupina Časopis byla odbornou porotou vybrána a vyhráváte Nášup pizzy pro celou třídu! A to díky sloganu „Pizza ze Starého města, je pouze z kvalitního těsta. Pizza, šunka, žampion, kdo ji sní, je šampion“ a „Náš-li hlad, máš-li chuť, v Maškovce rychle budˇ“!

Děkujeme za účast v soutěži.

Projektová schůzka Nizozemsko - Erasmus+

Druhá projektová schůzka v partnerské škole OSG De Meergronden ve městě Almere se konala ve dnech 14. - 20. 10.2018 a zahrnovala opravdu výjimečný program.

Naši žáci a učitelé společně s kamarády z Rumunska a Holandska vyzkoušeli celou řadu sportovních aktivit a turnajů v tělocvičně i na hřišti. Zahráli si lakros, frisbee, rugby a jiné netradiční hry a soutěže, šplhali v lanovém centru v Kemphaanu, bruslili na rychlobruslařském stadionu v Drontenu, projeli se na šlapadlech po grachtech v Amsterdamu a vyřádili se v trampolínové aréně Jumping Jack. V programu nechyběly ani různé workshopy na téma zdravé výživy a tradiční holandské kuchyně, při kterých děti vařily, počítaly kalorie a v mezinárodních skupinkách natáčely krátká videa. V rámci sportovního programu jezdili žáci i učitelé do školy na kole, a splynuli tak dokonale s prostředím. Za krásného počasí utekl všem týden jako voda a nezbylo nám než se s holandskými a rumunskými kamarády rozloučit. Neloučili jsme se ale nadlouho. V dubnu příštího roku se na ně budeme těšit na projektové schůzce v naší škole.

Více o projektu najdete zde: projekt Erasmus+

Kompletní reportážní fotolagerie z projektové schůzky v nizozemském Almere 14. - 20. 10.2018.

Lyžařský kurz 2019 - 7.A,B

Součástí školního vzdělávacího programu je v sedmé třídě lyžařský kurz. A pro žáky je tedy povinný.

Kurz se uskuteční v termínu 11. - 15. 2. 2019 na chatě Zvonice v Kořenově. Odkaz na chatu zde: chatazvonice.cz

Předpokládaná cena kurzu je 2600,-Kč (zahrnuje: ubytování, plnou penzi, dopravu a permanentky na vleky). Zálohu 800,-Kč je třeba zaplatit do 16. 11. 2018. Část zálohy je nevratná a bude sloužit k rezervaci ubytování.

Stránky