Back to top

7. A

Mgr. Klára Zrůstová
třídní učitelka 7.A, vyučující Př, D, Tv
klara.zrustova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Projektová schůzka Erasmus+ - Liberec

Ve dnech 1. - 6. 4. proběhla poslední projektová schůzka dvouletého projektu Erasmus+.

Čeští žáci společně se svými hosty z Rumunska a Nizozemska navštívili například radnici, horolezeckou stěnu, iQLANDII, Český ráj i Prahu.

Věříme, že se všem program líbil a že zase brzy přivítáme další zahraniční hosty.

Soutěž ZOORiskuj- výsledky

 

Ve čtvrtek 21. 3. se 15 žáků sedmých tříd účastnilo soutěže v ZOO Liberec - ZOORISKUJ. V celkové konkurenci 87 týmů dopadla nejlépe děvčata ze 7. A, Eva, Terka a Monika, které se umístily na 60. místě. Následnou návštěvu ZOO si potom užili všichni účastníci soutěže.

 

Velmi gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

Oslava k svátku učitelů

Ve čtvrtek 28. 3. zástupci školního parlamentu předali učitelům, kteří slavili v tento den svůj svátek, vlastnoručně napečené muffiny a zákusky. Společné pečení, které proběhlo ve středu odpoledne, utužilo vzájemnou sounáležitost všech zástupců třídních parlamentů a byla to moc fajn společná akce. Učitelům tím žáci udělali radost.

Setkání redakcí školních časopisů

Dnes proběhlo historicky první setkání redakčních rad školních časopisů Libereckého kraje a samozřejmě ani my jsme tam chybět nemohli. Společně s panem učitelem se na ZŠ Lesní vypravili další 4 redaktoři, aby načerpali nové nápady a inspirovali druhé, což se jim určitě povedlo. 

Lyžařský výcvik 7.A,B - vyúčtování

Vážení rodiče, se zpožděním jsme dostali závěrečnou fakturu za ubytování, a tak jsme až nyní mohli udělat vyúčtování lyžařského kurzu.

Díky dobrým sněhovým podmínkám a příspěvku SRPŠ jsme poměrně ušetřili, žákům budeme vracet 350,-Kč.

Celková cena lyžařského kurzu na jednoho žáka je tedy 2250,-Kč.

Přeplatky si mohou žáci vyzvedávat se žákovskou knížkou od pátku 15. 3. v kanceláři ředitele školy.

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda je nedílnou součástí školního roku a i letos jsme tuto možnost, jak ukázat své nadání, žákům nabídli.

Školního kola se dne 8. 2. zúčastnilo 32 mladých zeměpisářů. Soutěž je rozdělena na 3 kategorie A (6. třída), B (7. třída) a C (8. + 9. třída).

Ze školního kola postoupili vítězové jednotlivých kategorií do kola okresního, které se konalo v kongresovém sále Krajského úřadu dne 20. 2.

Krajské finále školních družstev v šachu - postup na MČR!

Ve středu 20. 2. 2019 jsme se zúčastnili Krajského přeboru školních družstev v šachu v  kategorii starších žáků. Naši reprezentanti hráli v sestavě: 1. deska Kuba J., 2. deska Miki F., 3. deska Tomáš H. a 4. deska Honza S. V konkurenci víceletých gymnázií a šachových základních škol se chlapci vůbec neztratili. Po bojovném výkonu obsadili v užším osmičlenném finále krásné postupové 2. místo! Ve dnech 17. 6. - 19. 6. 2019 si před televizními kamerami zahrajeme v Kongresovém sále ve Zlíně republikové finále nejlepších školních týmů z celé ČR!!!

Stránky