8. B

třídní učitelka 8.B, vyučující D, Fr, Tv
katerina.netolicka@zsbroumovska.cz

Setkání žákovských parlamentů

Dvě akce na konec školního roku:

Parlament naší školy se zúčastnil debaty v rámci projektu prevence šikany, Princezna Julie, v Krajské vědecké knihovně v Liberci .

Poslední setkání žákovských parlamentů (12. 6.) se konalo v zasedací místnosti zastupitelstva. Téma debaty: 17. listopad 1989

50. ročník Olympiády mládeže v atletice

Dne 7. 6. 2019 se 10 našich žáků zúčastnilo Olympiády mládeže v atletice, která se konala na Městském stadionu v Liberci.

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ:

Štafeta 4x 60m - DÍVKY: Naše děvčata ve složení Adéla (6. třída), Sára (6. třída), Kateřina (7. třída) a Klára (7. třída) skončily ve svém rozběhu na 1. místě. Celkově obsadily nepopulární 4. místo.

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek se naši nejlepší fotbalisté zúčastnili turnaje na ZŠ Elišky Krásnohorské.

V konkurenci pěti týmů jsme obsadili 2. místo za vítěznou Doctrinou.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen náš osmák Denis. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal se čtyřmi góly páťák Fanda.

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci školy.

Dobi cup 23. - 24.5.2019

Tradiční sportovně-vědomostní soutěž libereckých základních škol. Letos se zúčastnilo 12 škol a naše škola obsadila skvělé 4. místo!

Děkujeme všem reprezentantům (28 žáků + 4 učitelé) za skvělé výkony a týmového ducha.

Dílčí umístění v jednotlivých soutěžích:

1. místo - sudoku (3. třídy) + florbalová střelba učitelů

3. místo - člunkový běh (1.-3. třídy) + sudoku (6.-7.třídy)

6. místo - vědomostní test (6.-9. třídy) + skok daleký (1.-3.třídy) + vybíjená (4.-5.třídy)

7. místo - volejbalový debl učitelů

8. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

10. místo - florbal (6. - 9. třída)

Projektová schůzka Erasmus+ - Liberec

Ve dnech 1. - 6. 4. proběhla poslední projektová schůzka dvouletého projektu Erasmus+.

Čeští žáci společně se svými hosty z Rumunska a Nizozemska navštívili například radnici, horolezeckou stěnu, iQLANDII, Český ráj i Prahu.

Věříme, že se všem program líbil a že zase brzy přivítáme další zahraniční hosty.

Soutěž ZOORiskuj- výsledky

Ve čtvrtek 21. 3. se 15 žáků sedmých tříd účastnilo soutěže v ZOO Liberec - ZOORISKUJ. V celkové konkurenci 87 týmů dopadla nejlépe děvčata ze 7. A, Eva, Terka a Monika, které se umístily na 60. místě. Následnou návštěvu ZOO si potom užili všichni účastníci soutěže.

Velmi gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

Oslava k svátku učitelů

Ve čtvrtek 28. 3. zástupci školního parlamentu předali učitelům, kteří slavili v tento den svůj svátek, vlastnoručně napečené muffiny a zákusky. Společné pečení, které proběhlo ve středu odpoledne, utužilo vzájemnou sounáležitost všech zástupců třídních parlamentů a byla to moc fajn společná akce. Učitelům tím žáci udělali radost.

Setkání redakcí školních časopisů

Dnes proběhlo historicky první setkání redakčních rad školních časopisů Libereckého kraje a samozřejmě ani my jsme tam chybět nemohli. Společně s panem učitelem se na ZŠ Lesní vypravili další 4 redaktoři, aby načerpali nové nápady a inspirovali druhé, což se jim určitě povedlo.