8. B

třídní učitelka 8.B, vyučující M, Aj
dana.chlumska@zsbroumovska.cz

Projektová schůzka Nizozemsko - Erasmus+

Druhá projektová schůzka v partnerské škole OSG De Meergronden ve městě Almere se konala ve dnech 14. - 20. 10.2018 a zahrnovala opravdu výjimečný program.

Naši žáci a učitelé společně s kamarády z Rumunska a Holandska vyzkoušeli celou řadu sportovních aktivit a turnajů v tělocvičně i na hřišti. Zahráli si lakros, frisbee, rugby a jiné netradiční hry a soutěže, šplhali v lanovém centru v Kemphaanu, bruslili na rychlobruslařském stadionu v Drontenu, projeli se na šlapadlech po grachtech v Amsterdamu a vyřádili se v trampolínové aréně Jumping Jack. V programu nechyběly ani různé workshopy na téma zdravé výživy a tradiční holandské kuchyně, při kterých děti vařily, počítaly kalorie a v mezinárodních skupinkách natáčely krátká videa. V rámci sportovního programu jezdili žáci i učitelé do školy na kole, a splynuli tak dokonale s prostředím. Za krásného počasí utekl všem týden jako voda a nezbylo nám než se s holandskými a rumunskými kamarády rozloučit. Neloučili jsme se ale nadlouho. V dubnu příštího roku se na ně budeme těšit na projektové schůzce v naší škole.

Více o projektu najdete zde: projekt Erasmus+

Kompletní reportážní fotolagerie z projektové schůzky v nizozemském Almere 14. - 20. 10.2018.

Přespolní běh (reportážní foto)

Dne 4. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 22 žáků z 6. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na krásném 4. místě ze 12. V této kategorii startovalo 72 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Jitka na 7. místě, Kateřina na 20. místě, Sára na 22. místě a Lucie na 32. místě.

Školní časopis

Máš chuť stát se členem redakční rady? Baví tě psát, fotit, krestit nebo pracovat s počítačem? Tak přijď mezi nás! Kromě tvorby článků a grafické úpravy se můžeš těšit na různé hry a aktivity, které ti pomohou k sebeprezentaci, k vedení rozhovorů a obhájení vlastního názoru. Scházíme se každou středu od 13:45 ve třídě 9. B

Zájezd Švédsko - 6.-12.6.2018

Na poznávací zájezd na švédský ostrov Öland jelo 44 žáků a 4 učitelé. Cestu organizovala cestovní kancelář Polar travel z Liberce.

Vyrazili jsme ve středu v 10 hodin dopoledne.

Čtvrtek - přes Berlín, Rostock, trajektem do Dánska a dále do Švédska jsme v 7:30 dorazili do kempu Lundegard na ostrově Öland. Celý den jsme věnovali prohlídce okolí a koupání v moři.

Pátek - navštívili jsme základni školu v Kalmaru, a mohli tak porovnat rozdíly mezi českým a švédským školstvím. Po obědě jsme prošli historické centrum města.

Sobota - vyrazili jsme na sever ostrova Oland, prošli se Lesem skřítků, stavěli kamenné mužiky a obdivovali zdejší maják. Odpoledne bylo koupání na pláži jako v Karibiku.

Neděle - přes step Alvared s bavlníkem jsme dojeli až na nejjižnější bod ostrova, maják Dlouhého Erika, a odpoledne se zase koupali v moři.

Pondělí - v 10:30 jsme vyrazili na cestu zpět, v Dánsku jsme udělali pětihodinovou zastávku v hlavním městě Kodani.

Úterý - v noci jsme se přesunuli trajektem do Německa a dále do areálu Tropical Island u Berlína, kde jsme strávili 9 hodin. V 19:20 jsme pak dorazili zpět do Liberce.

Celý týden nám vyšlo úžasné počasí. Věřím, že si všichni z výletu odnesli jen pozitivní vzpomínky.

V autobuse zbylo několik kusů oblečení (mikiny, bundy, deka). Zájemci, přihlaste se!

Ve fotogalerii je pouze výběr fotek, pokud by někdo chtěl kompletní sadu, přineste si cd, nebo flash disk.

Závěrem děkuji všem účastníkům za super týden a zážitky.