8. B

Mgr. Kateřina Netolická
třídní učitelka 8.B, vyučující D, Fr, Tv
katerina.netolicka@zsbroumovska.cz

Přespolní běh (okresní kolo)

Dne 2. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v Ruprechticích. Naši školu reprezentovalo 14 žáků ze 7. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na 6. místě z 8. V této kategorii startovalo 46 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Sára na 19. a Linda na 21. místě. Žaneta doběhla 26. a Nikolína 37.

Mladší chlapci běželi bohužel pouze jako jednotlivci, protože jim chyběl jeden člen do týmu. Nejlépe se zadařilo Petrovi ze 7. třídy, který doběhl na krásném 13. místě z 51 závodníků.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - mladší žáci 2. místo

Dne 24. 9. 2019 se 20 našich žáků zúčastnilo okresního kola Atletického čtyřboje družstev (běh 60m, běh 600m/800m/1000m, hod míčkem/vrh koulí, skok do dálky/skok do výšky). Nejvíce se zadařilo našim mladším žákům (6. a 7. třída) ve složení Vojta (7. tř.), Petr (7. tř.), Lukáš (7. tř.), František (6. tř.), Jakub (6. tř.), kteří se umístili na vynikajícím 2. místě z 10 škol. Dobře si vedly i naše mladší žákyně ve složení Sára (7. tř.), Justýna (6. tř.), Verča (6. tř.), Klára (6. tř), Kája (7. tř), které obsadily 4. místo z 10 škol.

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Sběr papíru - zahájení soutěže

Vážení žáci, rodiče,

letošní soutěž ve sběru papíru je oficiálně zahájena.

Ranní sběr v šatnách II. stupně začne od pondělí 23. 9. Dále můžete vozit sběr přímo do Kovošrotu.

Nejlepší žáci i třídy budou oceněni.

Bližší informace v letáku zde.

Setkání žákovských parlamentů

Dvě akce na konec školního roku:

Parlament naší školy se zúčastnil debaty v rámci projektu prevence šikany, Princezna Julie, v Krajské vědecké knihovně v Liberci .

Poslední setkání žákovských parlamentů (12. 6.) se konalo v zasedací místnosti zastupitelstva. Téma debaty: 17. listopad 1989

50. ročník Olympiády mládeže v atletice

Dne 7. 6. 2019 se 10 našich žáků zúčastnilo Olympiády mládeže v atletice, která se konala na Městském stadionu v Liberci.

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ:

Štafeta 4x 60m - DÍVKY: Naše děvčata ve složení Adéla (6. třída), Sára (6. třída), Kateřina (7. třída) a Klára (7. třída) skončily ve svém rozběhu na 1. místě. Celkově obsadily nepopulární 4. místo.

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek se naši nejlepší fotbalisté zúčastnili turnaje na ZŠ Elišky Krásnohorské.

V konkurenci pěti týmů jsme obsadili 2. místo za vítěznou Doctrinou.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen náš osmák Denis. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal se čtyřmi góly páťák Fanda.

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci školy.