9. A

Robert Jančo
třídní učitel 9.A, vyučující M, F, Inf
robert.janco@zsbroumovska.cz

Přespolní běh (okresní kolo)

Dne 2. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v Ruprechticích. Naši školu reprezentovalo 14 žáků ze 7. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na 6. místě z 8. V této kategorii startovalo 46 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Sára na 19. a Linda na 21. místě. Žaneta doběhla 26. a Nikolína 37.

Mladší chlapci běželi bohužel pouze jako jednotlivci, protože jim chyběl jeden člen do týmu. Nejlépe se zadařilo Petrovi ze 7. třídy, který doběhl na krásném 13. místě z 51 závodníků.

Kariérní poradenství v praxi

Pro žáky devátých ročníků nyní nastává čas rozhodování, kam by se chtěli po základní škole vydat.

Snažíme se jim v tomto rozhodování pomoci, a to zejména v rámci povinného předmětu Volba povolání. Zde je vyučující seznamuje se středními školami všech možných druhů a typů. Dále si žáci dělají online testy, které jim pomohou odhadnout, na co by se nejvíce hodili, připravují se na vyplnění přihlášky na SŠ apod.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - mladší žáci 2. místo

Dne 24. 9. 2019 se 20 našich žáků zúčastnilo okresního kola Atletického čtyřboje družstev (běh 60m, běh 600m/800m/1000m, hod míčkem/vrh koulí, skok do dálky/skok do výšky). Nejvíce se zadařilo našim mladším žákům (6. a 7. třída) ve složení Vojta (7. tř.), Petr (7. tř.), Lukáš (7. tř.), František (6. tř.), Jakub (6. tř.), kteří se umístili na vynikajícím 2. místě z 10 škol. Dobře si vedly i naše mladší žákyně ve složení Sára (7. tř.), Justýna (6. tř.), Verča (6. tř.), Klára (6. tř), Kája (7. tř), které obsadily 4. místo z 10 škol.

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Sběr papíru - zahájení soutěže

Vážení žáci, rodiče,

letošní soutěž ve sběru papíru je oficiálně zahájena.

Ranní sběr v šatnách II. stupně začne od pondělí 23. 9. Dále můžete vozit sběr přímo do Kovošrotu.

Nejlepší žáci i třídy budou oceněni.

Bližší informace v letáku zde.

Setkání žákovských parlamentů

Dvě akce na konec školního roku:

Parlament naší školy se zúčastnil debaty v rámci projektu prevence šikany, Princezna Julie, v Krajské vědecké knihovně v Liberci .

Poslední setkání žákovských parlamentů (12. 6.) se konalo v zasedací místnosti zastupitelstva. Téma debaty: 17. listopad 1989

Hamr na Jezeře, 10.-12.6.2019-reportážní foto 8.A

Ve dnech 10. - 12. 6. jsme si užili školní výlet v Hamru na Jezeře. Jelo nás celkem 18 žáků a počasí nám přálo. Vychutnali jsme si vodu v Chrástenském vodopádu, parno při výletech po okolí, zmrzlinu ve Stráži pod Ralskem, večerní koupání i užovku plavající s námi v rybníku. Už se těšíme na příští školní výlet