9. A

Mgr. Klára Matznerová
třídní učitelka 9.A, vyučující Př, D, Tv
klara.matznerova@zsbroumovska.cz

Informace pro žáky o testování před přijímacími zkouškami na SŠ

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví se žák u přijímací zkoušky na SŠ musí prokázat negativním výsledkem testu onemocnění Covid-19.

Žáci chystající se na přijímací zkoušky mají tyto dvě možnosti:

1) Objednání a absolvování antigenního testu v rámci veřejných odběrových míst (bezplatné). Výhoda u absolvování takového testování v rámci KNL je přímé podstoupení případného pozitivního výsledku k PCR testování bez dalšího obcházení lékařů.

Kroková výzva školního parlamentu

Aktualizace výsledků Krokové výzvy.

Bohužel se musíme omluvit, ale chybou vzorce v tabulce v excelu došlo k nezapočítání jednoho celého týdne u třídy 6. A.

Finální výsledky zveřejněné ve videu níže se tak mění a na druhé místo se ze čtvrtého posouvá třída 6. A s celkovým počtem 3 837 553 kroků.

Je to naše chyba a proto oceníme i třídu 6. C, která bohužel spadla na 4. místo.

Ocenění proběhne po návratu žáků do škol.

Konečné pořadí soutěže (ještě bez opravy) najdete na tomto videu na youtube (nutno pustit zvuk):

Kroková výzva školního parlamentu

Dnes výsledky zveřejňovat nebudeme, ale připomínáme, že výzva končí a kroky se počítají do středy 31. 3. 24:00.

Své počty zašlete nejpozději do čtvrtka 1.4. 20:00.

Oficiální výsledky zveřejníme v úterý 6.4.

Tak pilně krokujte a nezapomeňte, že sportovat můžete i po skončení výzvy (děláte to pro sebe) :-)

Úspěch našich žáků v okresním a krajském kole Olympiády v anglickém jazyce

S radostí oznamuji skvělé umístění našich žáků v okresním a krajském kole Olympiády v anglickém jazyce. Okresní kolo proběhlo 8. 3. a sedmák Dan B. se umístil na krásném pátém místě.

Dnes 22. 3. se konalo krajské kolo, ve kterém Michal R. z 9.A získal v silné konkurenci 25 škol třetí místo. Krajského kola jsme se účastnili poprvé a hned "na bedně"! Oběma úspěšným žákům gratulujeme!

Biologická olympiáda pro zájemce

Dobrý den, kdo má zájem o účast na biologické olympiádě, ať se mi e-mailem, nebo na hodině, nahlásí (nejpozději do 20.3.).
Samotné školní kolo potom proběhne 26.3. on-line přes Teams. Studijní text najdete zde: https://biologickaolympiada.czu.cz/cs/r-11830-aktualni-rocnik/r-12159-st...

Těším se na všechny zájemce o přírodopis a biologii.

K. Matznerová

Průběžné výsledky sportovní krokové výzvy

Průběžné výsledky k 14. 3. 2021.

Pořadí na čele soutěže se nám neuvěřitelně vyrovnává, tak pilně choďte, běhejte, jezděte :-)

Vzhledem k prodloužení nouzového stavu bude soutěž ukončena ke dni 31. 3. 2021.

Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme!! Děláte něco pro své zdraví!!

Webinář pro rodiče: Jak se bránit kyberšikaně?

Webinář Jak se bránit kyberšikaně? probíhá v rámci cyklu přednášek Děti a internet od Centra primární prevence Advaita.

Na webináři se budeme věnovat především vrstevnické kyberšikaně. Jak vypadá, kde se odehrává, a proč. Probereme, jak se dá kyberšikaně předcházet a co dělat, když už k ní došlo, ať bylo vaše dítě v roli oběti, svědka nebo agresora.

Webinář je zdarma a proběhne na platformě Meet. Z důvodu omezené kapacity je potřeba se zaregistrovat přes Formulář. V den konání akce Vám pak přijde odkaz přes který se budete moci připojit.

POSUNUTÍ TERMÍNU PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK NA SŠ

Rozhodnutím Ministerstva školtství ze dne 12. 3. 2021 došlo k úpravě termínů přijímacícho řízení na střední školy takto:

3. května - 1. termín pro čtyřleté obory s maturitní zkouškou

4. května - 2. termín pro čtyřleté obory s maturitní zkouškou