9. B

třídní učitel 9.B, vyučující Ov, Nj, metodik prevence
jakub.hribal@zsbroumovska.cz

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE pro 2. stupeň

Ve čtvrtek 28. 2. 2019 proběhne ve školní knihovně ve 13. 00 hodin školní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů 2019 pro 2. stupeň ZŠ. Žáci se budou hodnotit ve dvou věkových kategoriích. 6. + 7. ročník ZŠ a 8. + 9. ročník ZŠ. Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola DDM Větrník v Liberci.

Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce

Školního kola olympiády v anglickém jazyce se v letošním kole zúčastnilo 47 žáků z pátých až devátých tříd. Kategorii žáků do sedmých tříd vyhrál Michal ze 7. A před Terezou a Evou ze 7. A. Na třetím místě skončil při stejných podmínkách překvapivě Patrik z 5. A, což lze pokládat za pozoruhodný výkon. Kategorii žáků osmých a devátých tříd vyhrála Štěpánka z 9. A, na druhém místě se umístila Anna z 8. B a o třetí místo se dělí Jan z 9. A a Matyáš z 9. B. Výhercům gratulujeme a ostatním žákům děkujeme za účast. Do okresního kola, které se bude konat 14. 2., postupují Michal a Štěpánka.

Vánoční setkání - 11. 12. 2018

Všichni, kdo na akci dorazili, si mohli užít: tvořivé dílny, družinový jarmark, stánky s vánočními tradicemi v cizích zemích, divadelní představení pátých tříd, bohaté občerstvení, hudební program v atriu i rozsvícení vánočního stromu. Děkujeme všem za účast a přejeme krásné Vánoce!

Projektový den k výročí republiky

V pátek 26. 10. jsme si připomněli stoleté výročí založení samostatného Československa.

Žáci na prvním stupni vyráběli ozdoby v barvě trikolory a lipové lístky, které pak zavěsili na naši lípu.

Žáci druhého stupně vypracovávali plakáty k významným letopočtům končícím "osmičkou". 1348, 1848, 1918 a 1968.

V rámci projektového dne jsme si pustili státní hymnu a přišli oblečeni v národních barvách.