9. B

třídní učitelka 9.B, vyučující M, Aj
dana.chlumska@zsbroumovska.cz

Upozornění - zájezd Anglie

Žádáme účastníky zájezdu do Anglie (a jejich rodiče), aby se neprodleně zaregistrovali do systému cestovní kanceláře - podklady k tomu potřebné žáci obdrželi. Teprve po registraci je žák na zájezd přihlášen a získá podklady k platbě. Závazný termín pro zaplacení první zálohy je již v pátek 24.1. V případě, že žáci nebudou přihlášeni a nezaplatí zálohu včas, bude zájezd zrušen. Děkujeme.

Vánoční šachový turnaj pro děti a mládež 2019

V sobotu 21. 12. 2019 se uskutečnil na naší základní škole vánoční šachový turnaj. Turnaj pořádala ZŠ ve spolupráci s šachovým oddílem TJ Desko Liberec. Letos si přijelo zahrát celkem 87 šachistů. Turnaj měl i zahraniční účast v podobě 14 hráčů z Polska. Šachové souboje probíhaly podle výkonnosti šachistů ve čtyřech ligách. Děti z Broumovské na medaile nakonec nedosáhly. V mezinárodní konkurenci obsadily několik šestých míst, sedmé místo, osmé místo a další.

Blahopřejeme, šachu zdar a příští rok na viděnou!

Setkání žákovských parlamentů

V pátek 6. 12. se 11 žáků našeho žákovského parlamentu zúčastnilo inspirativního setkání na Krajském úřadu. Toto setkání bylo „BURZOU NÁPADŮ“ zaměřenou na sdílení zkušeností s pořádáním zajímavých projektů a akcí žákovských parlamentů na našich školách. Celkem se setkání účastnilo 10 škol z Liberce a okolí. Jednotliví účastníci z řad žáků zde představili, jak funguje žákovský parlament na jiných školách, a inspirovali naše žáky velkým množstvím nápadů.

Prohlédněte si reportážní fotografie a fanděte v činnosti našemu školnímu parlamentu.

Olympiáda v českém jazyce a dějepisná olympiáda

V listopadu se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce (za účasti 11 žáků) a dějepisné olympiády (za účasti 15 žáků). Mateřský jazyk nejlépe ovládá Michal z 9. B, druhá v pořadí se umístila Kateřina z 9. B, o pomyslnou bronzovou medaili se dělí Beáta z 8. B a Míra z 9. B.

Tématem letošní dějepisné olympiády bylo "Dlouhé století se loučí (1880 - 1920)". Nejvíce bodů získal opět Michal (9. B), na 2. místě skončila Adéla z téže třídy, na 3. a 4. místě se umístili se shodným počtem bodů znovu Beáta a Míra.

Oslava 17. listopadu

Hned první pondělí po 17. listopadu uspořádal školní parlament připomínkovou akci k tomuto významnému jubileu. Vše začalo poslechem písně Modlitba pro Martu ve školním rozhlasu, následovalo krátké informační okénko o 17. listopadu a vše bylo zakončeno společným setkáním ve školní tělocvičně, kde si všichni z 5. až 9. tříd zacinkali klíči.

Děkuji všem, že si připomněli 30 let svobody a také zástupcům školního parlamentu, kteří se v této akci nemálo přičinili.

K. Zrůstová

Studentská galerie na Broumovské

Pro žáky byl ve škole vyhrazen volný prostor, který dává možnost se výtvarně a edukačně vyjádřit. Žáci zde mohou prezentovat své výtvarné umění, případně jiné další projekty, které vytvoří ať už v hodinách, nebo ve volném čase.

Jako první zde vystavují zástupci estetického semináře se svojí tvorbou - ČERNÁ A BÍLÁ a pak společně zástupci přírodopisného a estetického semináře s výstavou SLUNEČNÍ SOUSTAVA.

Přespolní běh (okresní kolo)

Dne 2. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v Ruprechticích. Naši školu reprezentovalo 14 žáků ze 7. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na 6. místě z 8. V této kategorii startovalo 46 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Sára na 19. a Linda na 21. místě. Žaneta doběhla 26. a Nikolína 37.

Mladší chlapci běželi bohužel pouze jako jednotlivci, protože jim chyběl jeden člen do týmu. Nejlépe se zadařilo Petrovi ze 7. třídy, který doběhl na krásném 13. místě z 51 závodníků.