9. B

třídní učitelka 9.B, vyučující D, Fr, Tv
katerina.netolicka@zsbroumovska.cz

Olympiáda v německém jazyce 2021 online

I letos se mohou dobrovolníci zúčastnit olympiády v německém jazyce ve dvou kategorií 7. ročník a 8. - 9. ročník. Z důvodu uzavření škol, bude olympiáda probíhat online. Nejprve žáci dostanou zadání pro poslech, který vypracují doma, a následně bude probíhat konverzační čas přes Teams. Všichni dobrovolníci se mohou přihlásit u vlastního vyučujícího NJ nebo na mailu jakub.hribal@zsbroumovska.cz

Těšíme se!

Dějepisná olympiáda

Vážení a milí přátelé historie!

Ve středu 25. listopadu 2020 se nám podařilo zorganizovat na dálku školní kolo Dějepisné olympiády, které se odvážně zúčastnili žáci 8. a 9. tříd.

Chtěli bychom na tomto místě poděkovat všem našim mladým "historikům", kteří se rozhodli prozkoumat své vědomosti z dějin, a oznámit, že budou brzy vyhlášeny výsledky.

učitelé dějepisu

Cooking in english lessons

2. října si žáci 4. - 9. třídy vyzkoušeli vaření v hodině angličtiny. Mladší žáci anglicky pojmenovávali suroviny a starší žáci si vzájemně vytvořili anglický návod, podle kterého vařili. Během praktické části děti samy připravovaly pečené i nepečené dobroty. Všechny instrukce žáci dostali v angličtině a cílem bylo, aby mluvili co nejvíce anglicky.

Všichni se výborně zapojovali a aktivitu si užili. Názorně se naučili nová slovíčka a vyzkoušeli si praktickou komunikaci v angličtině.