9. B

třídní učitelka 9.B, vyučující M, Aj
dana.chlumska@zsbroumovska.cz

Basketbal chlapci - 8. + 9. třídy

Ve čtvrtek 27. 2. jsem sehráli základní kolo basketbalového turnaje v hale ZŠ Dobiášova.

Po úvodní porážce od ZŠ Vratislavice jsme porazili ZŠ Doctrina 25:9 a ZŠ Dobiášova 16:12.

Protože Dobiáška porazila Vratislavice, rozhodovalo o celkovém pořadí skóre. To jsme měli, bohužel, horší, a tak jsme obsadili 3. nepostupové místo. Přesto chlapcům děkuji za kvalitní reprezentaci školy.

Krajský přebor šachových družstev 2020

V úterý 18. 2. 2020 jsme hráli se dvěma šachovými družstvy Krajský přebor školních šachových týmů. Mladší šachisté nakonec obsadili 8. místo a starší celkové 5. místo. Ani jeden tým bohužel nepostoupil do celorepublikového finále. Za zmímku stojí skvělý výkon Jakuba R. na druhé desce starších žáků, který si svým výkonem  6,5/7 bodů uhrál se soupeři s kvalitním ratingem osobní performanci 1637 ELO bodů!

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k srdnatému výkonu.

Zeměpisná olympiáda

Ve čtvrtek 23. 1. se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Toho se zúčastnilo 28 žáků ze 6. - 9. tříd.

Vítězové jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat v okresním kole.

V kategorii A - šesté třídy zvítězil Honza před Fandou a Kubou.

V kategorii B - sedmé třídy zvítězil Lukáš před Adamem a Vojtou.

V kategorii C - osmé + deváté třídy zvítězil Denis před Davidem a Michaelem.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Reportáží fotografie najdete přílohou.

Upozornění - zájezd Anglie

Žádáme účastníky zájezdu do Anglie (a jejich rodiče), aby se neprodleně zaregistrovali do systému cestovní kanceláře - podklady k tomu potřebné žáci obdrželi. Teprve po registraci je žák na zájezd přihlášen a získá podklady k platbě. Závazný termín pro zaplacení první zálohy je již v pátek 24. 1. V případě, že žáci nebudou přihlášeni a nezaplatí zálohu včas, bude zájezd zrušen. Děkujeme.

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE pro 1. a 2. stupeň

V úterý 4. 2. 2020 od 14:00 do 15:00 se v učebně 2. C bude konat školní kolo Krajské recitační soutěže pořádané DDM Větrník v Liberci.

Pokud se chceš zúčastnit, připrav si báseň či úryvek z Tvé oblíbené knihy a přijď!!

Porota i lákavé ceny jsou opět připraveny!

Vánoční šachový turnaj pro děti a mládež 2019

V sobotu 21. 12. 2019 se uskutečnil na naší základní škole vánoční šachový turnaj. Turnaj pořádala ZŠ ve spolupráci s šachovým oddílem TJ Desko Liberec. Letos si přijelo zahrát celkem 87 šachistů. Turnaj měl i zahraniční účast v podobě 14 hráčů z Polska. Šachové souboje probíhaly podle výkonnosti šachistů ve čtyřech ligách. Děti z Broumovské na medaile nakonec nedosáhly. V mezinárodní konkurenci obsadily několik šestých míst, sedmé místo, osmé místo a další.

Blahopřejeme, šachu zdar a příští rok na viděnou!

Setkání žákovských parlamentů

V pátek 6. 12. se 11 žáků našeho žákovského parlamentu zúčastnilo inspirativního setkání na Krajském úřadu. Toto setkání bylo „BURZOU NÁPADŮ“ zaměřenou na sdílení zkušeností s pořádáním zajímavých projektů a akcí žákovských parlamentů na našich školách. Celkem se setkání účastnilo 10 škol z Liberce a okolí. Jednotliví účastníci z řad žáků zde představili, jak funguje žákovský parlament na jiných školách, a inspirovali naše žáky velkým množstvím nápadů.

Prohlédněte si reportážní fotografie a fanděte v činnosti našemu školnímu parlamentu.