9. B

třídní učitelka 9.B, vyučující M, Aj
dana.chlumska@zsbroumovska.cz

Dobi cup 23. - 24.5.2019

Tradiční sportovně-vědomostní soutěž libereckých základních škol. Letos se zúčastnilo 12 škol a naše škola obsadila skvělé 4. místo!

Děkujeme všem reprezentantům (28 žáků + 4 učitelé) za skvělé výkony a týmového ducha.

Dílčí umístění v jednotlivých soutěžích:

1. místo - sudoku (3. třídy) + florbalová střelba učitelů

3. místo - člunkový běh (1.-3. třídy) + sudoku (6.-7.třídy)

6. místo - vědomostní test (6.-9. třídy) + skok daleký (1.-3.třídy) + vybíjená (4.-5.třídy)

7. místo - volejbalový debl učitelů

8. místo - atletická štafeta (1. - 9. třída)

10. místo - florbal (6. - 9. třída)

Preventivní vlak

Ve čtvrtek 25. 4. se žáci 8. B zúčastnili projektu Preventivní vlak, kde se prostřednictvím filmů a přednášek odborníků seznámili s riziky na železnici. Zároveň si mohli prohlédnout hasičskou techniku a vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

Ukliďme Česko - 8.A

I osmáci se zapojili do ušlechtilé akce a byli velmi pilní a šikovní.

V prostoru mezi bývalou Textilanou a ulicí Vlnařská nasbírali přes 70 pytlů odpadu! Doufejme, že se prostor odpadky znovu nezaplní.

Na fotkách můžete vidět prostor před a po zásahu 8. A.

Projektová schůzka Erasmus+ - Liberec

Ve dnech 1. - 6. 4. proběhla poslední projektová schůzka dvouletého projektu Erasmus+.

Čeští žáci společně se svými hosty z Rumunska a Nizozemska navštívili například radnici, horolezeckou stěnu, iQLANDII, Český ráj i Prahu.

Věříme, že se všem program líbil a že zase brzy přivítáme další zahraniční hosty.

Oslava k svátku učitelů

Ve čtvrtek 28. 3. zástupci školního parlamentu předali učitelům, kteří slavili v tento den svůj svátek, vlastnoručně napečené muffiny a zákusky. Společné pečení, které proběhlo ve středu odpoledne, utužilo vzájemnou sounáležitost všech zástupců třídních parlamentů a byla to moc fajn společná akce. Učitelům tím žáci udělali radost.

Setkání redakcí školních časopisů

Dnes proběhlo historicky první setkání redakčních rad školních časopisů Libereckého kraje a samozřejmě ani my jsme tam chybět nemohli. Společně s panem učitelem se na ZŠ Lesní vypravili další 4 redaktoři, aby načerpali nové nápady a inspirovali druhé, což se jim určitě povedlo.

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda je nedílnou součástí školního roku a i letos jsme tuto možnost, jak ukázat své nadání, žákům nabídli.

Školního kola se dne 8. 2. zúčastnilo 32 mladých zeměpisářů. Soutěž je rozdělena na 3 kategorie A (6. třída), B (7. třída) a C (8. + 9. třída).

Ze školního kola postoupili vítězové jednotlivých kategorií do kola okresního, které se konalo v kongresovém sále Krajského úřadu dne 20. 2.

Krajské finále školních družstev v šachu - postup na MČR!

Ve středu 20. 2. 2019 jsme se zúčastnili Krajského přeboru školních družstev v šachu v  kategorii starších žáků. Naši reprezentanti hráli v sestavě: 1. deska Kuba J., 2. deska Miki F., 3. deska Tomáš H. a 4. deska Honza S. V konkurenci víceletých gymnázií a šachových základních škol se chlapci vůbec neztratili. Po bojovném výkonu obsadili v užším osmičlenném finále krásné postupové 2. místo! Ve dnech 17. 6. - 19. 6. 2019 si před televizními kamerami zahrajeme v Kongresovém sále ve Zlíně republikové finále nejlepších školních týmů z celé ČR!!!