Back to top

Družina Renata

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Podzim v ŠD Renata - reportážní foto

V „rozjezdovém“ září jsme se seznamovali s novým prostředím družiny, prostory areálu školy a pravidly. Společně jsme si udělali tablo mraveniště s mravenečky, kteří nesou naše jména. Při „Jablkohraní“ jsme si pohráli se symbolem podzimu. Naučili se o jablku básničky, barevná jablíčka jsme si namalovali a pro strom ve schodišti vyrobili i jablíčka závěsná. Pro naši celoroční nástěnku odměn si každý nakreslil svůj obrázek, ke kterému průběžně sbírá razítka, aby mohl vždy za tři získat sladkost.

Květen s indiány v ŠD Renata

Celý květen jsme si hráli s indiány. Vyprávěli jsme si o jejich skromném způsobu života v harmonii s přírodou, poznávali jsme jejich kmeny, symboly, lov, rituály. Naučili se indiánské sedmero, a tak se dozvěděli, že už i indiáni měli svá pravidla, která se užívají dodnes. Společně jsme četli z knih o odlišnostech v jejich maskování, bydlení, oblékání. Seznámili jsme se i s jejich způsobem dorozumívání a zkusili si znakovou a obrázkovou řeč. Indiáni nás velmi bavili. Ve skupinách jsme si dali jména kmenů, vyrobili si svůj totem a každý také svou masku z barevných pásek a papírů.

Jaro v ŠD Renata

Duben jsme zahájili svátkem ptactva, vyrobili si závěsné ptáčky a potěšili s nimi u zápisu budoucí prvňáčky. Společně jsme si četli o zpěvných ptácích, poznávali i další druhy ptactva a povídali si o jejich významu života v přírodě. Na nástěnku u schodiště jsme naaranžovali veselou jarní louku s prvními květinami. Vyzdobili jsme si i okna družiny.

SBĚR PRO SOVY

Na pátek 25. 5. 2018 vyhlašujeme "Den sběru pro sovy".

Papír můžete nejen přinést do školy, ale i odvézt do sběrny. Výtěžek z pátečního sběru poté věnujeme panu sokolníkovi jako příspěvek na chov sov a dravých ptáků.

Sběr se samozřejmě počítá i do celoroční školní soutěže, která se pomalu chýlí ke konci.

Tak pilně třiďte a sbírejte!

Stránky