Back to top

Družina Renata

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Únor v ŠD Renata

Celý měsíc nás provázelo karnevalové téma. Povídali jsme si o masopustních tradicích, průvodech a maskách, kterou si každý namaloval a ozdobil. Veselými, pestrými šašky jsme si vyzdobily tabuli v herně a zatančili si. Příští rok už se snad dočkáme celodružinového velkého karnevalu. Využívali jsme ještě hojnosti sněhu pro pohybové hry venku a chodili si hrát i na dětská hřiště v okolí. Dozvěděli jsme se O legendě statečného sv.Valentýna, kterého pomoc zamilovaným stála život a vyrobili jsme si z papírových ruliček tučňáky Valentýny.

V novém roce v ŠD Renata

V lednu jsme přivítali Tři krále, vyprávěli si o jejich významu putování a namalovali si je. Bílá peřina nám dopřála hry ve sněhu a stavění sněhuláků. Uplácali jsme Nanukáče a Bambulku do soutěže Parlamenťáků a bavili nás koulovačky a buldozeři v hlubokém prašanu. Také jsme si zaježdíkovali na kopcích v okolí školy. Veselé sněhuláky a zimní vločku jsme si i vyrobili a naučili se o nich básničky.  Vyprávěli jsme si o různých druzích zimních sportů a proměnili se v návrháře oblečení zimní sezóny. Pro naší čtenářskou nástěnku jsme pro tento měsíc ilustrovali z knížek Eda a Super Charlie.

Sněhová výzva školního parlamentu - vyhodnocení

Během ledna vyhlásili zástupci školního parlamentu sněhovou výzvu na postavení čehokoli ze sněhu, a protože podmínky opravdu přály, sešlo se nám velké množství výtvorů- od sněhuláků, přes iglú, kačenky nebo želvy. Určitě si prohlédněte reportážní fotografie. 

Gratulujeme všem účastníkům- Honzovi z 1. A., Tomášovi a Matějovi z 3. C, Matějovi a Kristýnce ze 4. B, Pavlovi z 5. A, Viky z 6. C, Aničce ze 7. A, a všem dětem z 3. oddělení školní družiny.

Všichni účastníci budou odměněni v nejbližší době.

Školní parlament.

 

V družině Renata

Po návratu z "kovidové" pauzy jsme si připomněli svátek zvířat, vytvořili si nástěnku z hezkých obrázků oblíbených zvířat a v naší menší skupině si chodili hrát často ven. V čas adventu si povídali o tradicích našich domovů, dozvěděli se názvy svící adventního věnce, vyzdobili si družinu sladkým adventním kalendářem, ze kterého se do prázdnin dostalo na každého. Vyráběli jsme si vánoční dekorace anděla a kapříka, naučili se Mikulšskou básničku a na čertíky s Mikuláši si zahráli. Po shlédnutí výstavy betlémů jsme si svůj namalovali a naše obrázky Ježíška, Josefa a Marie nás pobavily.

Září v ŠD Renata

Září jsme měli "rozjezdové", seznamovali jsme se s prostory, hračkami, kamarády, pravidly a naši hernu si "postupně zabydlovali." Pro naši tabuli pochval se z nás stali mořské panny a piráti, kteří sbírají perly a pytlíky zlaťáků (odměny). Začali jsme hrát celoroční motivační hru Na Všímálka. Pro společné tablo našeho oddělení jsme si vybrali oblíbené zvíře moře a v družině si ho vystavili. Po celý měsíc nás provázela společná četba knížky Ježourek, hlavního hrdinu si žáci pojmenovali Uzlíček a ilustrace jeho příběhů malovali pro naši Čtenářskou nástěnku.

Aktivity skupiny ŠD 2. tříd

V upraveném provozu družiny bez zájmových kroužků jsme využívali možnosti pobytu venku mimo areál školy. Chodili jsme na procházky po okolí, šli jsme si pohrát na dětské hřiště a na zmrzlinu jsme si zašli do Vratislavic. Zamířili jsme k přehradě, abychom pustili naše vyrobené loďky, a zajezdili si na "pumě". MHD jsme si zajeli ke kasárnám do dětského parku. Navštívili jsme i Dětský koutek u ZOO, který jsme si v pěkném počasí náramně užili.

Stránky