Back to top

Družina Renata

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Jaro v ŠD 3. oddělení

Poznáváme a tiskneme první jarní květiny modřenců, barvíme kartónové tulipány pro společnou zahrádku a oživujeme ji prvním jarním hmyzem, k měsíci Dětské knihy nás návštívila ilustrátorka knihy Eda - Eliška Straková, modelujeme hrdinu růžového mravenečníka Edy, čteme si z oblíbených vlastních knížek a malujeme z nich podle předlohy, o Velikonocích kreslíme veselé barevné slepičky pro výzdobu oken herny a svých domovů, učíme se koledu a vyrábíme zajíčkový košík, pro jarní vycházky malujeme oblázkové kamínky na uschování, celý duben se seznamujeme s ptáky, poznáváme druhy, dozvídáme se o jeji

Sluníčkový týden v ŠD 3.oddělení

Sluníčkohraní nás provázelo celý týden. O slunci jsme si četli, dozvěděli se o něm zajímavosti, vyrobili si společně veliké, s paprskem každého z nás, veselé sluníčko si z kartónových talířů namalovali. Oblékali jsme se do jeho barev a s naší praktikantkou Áďou se naučili jógovou sestavu Pozdrav slunci a v herně i venku soutěžili. Do svých karet týmů jsme sbírali body a byli za sladkou odměnu vyhodnoceni. Hraní se sluncem se nám líbilo a krásně nás rozzářilo, přestože venku bylo ošklivo a pršelo.

Velikonoční dílny školní družiny

Ve čtvrtek 30. 3. si mohli rodiče spolu s dětmi ze školní družiny vyrobit velikonoční dekorace.

Otevřeno bylo šest oddělení a všechna byla dětmi a rodiči naplněna na maximum.

Děkujeme vychovatelkám za organizaci a rodičům za účast a příjemnou atmosféru.

Vánoční setkání

Znovu po třech letech jsme si užili společné adventní chvíle:

zpívání koled, tvoření v dílnách, nákupy ve stáncích, poznávání tradic cizích zemí i rozsvícení vánočního stromu.

Super atmosféru poznáte i na reportážních fotografiích...

Všem děkujeme za účast a přejeme krásné Vánoce!

Mikuláš ve škole

V pondělí 5. 12. k nám dorazil Mikuláš se svými pomocníky anděly i čerty.

S dětmi si popovídali a rozdali sladké dárky.

Děkujeme všem žákům z devátých tříd za super převleky a skvělé představení pro mladší spolužáky!

Však se sami podívejte na reportážní fotky...

Léto v ŠD Renata

Oslavili jsme si hezky Den dětí, namalovali si obrázky rodiny a tatínkům vyrobili přání ke Dni otců. Se slunečným počasím jsme trávili již více času hraním venku a procházkami mimo areál školy na dětská hřiště po okolí. S letošní družinou jsme se rozloučili návštěvou zábavního Funparku v Babylonu a náramně si to užili. Pro prázdninové zážitky jsme si připravili Prázdninový deník, ze kterého si naše dobrodružství po návratu připomeneme.

Děkuji dětem za pomoc s vyklízením naší herny, která se v novém školním roce přesouvá o patro výš. 

Jarní výlet k Jizerskému potoku

Se začátkem jara jsme si udělali procházku do přírody k Lesnímu koupališti - Jizerskému potoku, kde si pustili naše vyrobené loďky a vory, pohráli si venku jinde než v areálu školy. Připomněli jsme si důležitost vody nejen pitné z vodovodního kohoutku, ale i té v přírodě, také její krásu, užitečnost a chování se k ní. Posvačili jsme u bublajícího potoku mezi stromy, viděli žáby, potopili většinu našich loděk a cestou zpátky si pohráli na dětském hřišti v pirátské lodi.

Stránky