Back to top

Družina Renata

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Aktivity skupiny ŠD 2. tříd

V upraveném provozu družiny bez zájmových kroužků jsme využívali možnosti pobytu venku mimo areál školy. Chodili jsme na procházky po okolí, šli jsme si pohrát na dětské hřiště a na zmrzlinu jsme si zašli do Vratislavic. Zamířili jsme k přehradě, abychom pustili naše vyrobené loďky, a zajezdili si na "pumě". MHD jsme si zajeli ke kasárnám do dětského parku. Navštívili jsme i Dětský koutek u ZOO, který jsme si v pěkném počasí náramně užili.

Leden v ŠD Renata

Po návratu z prázdnin nás pod stromkem v herně uvítaly dárky od Ježíška, kterému jsme dopisy nechaly za okny. Užili jsme si nových hraček pro kluky i holky a měli z nich radost. Vyprávěli jsme si o prožitcích z Vánoc a po dvou týdnech volna "najížděli" zpátky pomaleji. Na nástěnku jsme si namalovali hezké obrázky Tří králů a dozvěděli se, kdo to K+M+B byli, jak vypadali, kudy, kam a proč se vydali. 

Prosinec v ŠD Renata

V posledním měsíci roku 2019 jsme si ozdobili zimními výkresy okna družiny, kreslenými ozdobami z papíru stromeček, pro andělskou návštěvu jsme na nástěnky herny a chodby umístili rodinky namalovaných Mikulášů a čertíků. Naučili jsme se básničku, kterou jsme panu Mikulášovi společně odrecitovali, a dostali od andílků sladkost. Na Vánoční setkání jsme přichystali výrobky novoročních prasátek a šiškových andílků.

Podzim v ŠD Renata

V říjnu jsme si ke Dni úsměvu pohráli se smajlíky a rozesmátými pusami a povídali si o tom, proč je hezké rozdávat úsměvy. Připomněli jsme si, že i zvířata mají svátek. Četli jsme si o ohrožených druzích zvířat v přírodě, důležitosti jim pomáhat a vyrobili jsme si žirafu. Ke společné výstavě všech družin Strom jsme pracovali na proměnách podoby stromu ve 4 ročních obdobích. Ve skupinách jsme na veliké kartony stromy namalovali. Chválím všechny za aktivní zájem a nádherné výtvory.

Září v ŠD Renata - reportážní foto

Po prázdninách jsme se přivítali ve stejné herně už jako druháci, letos doplněni čtvrťáky a připomněli si náš náhrdelník pravidel. Vyprávěli si, co jsme v létě zažili, co bychom si přáli zkusit a mít v naší družině. Společně jsme si vytvořili nástěnku obrázků s čím si rádi hrajeme a jaké se nám líbí činnosti. Stejně jako vloni, pokračujeme v oblíbeném sběru razítek jako odměn do naší tabule pochval, pro kterou si každý namaloval svůj obličej. Využívali jsme slunečného babího léta k pobytu venku pro hry v přírodě, míčové aktivity a malování na asfalt.

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Stránky