Back to top

Družina Renata

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Aktuality třídy

Září v ŠD Renata - reportážní foto

Po prázdninách jsme se přivítali ve stejné herně už jako druháci, letos doplněni čtvrťáky a připomněli si náš náhrdelník pravidel. Vyprávěli si, co jsme v létě zažili, co bychom si přáli zkusit a mít v naší družině. Společně jsme si vytvořili nástěnku obrázků s čím si rádi hrajeme a jaké se nám líbí činnosti. Stejně jako vloni, pokračujeme v oblíbeném sběru razítek jako odměn do naší tabule pochval, pro kterou si každý namaloval svůj obličej. Využívali jsme slunečného babího léta k pobytu venku pro hry v přírodě, míčové aktivity a malování na asfalt.

Rekonstrukce školy

Dne 31. 8. byla stavební firmou dokončena první fáze letošní rekonstrukce školy.

Pro školní provoz byly zpřístupněny 4 místnosti družin včetně sociálních zařízení, jazyková učebna se školní knihovnou, kabinet, sklad, vstupní hala a schodiště.

I když ještě chybí zapojit některá světla a doplnit podhledové desky, tak jsme velice rádi, že se vše stihlo a že jsme první školní den - 2. 9. mohli ve škole přivítat všechny žáky.

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Prosinec v ŠD Renata

Navštívili nás čerti s Mikulášem, pochválili nám básničku, výzdobu a pekelnou nástěnku, kterou jsme si pro ně společně připravili. Průběžně jsme si vyprávěli a četli o tradicích českých Vánoc a zvycích, které ve svých rodinách máme. Seznámili jsme se i se zajímavými zvyky jiných zemí v Evropě. Sněhovými vločkami jsme si rozveselili chodbu před hernou a pro náš stromek si vyrobili papírové ozdoby. Dog - dancing  nám přijeli zatančit pejsci Border kolií, které si mohl každý odměnit za povel pamlskem.

Vánoční setkání - 11. 12. 2018

Všichni, kdo na akci dorazili, si mohli užít: tvořivé dílny, družinový jarmark, stánky s vánočními tradicemi v cizích zemích, divadelní představení pátých tříd, bohaté občerstvení, hudební program v atriu i rozsvícení vánočního stromu. Děkujeme všem za účast a přejeme krásné Vánoce!

Stránky