Back to top

Ing. Petr Socha

Ing. Petr Socha
vyučující Inf
petr.socha@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Učebnice informatiky a test

Milí žáci, na adrese www.zsbroumovska.cz/it najdete látku, kterou jsme v Informatice od začátku roku probrali. Najdete tam také vzorové otázky, na které byste měli umět odpovědět v testu, který budeme psát 13./14. října (6. B a 7. třídy) a 20./21. října (6. A a 9. třídy). Prezentace s látkou a otázky si pečlivě projděte. Hodně štěstí při testu!

Korespondenční soutěž Jáma lvová

České vysoké učení technické v Praze pořádá i letos pro žáky 6. - 9. tříd ZŠ korespondenční soutěž Jáma lvová na pomezí informatiky a matematiky. Soutěž je rozdělena na dvě kategorie, Mladší (6. a 7. třída) a Starší (8. a 9. třída). Skládá se ze tří kol, v každém na Tebe čeká pět záludných úloh. Cílem je ukázat, že studium techniky není něco, čeho by se měli lidé bát, ale naopak je to zábavná a vzrušující cesta za poznáním.

První kolo začalo 3. 10. 2022 a na odevzdání úloh je čas do 21. 11. 2022. Přihlásit se můžeš kdykoliv! Stačí poslat jedinou úlohu. I za částečné řešení nebo dobrý nápad získáš body. Pro více informací se obrať na pana učitele Sochu, případně na web Jáma lvová, Facebook nebo Instagram. Zadání prvního kola najdeš zde.

Na konci školního roku se úspěšní řešitelé, v případě zájmu, mohou zúčastnit tábora, kde krom technicky zaměřených přednášek mají možnost seznámit se jak se sebou navzájem, tak s organizátory – studenty ČVUT a získat tak lepší povědomí o studiu na vysoké škole. V průběhu tábora se také každý z účastníků spolupodílí na projektu dle vlastního výběru. Podívej se, co jsme na minulých táborech všechno zažili, mrkni na fotky, zeptej se, pokud ti něco není jasné, a nebo rovnou začni soutěžit!