Mgr. Eliška Zejmonová

třídní učitelka 1.C
eliska.zejmonova@zsbroumovska.cz

Výlet na Ještěd - 5. C

Ve středu jsme se vydali na výlet na Ještěd. Vycházeli jsme za krásného slunečného počasí od školy, dojeli do Horního Hanychova tramvají, vyrazili po „modré“ vzhůru k vrcholu a po cestě plnili úkoly bojovky ve skupinkách. Nepřízeň počasí nás potkala až na úplném vrcholu, kde jsme měli možnost se schovat do hotelu Ještěd. Vyhlášení bojovky proběhlo s přípitkem a rozdáním cen. Z důvodu husté mlhy a deště jsme byli nuceni o sestup z vrcholu pomocí lanovky.

Celý den jsme si všichni moc užili. Pro ilustraci Vám nabízíme reportážní fotografie.

Školní výlet - 5. C

Datum a čas:
Středa, 24. Červen 2020 - 7:50

Ve středu 24. 6. bychom se v 7:50 sešli před budovou školy (hlavní vchod) a tramvají bychom se dopravili do Horního Hanychova, odkud bychom vyrazili směr Ještěd.

S sebou: sportovní oblečení, bunda, obuv, batoh, ve kterém bude dostatek pití na celý den, svačina (i oběd), pláštěnka, psací potřeby (pero, tužka) a 2 lístky na MHD/lítačka.

Předpokládaný návrat: 13:00-15:00

Školní oběd nestihneme.

Zváni jsou všichni žáci 5. C.

Účast na výletu je třeba potvrdit Vaším podpisem v žákovské knížce/e-mailem.

5.C - Ekopark

Datum a čas:
Pondělí, 15. Červen 2020 - 8:00

V pondělí 15. 6. jde třída 5. C do Ekoparku. Objednán je program naučná stezka a ohniště. Vycházíme od školy (hlavní vchod) v 8:00. S sebou sportovní oblečení, sportovní obuv, pero, tužka, pití a něco na opékání (vuřty, klobása, chléb...).

Návrat bude kolem 12:00. Případné odhlášení obědu nechám na Vás.

Fialový čtvrtek

Čtvrteční online výuku měla třída 5. C v barvě fialové. Fialová je barvou velmi pěknou, v době karantény je však poměrně těžké ji najít v šatníku. I tak se však některým podařilo tento poklad objevit ve své, či ve skříni jiného člena rodiny. Přikládáme koláž reportážních fotografií úspěšných hledačů.

Black Friday

Opět je to tu! Speciální barevný pátek. Tentokrát jsme se zahalili do černé barvy a zakončili další „školní“ týden zvesela. Ať žije „Black Friday“!

Můžete se podívat na naše reportážní fotografie. Pro zobrazení celé koláže je nutné kliknout na fotografii.

Modrý pátek 5. C

Třída 5. C přijala online výuku velmi zodpovědně. Každý den spolu trávíme hodiny výukou českého jazyka a matematiky prostřednictvím hromadné online konverzace.

Naše barevné pátky jsme si však nepřítomností v budově školy nenechali ujít. Z těchto reportážních fotografií Vám zasíláme alespoň malou ochutnávku (ne všichni žáci dodali fotografie). Dnes nás všechny spojila modrá barva. Připomněli jsme si Den pororumění autismu. (Pro celé zobrazení fotografie je nutné kliknout.)

Všem Vám přejeme zdraví, sílu a úsměv na rtech do těchto dní.

Anglický jazyk, druhý týden - 1.C

Vážení rodiče a prvňáčci,

na minulý týden jsem Vám zaslala několik videí, která již děti znaly. Pro tento týden jsou tu zbrusu nová videa s novou slovní zásobou. Jediné, co je třeba, je videa dětem pustit a po zhlédnutí si ověřit, zda si všimli zvířátek. Jaká zvířátka ve videu viděly?

1. video – Steve, zvířátka a jejich popletené a chybějící stíny. Co to Maggie opět provedla?