Back to top

Mgr. Filip Brus

Mgr. Filip Brus
vyučující Z, D
filip.brus@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Školní kolo zeměpisné olympiády

Datum a čas: 
Pondělí, 16. Leden 2023 - 8:00 - Pátek, 20. Leden 2023 - 14:00

V týdnu od 16. ledna 2023 proběhne školní kolo zeměpisné olympiády. Prosím zájemce, aby se přihlásili p. učiteli Brusovi nebo Müllerovi. Nejlepší účastníci postoupí do okresního kola, které proběhne po jarních prázdninách. 

Všem zájemcům děkujeme a budeme se těšit! 

Vaši zeměpisáři

Sbírka pro útulek Archa

V průběhu Vánočního setkání se našemu charitativnímu týmu podařilo vybrat krásnou částku 5.805,- Kč, kterou jsme před Vánocemi předali útulku Archa na podporu zachráněných zvířat. Kromě finančního daru jsme útulku věnovali rovněž sbírku krmiv pro psy a kočky. 

Na fotografiích si můžeme prohlédnout dárkový certifikát od Archy, náš charitativní tým a jednu z obdarovaných koček. 

Moc děkujeme všem, kdo se zapojili do sbírky!

Exkurze do Drážďan

Datum a čas: 
Pondělí, 19. Prosinec 2022 - 8:00 - 17:30

Zahraniční kulturně-historická exkurze pro žáky 9.A+C. Navštívíme historické centrum, místní kulturní instituce a oblíbené vánoční trhy. Žáci se dozvědí něco málo z historie a kultury nedalekého německého města a procvičí si německý jazyk. Bližší informace byly zaslány přes Bakaláře. 

Exkurze do Drážďan

Datum a čas: 
Úterý, 20. Prosinec 2022 - 8:00 - 16:30

Zahraniční kulturně-historická exkurze pro žáky 9.B. Navštívíme historické centrum, místní kulturní instituce a oblíbené vánoční trhy. Žáci se dozvědí něco málo z historie a kultury nedalekého německého města a procvičí si německý jazyk. Bližší informace budou zaslány přes Bakaláře v dohledné době. 

Exkurze do Osvětimi

Reportážní fotografie z exkurze žáků devátých tříd do nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. 

Na fotografiích můžete vidět:

Vstupní bránu do koncentračního tábora Auschwitz I., polovinu naší skupiny pozorně poslouchající pana průvodce, vězeňské budovy KT Auschwitz I., plán celé Osvětimi, velice aktuální citát (!), označení budov v KT Auschwitz I., elektrický a žiletkový plot oddělující vězeňskou část od velitelských budov v Auschwitz I., šibenici pro popravu Rudolfa Hesse (velitele tábora), celou naši skupinu před vjezdem do KT Auschwitz II. (Birkenau) a pláň v Birkenau. 

Exkurze se nám vydařila včetně mrazivého počasí, které umocnilo vážnou atmosféru místa.