Obsah uživatele

50. ročník Olympiády mládeže v atletice

Dne 7. 6. 2019 se 10 našich žáků zúčastnilo Olympiády mládeže v atletice, která se konala na Městském stadionu v Liberci.

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ:

Štafeta 4x 60m - DÍVKY: Naše děvčata ve složení Adéla (6. třída), Sára (6. třída), Kateřina (7. třída) a Klára (7. třída) skončily ve svém rozběhu na 1. místě. Celkově obsadily nepopulární 4. místo.

Trojboj všestrannosti (1. - 5. třída)

Ve středu dne 29. 5. 2019 se 25 našich žáků zúčastnilo okresního kola Trojboje všestrannosti (50m běh, skok daleký, hod míčkem). Závodu se zúčastnilo 15 škol z okresu Liberec. Žáci soutěžili jako jednotlivci a také v týmech 2 chlapci + 2 děvčata.

Úspěchy našich žáků:

Soutěž týmů:

Nejlépe se dařilo našim reprezentantům z 5. třídy (Justýna, Klára, František, Jakub). Mezi týmy žáků 5. tříd se umístili na 5. místě z 21.

Soutěž jednotlivců:

ARÉNA - 5.A

Datum a čas:
Středa, 12. Prosinec 2018 - 12:00

Dne 12. 12. navštívíme gymnastickou halu.

S sebou: pití, sportovní oblečení, ponožky (cvičí se bez bot).

Na oběd se budeme vracet.

Miniházená

Dne 5. 10. jsme se zúčastnili prvního turnaje Liberecké školní ligy miniházené. Opět se hrálo ve dvou kategoriích (1. a 2. třída, 3. a 4. třída).

Tým chlapců z 1. a 2. třídy se umístil na 3. místě ze 6. Nejlepším našim střelcem byl Víťa z 2. třídy, kterému se podařilo dát 8 branek. Dalšími brankami ho doplnili Josef (4 branky), Jan (3 branky) a Tomáš (2 branky). V brance se nejvíce dařilo Janovi, který si v zápase se ZŠ Lesní udržel čistý štít a my tak zvítězili 6:0. Kluci hráli velice pěkně, ale bohužel jsme 3 zápasy prohráli těsným rozdílem jedné branky.

Přespolní běh (reportážní foto)

Dne 4. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 22 žáků z 6. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na krásném 4. místě ze 12. V této kategorii startovalo 72 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Jitka na 7. místě, Kateřina na 20. místě, Sára na 22. místě a Lucie na 32. místě.

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

1. třída

Olympiáda mládeže

Dne 6. 6. 2018 se 11 žáků naší školy zúčastnilo 49. ročníku Olympiády mládeže v atletice. Soutěžilo se v pěti disciplínách - běh 60 m, běh 600/800 m, skok daleký, hod míčkem a štafeta 4x 60 m.

Nejlepší naší reprezentantkou byla Jitka ze 6. třídy, která obsadila 4. místo ze 30 v běhu na 600m.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Pozn. Vilém Müller a Jonáš Zibura si pro příště vyčistí uši :-))