Mgr. Monika Valášková

ARÉNA - 5.A

Datum a čas:
Středa, 12. Prosinec 2018 - 12:00

Dne 12. 12. navštívíme gymnastickou halu.

S sebou: pití, sportovní oblečení, ponožky (cvičí se bez bot).

Na oběd se budeme vracet.

Miniházená

Dne 5. 10. jsme se zúčastnili prvního turnaje Liberecké školní ligy miniházené. Opět se hrálo ve dvou kategoriích (1. a 2. třída, 3. a 4. třída).

Tým chlapců z 1. a 2. třídy se umístil na 3. místě ze 6. Nejlepším našim střelcem byl Víťa z 2. třídy, kterému se podařilo dát 8 branek. Dalšími brankami ho doplnili Josef (4 branky), Jan (3 branky) a Tomáš (2 branky). V brance se nejvíce dařilo Janovi, který si v zápase se ZŠ Lesní udržel čistý štít a my tak zvítězili 6:0. Kluci hráli velice pěkně, ale bohužel jsme 3 zápasy prohráli těsným rozdílem jedné branky.

Přespolní běh (reportážní foto)

Dne 4. 10. jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 22 žáků z 6. - 9. třídy.

Tým mladších děvčat (6. - 7. třída) se umístil na krásném 4. místě ze 12. V této kategorii startovalo 72 závodnic. Z našich děvčat se nejlépe umístila Jitka na 7. místě, Kateřina na 20. místě, Sára na 22. místě a Lucie na 32. místě.

ATLETIKA - Excelentní výkony našich žáků

Dne 19. 6. 2018 se 5 našich žáků zúčastnilo Krajského finále 2018 Atletického trojboje všestrannosti s českým olympionikem Adamem Sebastianem Helceletem. Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Z každého okresu postoupili 4 nejlepší sportovci. V každé kategorii tedy dnes bojovalo 16 závodníků.

Úspěchy našich žáků:

Olympiáda mládeže

Dne 6. 6. 2018 se 11 žáků naší školy zúčastnilo 49. ročníku Olympiády mládeže v atletice. Soutěžilo se v pěti disciplínách - běh 60 m, běh 600/800 m, skok daleký, hod míčkem a štafeta 4x 60 m.

Nejlepší naší reprezentantkou byla Jitka ze 6. třídy, která obsadila 4. místo ze 30 v běhu na 600m.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Pozn. Vilém Müller a Jonáš Zibura si pro příště vyčistí uši :-))

Trojboj - okresní kolo

Dne 5. 6. 2018 se konalo okresní kolo v ,,Trojboji s Adamem". Naši školu reprezentovalo 40 žáků (20 chlapců a 20 dívek). Všichni žáci absolvovali všechny tři disciplíny - skok daleký, běh 50 m a hod míčkem.

Pěti žákům z naší školy se podařilo postoupit do krajského kola. Z 1. třídy postupují do krajského kola 3 žáci (Vít, Jan a Barbora), ze 3. třídy 1 žákyně (Nela) a z 5. třídy rovněž 1 žákyně (Sára).

Výkony žáků postupujících do krajského kola:

1. třída:

Štafetový pohár - okresní kolo

Dne 24. 4. jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. Běželo se 8x 100m mladší (tj. 1. - 3. třída), 8x 100m starší (tj. 4. - 5. třída) a smíšená štafeta 8x 200m. Časy všech tří štafet se sečetly a vítězná škola postoupila do krajského kola. Naši žáci se celkově umístili na 7. místě z 9. Ve štafetě starších bohužel vypadl chlapcům kolík.

Miniházená

Dne 13. 4. 2018 jsme se již po čtvrté zúčastnili Liberecké školní ligy miniházené. Opět se hrálo ve dvou kategoriích (1. a 2. třída, 3. a 4. třída). V obou kategoriích hrálo 10 týmů.

Tým chlapců z 1. a 2. třídy se umístil na 4. místě. Bohužel nám dnes chyběli naši dva střelci a jejich absence byla znát. Nejlepší výsledek se podařil se ZŠ Kunratickou, kdy jsme zvítězili 7:0. V tomto zápase brankař Marek Houda podal skvělý výkon a kluci ho v útoku doplnili výborně umístěnými brankami.