Back to top

Renata Straková

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Prosinec v ŠD Renata

Navštívili nás čerti s Mikulášem, pochválili nám básničku, výzdobu a pekelnou nástěnku, kterou jsme si pro ně společně připravili. Průběžně jsme si vyprávěli a četli o tradicích českých Vánoc a zvycích, které ve svých rodinách máme. Seznámili jsme se i se zajímavými zvyky jiných zemí v Evropě. Sněhovými vločkami jsme si rozveselili chodbu před hernou a pro náš stromek si vyrobili papírové ozdoby. Dog - dancing  nám přijeli zatančit pejsci Border kolií, které si mohl každý odměnit za povel pamlskem.

Vánoční ozdoby výtvarných kroužků Šikula a Paletka soutěží

Mladší Šikulové a starší Paleťáci i letos vyráběli vánoční ozdoby pro soutěž vyhlášenou městem „O nejkrásnější vánoční ozdobu" pro liberecký strom. Prezentují nás kapřice Šupinka (ve fcb. anketě pod číslem 38) a vánoční věnec (č. 37). Můžete nás podpořit svým hlasem na facebooku Liberecký advent, kde se přidáte do skupiny a po schválení můžete hlasovat v článku Ozdoby na liberecký vánoční strom 2. část. Naše výrobky najdete pod čísly 37 a 38. Děkujeme.

Podzim v ŠD Renata - reportážní foto

V „rozjezdovém“ září jsme se seznamovali s novým prostředím družiny, prostory areálu školy a pravidly. Společně jsme si udělali tablo mraveniště s mravenečky, kteří nesou naše jména. Při „Jablkohraní“ jsme si pohráli se symbolem podzimu. Naučili se o jablku básničky, barevná jablíčka jsme si namalovali a pro strom ve schodišti vyrobili i jablíčka závěsná. Pro naši celoroční nástěnku odměn si každý nakreslil svůj obrázek, ke kterému průběžně sbírá razítka, aby mohl vždy za tři získat sladkost.

Květen s indiány v ŠD Renata

Celý květen jsme si hráli s indiány. Vyprávěli jsme si o jejich skromném způsobu života v harmonii s přírodou, poznávali jsme jejich kmeny, symboly, lov, rituály. Naučili se indiánské sedmero, a tak se dozvěděli, že už i indiáni měli svá pravidla, která se užívají dodnes. Společně jsme četli z knih o odlišnostech v jejich maskování, bydlení, oblékání. Seznámili jsme se i s jejich způsobem dorozumívání a zkusili si znakovou a obrázkovou řeč. Indiáni nás velmi bavili. Ve skupinách jsme si dali jména kmenů, vyrobili si svůj totem a každý také svou masku z barevných pásek a papírů.

Stránky