Back to top

Renata Straková

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Září v ŠD Renata

Září jsme měli "rozjezdové", seznamovali jsme se s prostory, hračkami, kamarády, pravidly a naši hernu si "postupně zabydlovali." Pro naši tabuli pochval se z nás stali mořské panny a piráti, kteří sbírají perly a pytlíky zlaťáků (odměny). Začali jsme hrát celoroční motivační hru Na Všímálka. Pro společné tablo našeho oddělení jsme si vybrali oblíbené zvíře moře a v družině si ho vystavili. Po celý měsíc nás provázela společná četba knížky Ježourek, hlavního hrdinu si žáci pojmenovali Uzlíček a ilustrace jeho příběhů malovali pro naši Čtenářskou nástěnku.

Aktivity skupiny ŠD 2. tříd

V upraveném provozu družiny bez zájmových kroužků jsme využívali možnosti pobytu venku mimo areál školy. Chodili jsme na procházky po okolí, šli jsme si pohrát na dětské hřiště a na zmrzlinu jsme si zašli do Vratislavic. Zamířili jsme k přehradě, abychom pustili naše vyrobené loďky, a zajezdili si na "pumě". MHD jsme si zajeli ke kasárnám do dětského parku. Navštívili jsme i Dětský koutek u ZOO, který jsme si v pěkném počasí náramně užili.

Leden v ŠD Renata

Po návratu z prázdnin nás pod stromkem v herně uvítaly dárky od Ježíška, kterému jsme dopisy nechaly za okny. Užili jsme si nových hraček pro kluky i holky a měli z nich radost. Vyprávěli jsme si o prožitcích z Vánoc a po dvou týdnech volna "najížděli" zpátky pomaleji. Na nástěnku jsme si namalovali hezké obrázky Tří králů a dozvěděli se, kdo to K+M+B byli, jak vypadali, kudy, kam a proč se vydali. 

Prosinec v ŠD Renata

V posledním měsíci roku 2019 jsme si ozdobili zimními výkresy okna družiny, kreslenými ozdobami z papíru stromeček, pro andělskou návštěvu jsme na nástěnky herny a chodby umístili rodinky namalovaných Mikulášů a čertíků. Naučili jsme se básničku, kterou jsme panu Mikulášovi společně odrecitovali, a dostali od andílků sladkost. Na Vánoční setkání jsme přichystali výrobky novoročních prasátek a šiškových andílků.

Podzim v ŠD Renata

V říjnu jsme si ke Dni úsměvu pohráli se smajlíky a rozesmátými pusami a povídali si o tom, proč je hezké rozdávat úsměvy. Připomněli jsme si, že i zvířata mají svátek. Četli jsme si o ohrožených druzích zvířat v přírodě, důležitosti jim pomáhat a vyrobili jsme si žirafu. Ke společné výstavě všech družin Strom jsme pracovali na proměnách podoby stromu ve 4 ročních obdobích. Ve skupinách jsme na veliké kartony stromy namalovali. Chválím všechny za aktivní zájem a nádherné výtvory.

Stránky