Back to top

Renata Straková

Renata Straková
vychovatelka - asistentka pedagoga
renata.strakova@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Červen v ŠD 3.oddělení

Den dětí - soutěžíme za ceny

Den otců - malovaný portrét pro mého tátu

Zábavné odpoledne - návštěva Dětského koutku v Lidových sadech

Léto - výroba korkových lodiček

Výlet - k potoku u Lesního koupaliště - pouštění našich loděk

Zmrzlinové osvěžení - procházka na terasu cukrárny pro "kopečkovou"

Emoce vzpomínek - kreslené obrázky ve společný plakát z pobytu v Motyčkovic klice - dárek pro Věrku a Matěje

Rozloučení se školním rokem - návštěva Nisaparku Vratislavice 

 

Sluníčkový týden v ŠD 3.oddělení

Sluníčkohraní nás provázelo celý týden. O slunci jsme si četli, dozvěděli se o něm zajímavosti, vyrobili si společně veliké, s paprskem každého z nás, veselé sluníčko si z kartónových talířů namalovali. Oblékali jsme se do jeho barev a s naší praktikantkou Áďou se naučili jógovou sestavu Pozdrav slunci a v herně i venku soutěžili. Do svých karet týmů jsme sbírali body a byli za sladkou odměnu vyhodnoceni. Hraní se sluncem se nám líbilo a krásně nás rozzářilo, přestože venku bylo ošklivo a pršelo.

Jaro v ŠD 3. oddělení

Poznáváme a tiskneme první jarní květiny modřenců, barvíme kartónové tulipány pro společnou zahrádku a oživujeme ji prvním jarním hmyzem, k měsíci Dětské knihy nás návštívila ilustrátorka knihy Eda - Eliška Straková, modelujeme hrdinu růžového mravenečníka Edy, čteme si z oblíbených vlastních knížek a malujeme z nich podle předlohy, o Velikonocích kreslíme veselé barevné slepičky pro výzdobu oken herny a svých domovů, učíme se koledu a vyrábíme zajíčkový košík, pro jarní vycházky malujeme oblázkové kamínky na uschování, celý duben se seznamujeme s ptáky, poznáváme druhy, dozvídáme se o jeji

Léto v ŠD Renata

Oslavili jsme si hezky Den dětí, namalovali si obrázky rodiny a tatínkům vyrobili přání ke Dni otců. Se slunečným počasím jsme trávili již více času hraním venku a procházkami mimo areál školy na dětská hřiště po okolí. S letošní družinou jsme se rozloučili návštěvou zábavního Funparku v Babylonu a náramně si to užili. Pro prázdninové zážitky jsme si připravili Prázdninový deník, ze kterého si naše dobrodružství po návratu připomeneme.

Děkuji dětem za pomoc s vyklízením naší herny, která se v novém školním roce přesouvá o patro výš. 

Jarní výlet k Jizerskému potoku

Se začátkem jara jsme si udělali procházku do přírody k Lesnímu koupališti - Jizerskému potoku, kde si pustili naše vyrobené loďky a vory, pohráli si venku jinde než v areálu školy. Připomněli jsme si důležitost vody nejen pitné z vodovodního kohoutku, ale i té v přírodě, také její krásu, užitečnost a chování se k ní. Posvačili jsme u bublajícího potoku mezi stromy, viděli žáby, potopili většinu našich loděk a cestou zpátky si pohráli na dětském hřišti v pirátské lodi.

Leden v družině Renata

Po prázdninách jsme si S Novým rokem vyrobili Novoročenky 2022 a vysvětlilili si proč se jim říká "pé efky" a kde tento nápad přání vznikl. Vyprávěli jsme si o tradici Tří králů, jejich poselství a tím i ukončení Vánoc, dodělali si a rozdali domů šiškové adílky. V klidové činnosti si četli z oblíbených knih dětí, teď nám frčí vtipné zvířecí díly, "Příběhy slepičí babičky". Líbil se nám ze zimních zvířat tučnák, kterého jsme si vystřihli a slepili.

Zimní tvoření v ŠD Renata

V prosinci jsme si vyráběli veselé čerty, anděly a Mikuláše, pro vánoční výzdobu svých domovů kapra Šupináče a andílka ze šišky. Vyprávěli jsme si o českých tradicích Vánoc, které doma děláme. Povídali jsme si o svých přáních, napsali si do společné schránky i družinovému Ježíškovi a malovali ozdoby na náš nástěnkový stromek. Ježíška jsme si zmizíkovou technikou nakrelili a vystavili mu. Ve sněhu a mrazu jsme si chodili zadovádět ven, stavěli sněhuláky a klouzali se po ledě. 

Říjen v ŠD Renata

V říjnu jsme si připomněli, že i zvířata slaví svátek, namalovali si své oblíbené a barevnými obrázky si rozveselili hernu. Dozvěděli jsme se, jak a kde vznikl symbol úsměvu "smajlík" a povídali si proč je hezké se smát a úsměvy rozdávat. V podzimním čase jsme chodili ven, kde si nejen hráli, ale i sbírali listy pro výzdobu přírodních závěsů do oken. Po celý měsíc nás provázelo společné téma družin Jablíčkování a pro výstavu si každý svůj "vtipný Život v jablku" vymyslel a namaloval a ti trpělivější si i jablíčko z pedigu vykorálkovali.

Září v ŠD Renata

V prvním "rozjezdovém" měsíci jsme si připomněli prožitky z prázdnin, zavzpomínali si na místa, kde se nám líbilo a na nové kamarády, které si namalovali a vyprávěli si o nich. Proměnili jsme se v Indiány a Indiánky a opět budeme po celý rok sbírat odměny, letos do podoby náramku. Pro tuto motivační tabuli jsme si namalovali indiánské tablo, pro které si každý vymyslel své indiánské jméno. Pro naše férové přátelství jsme si vyrobili květ z barevných per a pro pravidla našeho chování totem.

Stránky