Back to top

Robert Jančo

Robert Jančo
třídní učitel 6.A, vyučující M, F, Inf
robert.janco@zsbroumovska.cz

Obsah uživatele

Finanční gramotnost

Ve dnech 15.6.- 18.6. 2020 proběhl na naší škole seminář finanční gramotnosti devátých ročníků. Část semináře vedli externí finanční poradci. Formou neobvyklých aktivit si žáci osvojili význam pojmů z finanční matematiky. K lepší orientaci v problematice jistě přispěla i Hra o život(ě), která simulovala reálný život v oblasti příjmů a výdajů. Všem studentům, kteří vydrželi až do konce, moc děkujeme!!

Dana Chlumská, Robert Jančo :)

Krajský přebor šachových družstev 2020

V úterý 18. 2. 2020 jsme hráli se dvěma šachovými družstvy Krajský přebor školních šachových týmů. Mladší šachisté nakonec obsadili 8. místo a starší celkové 5. místo. Ani jeden tým bohužel nepostoupil do celorepublikového finále. Za zmímku stojí skvělý výkon Jakuba R. na druhé desce starších žáků, který si svým výkonem  6,5/7 bodů uhrál se soupeři s kvalitním ratingem osobní performanci 1637 ELO bodů!

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k srdnatému výkonu.  

Vánoční šachový turnaj pro děti a mládež 2019

V sobotu 21. 12. 2019 se uskutečnil na naší základní škole vánoční šachový turnaj. Turnaj pořádala ZŠ ve spolupráci s šachovým oddílem TJ Desko Liberec. Letos si přijelo zahrát celkem 87 šachistů. Turnaj měl i zahraniční účast v podobě 14 hráčů z Polska. Šachové souboje probíhaly podle výkonnosti šachistů ve čtyřech ligách. Děti z Broumovské na medaile nakonec nedosáhly. V mezinárodní konkurenci obsadily několik šestých míst, sedmé místo, osmé místo a další.

Blahopřejeme, šachu zdar a příští rok na viděnou!

Oblastní kolo dopravní soutěže 2018/19

10. 4. 2019 jsme se jako škola zúčastnili oblastního kola dopravní soutěže na dětském dopravním hřišti v Pavlovicích. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích. Mladší žáci obsadili 3. místo a starší žáci si vybojovali dokonce 1. místo. Všem účastníkům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k výsledku.

Krajské finále školních družstev v šachu - postup na MČR!

Ve středu 20. 2. 2019 jsme se zúčastnili Krajského přeboru školních družstev v šachu v  kategorii starších žáků. Naši reprezentanti hráli v sestavě: 1. deska Kuba J., 2. deska Miki F., 3. deska Tomáš H. a 4. deska Honza S. V konkurenci víceletých gymnázií a šachových základních škol se chlapci vůbec neztratili. Po bojovném výkonu obsadili v užším osmičlenném finále krásné postupové 2. místo! Ve dnech 17. 6. - 19. 6. 2019 si před televizními kamerami zahrajeme v Kongresovém sále ve Zlíně republikové finále nejlepších školních týmů z celé ČR!!!

Velká cena města Turnova v šachu

V sobotu 12. 1. 2019 jsme se zúčastnili otevřeného šachového turnaje  pro školní mládež v Turnově. V reprezentativních prostorách hotelové školy se naši hráči herně neztratili. Míra ve třetí lize získal bronzovou medaili, Honza ve druhé lize 6. místo a Michal v první lize 8. místo. Všem hráčům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci. Podrobné výsledky turnaje naleznete na webu www.chess-results.com. 

Vánoční turnaj v šachu 2018

V sobotu 15. prosince proběhl na naší škole velký vánoční turnaj v šachu. Akce se zúčastnilo bezmála 100 dětí z celého Libereckého kraje. Děti hrály celkem v šesti ligách rozdělených podle hráčské výkonnosti. V 1. lize obsadil Miki 5. místo, Kuba 6. místo. Ve 2. lize skončil Tomáš na 2. místě, ve 3. lize Vašek na 4. místě, Sam na 7. místě. Ve 4. lize obsadila Maruška 2. místo a v 6. lize Hoang 3. místo a Dominik 4. místo. Každý šachista si odnesl nějakou cenu nezávisle na svém umístění.

Přebor škol v šachu 2018

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 jsme se zúčastnili přeboru škol v šachu čtyřčlenných družstev. Naše základní škola měla obsazeny obě žákovské kategorie. Družstvo mladších žáků se umístilo na nepostupovém 4. místě. Družstvo starších žáků obsadilo 2. místo a postupuje do krajského finále !!! Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a šachu zdar! 

Stránky