Robert Jančo

třídní učitel 8.A, vyučující M, F, Inf
robert.janco@zsbroumovska.cz

Přebor škol v šachu 2018

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 jsme se zúčastnili přeboru škol v šachu čtyřčlenných družstev. Naše základní škola měla obsazeny obě žákovské kategorie. Družstvo mladších žáků se umístilo na nepostupovém 4. místě. Družstvo starších žáků obsadilo 2. místo a postupuje do krajského finále !!! Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a šachu zdar!

Velká cena a Městská liga v šachu - Broumovská 2018

Dne 20. 10. proběhl na naší ZŠ turnaj - Velká cena a Městská liga v šachu - O pohár ředitele ZŠ Broumovská. Přivítali jsme bezmála 80 šachistů z různých koutů Libereckého kraje. V rámci Velké ceny odehrály děti 1. a 2. ligu, zbylé ligy (3., 4. a 5.) hrály v Městské lize. Za ZŠ Broumovská bojovali  naši žáci ve všech ligách, celkem nás reprezentovalo 14 hráčů.

Velká cena v šachu, Broumovská 2018

Datum a čas:
Sobota, 20. Říjen 2018 - 7:00

V sobotu 20. 10. pořádáme na naší ZŠ Velkou cenu v šachu pro pokročilejší šachisty. Začátečníci si mohou zahrát ve formátu městské ligy. Zveme žáky z naší školy všech úrovní hry, přijďte si zahrát! Případní zájemci se mohou hlásit u pana uč. R. Janča (vedoucí šachového kroužku) do úterý 16.10.

Šachu zdar!

O pohár města Varnsdorfu - šachový turnaj

V sobotu 21. dubna jsme hráli prestižní turnaj ve Varnsdorfu. Naši šachoví bojovníci se v konkurenci všech 57 hráčů neztratili. Michal F. obsadil ve své kategorii krásné 3. místo ze 44 účastníků! Kuba R. skončil na 10. místě a Vojta J. na 24. místě. V samostatném dívčím turnaji obsadila Maruška G. 9. místo a Nela L. 11. místo. Všem blahopřejeme! :)

Přebory škol v šachu - krajské kolo 15.2.2018

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 proběhlo v Pavlovicích krajské kolo přeborů školních šachových družstev. Z naší školy se kvalifikovala z okresního kola tři družstva. V krajském kole nakonec obsadilo družstvo Broumovská -  starší žáci -  7. místo, družstvo Broumovská - mladší žáci B -  9. místo. Největšího úspěchu dosáhlo družstvo Broumovská - mladší žáci A, které dokázalo vyhrát celou krajskou soutěž!!! Jako nejlepší družstvo mladších žáků v kraji se chlapci kvalifikovali na celorepublikové finále do Zlína!

Městská liga v šachu - Broumovská 13.1. 2018

V sobotu 13.1. se na naší škole sešlo bezmála 100 milovníků královské hry. Hrál se turnaj městské ligy ve třech kategoriích podle výkonnosti hráčů. Domácí šachisté obsadili všechny kategorie, z Broumovské hrálo celkem 17 šachistů. Na medaili nakonec dosáhl Ondřej Giza ve 2. lize. Kompletní výsledky naleznete  na chessresults.com. Děkujeme  všem za krásnou šachovou sobotu!