Robert Jančo

třídní učitel 9.A, vyučující M, F
robert.janco@zsbroumovska.cz

Vánoční šachový turnaj 2023 na Broumovské

V sobotu 16.12. se na ZŠ Broumovská pořádal vánoční šachový turnaj. Akce ve čtyřech oddělených ligách se zúčastnilo bezmála 100 dětí. Hráči z Broumovské si odnesli mnoho medailí a věcných cen (výsledky na chessresults). Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci této velké akce. Za organizační tým vám všem přeji krásné Vánoce.

Lednové šachové akce

V posledním lednovém týdnu hráli aši žáci na dvou velkých šachových akcích.

Ve čtvrtek 27.1. 2022 jsme po boji postoupili v obou žákovských kategoriích mladších i starších žáků z okresního kola čtyřčlenných družstev do krajského finále. (mladší žáci: Marek H., Matěj K., Vít R., Domink M., starší žáci: Michal F., Jakub P,. Dominik Š., Petr N., David Č.)

šachový vánoční turnaj 2021

Dne 18.12.2021 se konal na naší ZŠ tradiční vánoční turnaj. Žáci z Broumovské zaznamenali velké herní úspěchy. V 1. lize získal bronzovou medaili Jakub Pierowski, ve 2. lize získala bronzovou medaili Eliška Kulíková a v soutěži O šachového krále  bral zlatou medaili Teodor Kovačičin, stříbrnou medaili Eliška Skřítková a bronzovou medaili Tobiáš Kropáček.

Finanční gramotnost

Ve dnech 15.6.- 18.6. 2020 proběhl na naší škole seminář finanční gramotnosti devátých ročníků. Část semináře vedli externí finanční poradci. Formou neobvyklých aktivit si žáci osvojili význam pojmů z finanční matematiky. K lepší orientaci v problematice jistě přispěla i Hra o život(ě), která simulovala reálný život v oblasti příjmů a výdajů. Všem studentům, kteří vydrželi až do konce, moc děkujeme!!

Dana Chlumská, Robert Jančo :)

Krajský přebor šachových družstev 2020

V úterý 18. 2. 2020 jsme hráli se dvěma šachovými družstvy Krajský přebor školních šachových týmů. Mladší šachisté nakonec obsadili 8. místo a starší celkové 5. místo. Ani jeden tým bohužel nepostoupil do celorepublikového finále. Za zmímku stojí skvělý výkon Jakuba R. na druhé desce starších žáků, který si svým výkonem  6,5/7 bodů uhrál se soupeři s kvalitním ratingem osobní performanci 1637 ELO bodů!

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k srdnatému výkonu.

Vánoční šachový turnaj pro děti a mládež 2019

V sobotu 21. 12. 2019 se uskutečnil na naší základní škole vánoční šachový turnaj. Turnaj pořádala ZŠ ve spolupráci s šachovým oddílem TJ Desko Liberec. Letos si přijelo zahrát celkem 87 šachistů. Turnaj měl i zahraniční účast v podobě 14 hráčů z Polska. Šachové souboje probíhaly podle výkonnosti šachistů ve čtyřech ligách. Děti z Broumovské na medaile nakonec nedosáhly. V mezinárodní konkurenci obsadily několik šestých míst, sedmé místo, osmé místo a další.

Blahopřejeme, šachu zdar a příští rok na viděnou!

Oblastní kolo dopravní soutěže 2018/19

10. 4. 2019 jsme se jako škola zúčastnili oblastního kola dopravní soutěže na dětském dopravním hřišti v Pavlovicích. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích. Mladší žáci obsadili 3. místo a starší žáci si vybojovali dokonce 1. místo. Všem účastníkům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k výsledku.

Krajské finále školních družstev v šachu - postup na MČR!

Ve středu 20. 2. 2019 jsme se zúčastnili Krajského přeboru školních družstev v šachu v  kategorii starších žáků. Naši reprezentanti hráli v sestavě: 1. deska Kuba J., 2. deska Miki F., 3. deska Tomáš H. a 4. deska Honza S. V konkurenci víceletých gymnázií a šachových základních škol se chlapci vůbec neztratili. Po bojovném výkonu obsadili v užším osmičlenném finále krásné postupové 2. místo! Ve dnech 17. 6. - 19. 6. 2019 si před televizními kamerami zahrajeme v Kongresovém sále ve Zlíně republikové finále nejlepších školních týmů z celé ČR!!!