Říjen v družině Renata

Celý měsíc říjen nás provázelo téma zvířat, které děti bavilo. V naší 2. Výpravě za poznáním jsme se dozvěděli o patronu zvířat Františku z Asissi, díky kterému se stal 4. říjen světovým Dnem zvířat. Děti si do svého listu sestavily vybrané zvířátko v podobě puzzle. Četli jsme si z Obrázkové zoologie a dozvídali se tak více zajímavostí. Z našich oblíbených zvířat jsme vytvořili vystřihováním pestré nástěnné pexeso pro výzdobu schodiště školy a do herny jsme si namalovali veselou tapetu našich domácích mazlíčků, se kterými žijeme. Pobavili jsme se o jejich jménech a zasmáli se u vtipných zážitků s nimi. Zvířata jsme také modelovali, vyráběli z kaštanů a povídali si o jejich důležitosti života v přírodě. Dotkli jsme se i tématu ochrany a respekt. O podzimním ježkovi jsme se naučili vtipnou básničku a zkusili si ho namalovat hřebeny. Děti tato výtvarná technika bavila a vznikli tak úžasní originální „pichlouni“, kterými  jsme si vyzdobili stěnu před družinou. Hezké téma zvířat nám zakončila  společná přednáška „Příroda dětem“. Slunečné dny babího léta jsme využívali pro hraní venku. Děti se naučily akční hru na Lovce a zajíce, líbily se jim honičky s poznáváním druhů stromů a nadšeně běhaly za svými draky, které si pouštěly. A o dracích jsme si také vyprávěli a četli. Dozvěděli se o jejich historii i současnosti, o dracích jako symbolu síly a moci pro vznik legend, filmů a pohádek. Vymýšleli jsme podoby draků a přiřazovali jim schopnosti. Každý si pro společnou výstavu družin namaloval svého dráčka a pojmenoval ho. Děti moc chválím za zájem zkusit si a poznat nové aktivity a užít si výtvarných nebo pohybových činností nejenom individuálně, ale i týmově.(Fotografie v galerii).