Mgr. Barbora Šmehilová

třídní učitelka 1.A
barbora.smehilova@zsbroumovska.cz

Výroba čokolády

K vánočnímu času neodmyslitelně patří čokoláda, proto jsme se rozhodli, že si děti vyrobí svojí vlastní čokoládu. Třídy 1. A a 4.A spojily síly a 15. 12. 2023 si takovou čokoládu vyrobily. Aby se však žáci něco i naučili a dozvěděli, vytvořili si leporelo, kam zaznamenávaly veškeré informace, které se o procesu výroby čokolády dozvěděli.

Projektový den - Vznik Československa, Halloween

Ve středu 24. 10. 2023 jsme měli projektový den, zaměřený na Halloween a na vznik Československa. První dvě vyučovací hodiny jsme pekli halloweenské prsty staré čarodějnice. V druhé polovině vyučování jsme si povídali o vzniku Československa, představili jsme si prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a v závěru dne jsme si udělali prvorepublikový čajový dýchánek.