Z důvodu, že v květnu pondělkům není přáno, budou termíny redakční rady probíhat následovně:

Pátek 11. 5. 2018 - od 13:45 (náhradní termín)

Pátek 25. 5. 2017 - od 13:45 (náhradní termín)

_________________________________________

Na společném e-mailu jsou už podklady pro článek - Praktikanti na naší škole.

Čarodějnická škola - 2.A

27. 4. měli žáci 2. A čarodějnickou školu.

Při čarodějnickém učení si namalovali čepice a letecké průkazy, se kterými mohli jít soutěžit v létání na košťatech. Vypočítali si přísady do čarodějnického lektvaru a vymysleli zaříkávadlo k jeho uvaření. Na závěr se podívali na pohádku Malá čarodějnice.

Byl to vydařený čarodějnický den.

Čarovný čarodějnický den - 3.B

27. 4. měli žáci 3. B "čarodějnickou školu".

Četli jsme si o filipojakubské noci, vyluštili jsme křížovku o sabatu, vymysleli jsme zaříkávadla k čarodějnému lektvaru, spočítali všechny myší a pavoučí přísady, vyrobili jsme si klobouky a letecké průkazy a pak jsme si v tělocvičně i zalétali na košťatech. Nakonec došlo i na čarodějnickou pohádku.

Užili jsme si čarovný čarodějnický den báječně.

Štafetový pohár - okresní kolo

Dne 24. 4. jsme se zúčastnili okresního kola Štafetového poháru. Běželo se 8x 100m mladší (tj. 1. - 3. třída), 8x 100m starší (tj. 4. - 5. třída) a smíšená štafeta 8x 200m. Časy všech tří štafet se sečetly a vítězná škola postoupila do krajského kola. Naši žáci se celkově umístili na 7. místě z 9. Ve štafetě starších bohužel vypadl chlapcům kolík.

O pohár města Varnsdorfu - šachový turnaj

V sobotu 21. dubna jsme hráli prestižní turnaj ve Varnsdorfu. Naši šachoví bojovníci se v konkurenci všech 57 hráčů neztratili. Michal F. obsadil ve své kategorii krásné 3. místo ze 44 účastníků! Kuba R. skončil na 10. místě a Vojta J. na 24. místě. V samostatném dívčím turnaji obsadila Maruška G. 9. místo a Nela L. 11. místo. Všem blahopřejeme! :)