SRPŠ a ŠR

SRPŠ - Sdružení rodičů a přátel dětí a školy

SRPŠ při Základní škole, Liberec, Broumovská je dobrovolným sdružením rodičů, zákonných zástupců a občanů, kteří se zajímají o výchovu dětí a mládeže, práci školy a škole přidružených kulturních, sportovních a zájmových kroužků.

SRPŠ Broumovská Liberec, z. s. (IČ 05197961) je spolek ve smyslu ustanovení § 214 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., a jako takový je právnickou osobou způsobilou k právnímu jednání.

Datová schránka spolku: dsvtdta

SRPŠ Broumovská Liberec, z. s. je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je zastupování zájmů dětí při vzdělávání, výchově a rozvoji jejich osobnosti a spolupráce při vzdělávacím a výchovném působení rodiny, školy i dalších institucí; rozvoj zájmové činnosti dětí a účinná dobrovolná pomoc škole při plnění jejího poslání

Vnitřní organizace spolku, práva a povinnosti členů i volených orgánů spolku se řídí stanovami, které jsou uloženy ve svém úplném znění v sídle spolu (Broumovská 847/7, Liberec 6).

Orgány spolku:

základní organizační jednotka: členská schůze = třídní kolektiv rodičů či zákonných zástupců

nejvyšší orgán spolku: shromáždění = složeno z třídních důvěrníků, řídí činnost spolku

statutární orgán: výbor spolku = předseda, místopředseda a hospodář

Za spolek jednají předseda a místopředseda. Ti jsou oprávněni jednat samostatně navenek se státními orgány a veřejností doma i v zahraničí. Mají povinnost o svých jednáních informovat shromáždění.

Příspěvek je možné zasílat převodem na účet SRPŠ č.: 2501064343/2010 (do poznámky jméno a třídu žáka)

Výše příspěvku pro rok 2023/24 je stanovena na: 400,-Kč (za dalšího sourozence 300,-)

Do poznámky k platbě vždy uveďte jméno a třídu dítěte!

Zápis ze schůze SRPŠ - říjen 2023

Zápis ze schůze SRPŠ - duben 2023                       Zápis ze schůze SRPŠ - listopad 2022

Zápis ze schůze SRPŠ - březen 2022                       Zápis ze schůze SRPŠ - listopad 2021

Zápis z online schůze SRPŠ - březen 2021               Zápis ze schůze SRPŠ - listopad 2019

Zápis ze schůze SRPŠ - září 2019

Stanovy spolku SRPŠ

Veškeré dotazy a podněty na výbor SRPŠ můžete zasílat na emailovou adresu: srpsbroumovska@volny.cz

Seznam výboru SRPŠ (třídních důvěrníků):

třída  třídní důvěrník
 9. B  p. Slabý Miroslav
 9. C  p. Kovářová Andrea

Školská rada

Školská rada je orgán školy předepsaný zákonem č. 561/2004 Sb., (školským zákonem).

Umožňuje zákonným zástupcům žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád.

Funkční období členů školské rady je tři roky.

Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně.

Pravomoce školské rady:

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád a navrhuje jejich změny,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu školy, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

Složení školské rady

• zástupci rodičů - Ing. Jan Nezmar ( j.nezmar@seznam.cz ), Bc. Šárka Rychlá ( sarka.rychla@seznam.cz )
  • zástupci školy - Mgr. Alena Hejnová, Mgr. Eva Hartmanová
  • zástupce zřizovatele - Mgr. Radka Benešová