Štrúdlové blues

Jaký je váš oblíbený? Slaný? Sladký? Klasický s jablky? Nebo třeba makový?

Upečte, vyfoťte, pošlete fotku (pavlina.silhanova@zsbroumovska.cz) a vychutnejte si s vašimi blízkými. Třeba při poslechu "štrúdlové" písně.

Kolik různých variant se nám tu sejde? Těším se na vaši kreativitu!

Cooking in english lessons

2. října si žáci 4. - 9. třídy vyzkoušeli vaření v hodině angličtiny. Mladší žáci anglicky pojmenovávali suroviny a starší žáci si vzájemně vytvořili anglický návod, podle kterého vařili. Během praktické části děti samy připravovaly pečené i nepečené dobroty. Všechny instrukce žáci dostali v angličtině a cílem bylo, aby mluvili co nejvíce anglicky.

Všichni se výborně zapojovali a aktivitu si užili. Názorně se naučili nová slovíčka a vyzkoušeli si praktickou komunikaci v angličtině.

Co už umíme v 1. B?

Do školy chodíme již druhý měsíc a líbí se nám tady. Hrajeme si, učíme se a chováme se podle našich třídních pravidel.
Píšeme a čteme písmenka M, L, S, A, E a skládáme z nich slabiky.
Vyprávíme si pohádky.
Píšeme čísla 1, 2, 3, 4, 5 a počítáme s nimi.

Podzimní vycházka - 3.A

Ve čtvrtek 8. října jsme se zúčastnili filmového festivalu Anifilm a zhlédli jeden ze soutěžních filmů.

Do školy jsme se z PKO vraceli kolem naší přehrady. Cestou jsme sebrali pár kaštanů, házeli do dálky, procvičili jsme si i matematický odhad. Povídali jsme si o podzimní přírodě.