Školní výlet 6.A

Naše třída se vydala na náš historicky první školní výlet (nepočítáme-li harmonizační kurz). Geografickým cílem byl Mladějov, ovšem hlavním cílem akce bylo přežít. Spoiler...podařilo se! První den jsme po krátké cestě autobusem a dlouhé cestě pěsky dorazili do kempu. Jakmile se děti smířily s tím, že jsou ubytované v malých chatičkách a ne v pětihvězdičkovém hotelu, nálada se zvedla. Po dobrém obědě jsme byly přemluveny, abychom třídu vpustily do bazénu. Po předložení pádných argumentů (typu: je vedro) jsme svolily a dětičky se šly spokojeně cachtat.

Sluníčkový týden v ŠD 3.oddělení

Sluníčkohraní nás provázelo celý týden. O slunci jsme si četli, dozvěděli se o něm zajímavosti, vyrobili si společně veliké, s paprskem každého z nás, veselé sluníčko si z kartónových talířů namalovali. Oblékali jsme se do jeho barev a s naší praktikantkou Áďou se naučili jógovou sestavu Pozdrav slunci a v herně i venku soutěžili. Do svých karet týmů jsme sbírali body a byli za sladkou odměnu vyhodnoceni. Hraní se sluncem se nám líbilo a krásně nás rozzářilo, přestože venku bylo ošklivo a pršelo.

Jaro v ŠD 3. oddělení

Poznáváme a tiskneme první jarní květiny modřenců, barvíme kartónové tulipány pro společnou zahrádku a oživujeme ji prvním jarním hmyzem, k měsíci Dětské knihy nás návštívila ilustrátorka knihy Eda - Eliška Straková, modelujeme hrdinu růžového mravenečníka Edy, čteme si z oblíbených vlastních knížek a malujeme z nich podle předlohy, o Velikonocích kreslíme veselé barevné slepičky pro výzdobu oken herny a svých domovů, učíme se koledu a vyrábíme zajíčkový košík, pro jarní vycházky malujeme oblázkové kamínky na uschování, celý duben se seznamujeme s ptáky, poznáváme druhy, dozvídáme se o jeji

7. A na výletě

Po roce jsme se vydali opět do krásných míst Bílého Potoka a jeho okolí. Letos jsme zvládli i přes nepříznivé počasí výstup na Frýdlantské cimbuří a jako obvykle spoustu her a aktivit. Fotografie prazradí více...

EKOPark 2. A

Žáci 2. A dnes vyrazili do EKOParku. Nejvíce nás zaujaly dílničky, protože jsme ťukali, řezali, vrtali, pracovali se dřevem a zatloukali hřebíky.

Nakrmili jsme Rózinku, prošli bludištěm, zahráli kuličkovanou. Jenom bahenní lázni jsme se elegantně vyhnuli.

Vernisáž Da Vinci a módní přehlídka

V pátek 14.6.2024 se uskutečnila každoroční vernisáž k výstavě žákovských prací. Návštěvníci vernisáže se pokochali nejenom pracemi výtvarného kroužku Da Vinci, ale také výtvory žákyň z kroužků keramiky. Dalším bodem programu bylo autorské čtení žákyň ze čtenářského klubu. Následně proběhla módní přehlídka kroužku šití. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že si vernisáž užili. Těm, kterým se dnes nepodařilo přijít, přinášíme alespoň malou ochutnávku v podobě fotek. Bylo to krásné a těšíme se na kreativitu, kterou přinese příští rok!