4.část úkolů, 6.4.-9.4.2020

Milé děti, posílám 4.část úkolů. Tentokrát jich máme o trochu méně, neboť nás čekají Velikonoce.

Český jazyk-vzory PŘEDSEDA, SOUDCE, pracovní sešit str. 20, modrý sešit str. 28 (dobře si pročtěte tabulku na str.28 a dejte pozor na vyjímky). Procvičujte na RYSAVA.WEBSNADNO.CZ  Doporučuji také web cestinarskespeky.cz/hry

Matematika-pracovní sešit str. 15 -JEDNOTKY OBJEMU A ČASU. V Minutovkách si opakujte písemné dělení se zbytkem str. 22,23.

Modrý pátek 5. C

Třída 5. C přijala online výuku velmi zodpovědně. Každý den spolu trávíme hodiny výukou českého jazyka a matematiky prostřednictvím hromadné online konverzace.

Naše barevné pátky jsme si však nepřítomností v budově školy nenechali ujít. Z těchto reportážních fotografií Vám zasíláme alespoň malou ochutnávku (ne všichni žáci dodali fotografie). Dnes nás všechny spojila modrá barva. Připomněli jsme si Den pororumění autismu. (Pro celé zobrazení fotografie je nutné kliknout.)

Všem Vám přejeme zdraví, sílu a úsměv na rtech do těchto dní.

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

povinná školní docházka ve školním roce 2020/2021 začíná pro děti, které dovrší 6 let do 31. 8. 2020. K zápisu musí také děti, kterým byl v uplynulém roce udělen odklad povinné školní docházky. Dle pokynů MŠMT proběhne zápis pouze online - bez rodičů a dětí, pomocí portálu města jako v minulých letech.

Příjem žádostí o přijetí k povinné školní docházce se uskuteční ve dnech 20. – 23.dubna 2020 osobně, datovou schránkou (3xemn67), poštou nebo e-mailem s elektronickým podpisem.

JARNÍ BŘEZNOVÁ VÝZVA - KONEC

Jarní březnová výzva je ukončena!

VYDRŽELI TI NEJLEPŠÍ A ZVLÁDLI 500 (I VÍCE) CVIKŮ !

Srdečně gratuluji sportovkyním ze šestých tříd:

Lucce R., Adéle V., Aničce H., Míše M., Lucce Ž., Báře S., Kristýně K.,

Adině Š., Markétě P., Káje P., Dominice Z.

Gratuluji sportovkyni z osmé třídy: Kačce B.

Učitelům: Martině Ch., Katce N., Monice V., Monice H., Jakubu H.

Malý kousek do cíle zbýval: Leoně S., Nikole N., Lucce B., Nicol T., Kláře Č.

Někteří borci se pyšní výsledkem 660 nebo 978! Jste skvělí!

Angličtina - 4.B - třetí část

Vážení rodiče, milí žáci,

níže najdete úkoly z angličtiny pro tento týden.

Děkuji za spolupráci.

Lucie Pochobradská

Opakování slovní zásoby – Places (místa)

Zopakujte si slovíčka týkající se míst ve městě (restaurant, church…). Měli byste je mít zapsaná v sešitě i s překladem. Můžete si zopakovat i jejich výslovnost zde:

PLATBA JÍDELNA

Vážení rodiče,

vzhledem k bezpečnostní situaci a zavření škol si můžete zrušit trvalé příkazy na platbu stravného.

Vaše aktuální přeplatky by vám měly stačit v případě otevření škol na přelomu května a června, jak je plánováno.

Pokud trvalé příkazy nezrušíte, nevadí, přeplatky vám budou vráceny v červenci.