Back to top

Aktuality

Vánoční setkání

V úterý 10.12. se uskutečnil další ročník našeho předvánočního setkání.

Jako v minulých letech jste si mohli vyrobit vlastní vánoční dekorace v dílničkách, nebo nakoupit již hotové ve stánku školní družiny.

Opět jste také mohli navštívit stánky prezentující tradice cizích zemí ( Japonsko, Austrálie...) a ochutnat zde typické vánoční pochutiny těchto zemí.

Po vystoupení kroužku flétniček a zpěvu koled jsme společně odpočítali rozsvícení školního vánočního stromu.

Děkujeme všem žákům i zaměstnancům školy za bezchybnou přípravu a rodičům za vytvoření krásné vánoční atmosféry.

Reportážní fotky z akce najdete zde: FOTOGALERIE

Přejeme všem krásné a klidné prožití vánočních svátků.

Podzim v ŠD Renata

V říjnu jsme si ke Dni úsměvu pohráli se smajlíky a rozesmátými pusami a povídali si o tom, proč je hezké rozdávat úsměvy. Připomněli jsme si, že i zvířata mají svátek. Četli jsme si o ohrožených druzích zvířat v přírodě, důležitosti jim pomáhat a vyrobili jsme si žirafu. Ke společné výstavě všech družin Strom jsme pracovali na proměnách podoby stromu ve 4 ročních obdobích. Ve skupinách jsme na veliké kartony stromy namalovali. Chválím všechny za aktivní zájem a nádherné výtvory.

Olympiáda v českém jazyce a dějepisná olympiáda

V listopadu se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce (za účasti 11 žáků) a dějepisné olympiády (za účasti 15 žáků). Mateřský jazyk nejlépe ovládá Michal z 9. B, druhá v pořadí se umístila Kateřina z 9. B, o pomyslnou bronzovou medaili se dělí Beáta z 8. B a Míra z 9. B. 

Tématem letošní dějepisné olympiády bylo "Dlouhé století se loučí (1880 - 1920)". Nejvíce bodů získal opět Michal (9. B), na 2. místě skončila Adéla z téže třídy, na 3. a 4. místě se umístili se shodným počtem bodů znovu Beáta a Míra.

Mikulášská škola - 1.B - reportážní fotografie

5. 12. jsme měli učení jako ve škole pro Mikuláše, čerty a anděly a oni za námi opravdu přišli. 

Vyzkoušeli nás ze čtení písmenek, společně jsme jim zazpívali a slíbili jsme, že budeme stále tak hodní jako teď. Zato jsme dostali medové perníčky.

Krásně jsme si sváteční den užili .

Stránky