8.část úkolů 4.-7.5.2020 - 4.B

Milé děti a rodiče,

Prostřednictvím e-mailů Vašich rodičů jsem zaslala dotazník, zda budete navštěvovat od 25. 5. školu. Bližší informace sledujte na stránkách školy.

Úkoly:

Český jazyk - pracovní sešit str. 30 - SLOH - Nezapomeňte své mamince pěkně popřát nebo dát nějakou kytičku, obrázek, nebo ji potěšit tím, že jí s něčím pomůžete. (Maminky mají v neděli 10. 5. svátek.) V modrém sešitu si udělejte str. 33.

Matematika - pracovní sešit str. 21. Záměrně vynechávám zlomky, které bych s vámi chtěla probrat ve škole. Dále si otočíte na str. 33 -GEOMETRIE. Měly by to pro vás být známé věci. Zítra při online setkání bych s vámi zopakovala střed úsečky.

Vlastivěda - tento týden slavíme státní svátek 8. května. Zjistíte si, co je to za svátek, proč ho oslavujeme.

Dále si v knize Staré pověsti české nebo na internetu přečteš jakoukoliv pověst dle vlastní volby. Pověst si zapamatuješ tak, abys ji dokázal vyprávět svým spolužákům.

Zapoj se květnové výzvy z tělesné výchovy.

U úterý v 9 hodin nezapomeň na online setkání. Těším se na vás.

Iva Lamačová