Krajské finále ve volejbalu

Ve čtvrtek 3. 5. se volejbalové družstvo naší školy zúčastnilo krajského finále ve volejbalu, konaného v Jablonci nad Nisou. Do krajského finále jsme postoupili po výhře v okresním kole, kde kluci jednoznačně přehráli týmy ZŠ Sokolovská a ZŠ Dobiášova. Náš tým do Jablonce odjel v nezměněné sestavě, a to: Šimon, Martin a Lukáš (hráči Dukly Liberec), Adam, Petr, Lukáš a Michal. Jako první soupeř na nás čekal domácí tým ze ZŠ Arbesova, který jsme porazili 2:0 na sety, druhého soupeře ze ZŠ Jilemnice jsme opět porazili 2:0 na sety a v klidu si dokráčeli do finále, kde na nás čekala ZŠ Lada z České Lípy. Nutno podotknout, že se jednalo o nejsilnějšího soupeře, a tak trochu i favorita, protože se jedná o školu se zaměřením na volejbal. Vstup do utkání nám vyšel skvěle a během chvíle jsme si vybudovali velmi slušný náskok. Pak ale přišel jeden nešťastný moment, při kterém se náš klíčový rozehrávač Martin zranil, a proto musel ze zápasu odstoupit. Soupeř situace využil a náskok takřka vyrovnal. Přesto jsme dokázali týmovou hrou a skvělou prací Šimona a Lukáše zvítězit v obou setech a vybojovat si postup do KVALIFIKACE NA REPUBLIKU, která se uskuteční 16. 5. v Jičíně. Držte nám palce.