Vyjádření školy k plánované stávce

Vážení rodiče,

i  naše škola sleduje s obavami vývoj a směr financování vzdělávání a plánování rozpočtu. Mrzí nás, že vládou proklamovaná priorita vzdělávání je upozaďována a důležitost přípravy našich dětí na budoucnost se snižuje.
Základem problému je plánované snížení počtu pedagogických pozic ve školách. Dopadem by mohlo být zrušení pozic párových a tandemových učitelů, asistentů pedagoga, zvýšení počtu žáků ve skupinách při výuce jazyků či informatiky, nemožnost dělení hodin matematiky nebo českého jazyka.

Problémem se stává i zvažovaná úprava financování nepedagogů, kteří jsou velmi důležitou součástí škol, již nyní je jejich finanční ohodnocení nedostačující.

Přes všechny tyto silné obavy a znepokojení jsme se rozhodli ke stávce nepřipojit. Důvodem je především vlastní dopad stávky, který postihuje bezprostředně rodiče a žáky samotné. Ti ale nemohou situaci změnit.Zároveň právě vás rodiče vyzýváme k tomu, abyste i vy usilovali o lepší podmínky vzdělávání svých dětí a pomohli podpořit vzdělávání jako vládní prioritu.

Kolektiv ZŠ Broumovská<--break->