Mgr. Martin Mikuš

reditel@zsbroumovska.cz, 733619032

Cooking in english lessons

2. října si žáci 4. - 9. třídy vyzkoušeli vaření v hodině angličtiny. Mladší žáci anglicky pojmenovávali suroviny a starší žáci si vzájemně vytvořili anglický návod, podle kterého vařili. Během praktické části děti samy připravovaly pečené i nepečené dobroty. Všechny instrukce žáci dostali v angličtině a cílem bylo, aby mluvili co nejvíce anglicky.

Všichni se výborně zapojovali a aktivitu si užili. Názorně se naučili nová slovíčka a vyzkoušeli si praktickou komunikaci v angličtině.

NAŘÍZENÍ VLÁDY - NOUZOVÝ STAV

Vzhledem k opatření vlády ČR a nařízení Krajské hygienické stanice jsme nuceni na období 5. - 18. 10. zavést tato opatření:

- rušíme všechny školní sportovní kroužky

- ostatní kroužky budou rozděleny do skupin do 10 žáků a výuka bude 1x za 14 dní (vedoucí kroužku předá informace)

- zakazujeme zpěv ve všech předmětech

- rušíme všechny koncové hodiny tělesné výchovy na druhém stupni

ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ + PODĚKOVÁNÍ

Od pátku 18. 9. je rozhodnutím vlády ČR povinné používání roušek i při výuce ve třídách na druhém stupni. Výjimkou jsou hodiny tělesné výchovy a zpěvu. Pro první stupeň (1. - 5. třídu) zpřísnění zatím neplatí. Děkujeme, že budete nařízení respektovat.

Zároveň bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří zareagovali na naši prosbu a škole darovali roušky. Sešlo se jich opravdu hodně. Všem dárcům děkujeme!