Mgr. Tereza Lupínková

třídní učitelka 5.A
tereza.lupinkova@zsbroumovska.cz

Vzhůru k výškám

Posledních pár týdnů ve škole jsme si s žáky zpestřili návštěvou trampolín. Pod vedením M. Patrmana se žáci učí zpevnit tělo na trampolíně i mimo ní. Lekce jsou zábavné, plné her na trampolínách a nejrůznějších aktivit, skoků a však největší výzvou bylo salto vpřed, které se žáci učili po celou dobu.

Den zvířat - 2.A

Děti se na dnešní den moc těšily, a tak není divu, že se nám sešla spousta zajímavých živých zvířátek, plyšáků i obrázků. Seznámili jsme se s kočičkou Vanilkou, pejskem jménem Apollo, šnečkem, rybičkami a malými králíčky. V druhé polovině vyučování si děti vyzkoušely "projektové vyučování" se spoustou různých aktivit. Nejvíce děti bavila tvorba divadla a obrázková osnova. Den zvířat se nám vydařil a všichni jsme si ho užili :)

Horolezecká stěna Šutr II.

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Spadnete do písku… Tak počkat, my jsme nikam nepadali a i se stěnou jsme si hravě poradili. Lezli jsme vzhůru k výškám… vzhůru k výškám. Také jsme si zasoutěžili a pod dubem za dubem, tam si počíhali na provazové smyčky a překonávali se pokaždé, kdy nás ostatní povzbuzovali "povězte ho vejš, ten provaz se smyčkou samozřejmě :)," při jejich rozvěšování. (reportážní fotografie)

Historie odívání

V úterý jsme se s pomocí stroje času přesunuli do dob dávné historie. Prozkoumali jsme módu v krásné gotice, zdobnost renesance a další. Děti si vše mohly osahat, otěžkat a vyzkoušet. Nejvíce se líbily šperky, různé vlasové doplňky a šaty jako pro princezny. V posledních pár minutách jsme si vyzkoušeli i tanec z dob 1. republiky, Black bottom, s prvky charlestonu.